Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

DAC C prekvapil v Lehniciach

V. LIGA STRED: Ohrady vedú s trojbodovým náskokom. Topoľníky sfúkli Šoporňu. Váhovce prehrali doma druhý zápas v rade.

Ohrady - D. Saliby 2:0 (1:0), 12. D. Harsányi, 77. P. Bognár. Hostia neprišli betónovať a hral sa kvalitný futbal. Z prvej šance domáci vyšachovali obranu súpera po osi Németh - Zsákovics - Harsányi - 1:0. Hostia odpovedali strelou do žrde. Aj po obrátke pokračovala vyrovnaná partia, ale domáci boli nebezpečnejší. Po centri Zsákovicsa Bognár z voleja pridal poistku. R Sládek, 100.

Zlaté Klasy - Janíky 0:1 (0:0), 85. M. Kurejko. Susedské derby bolo pomerne vyrovnané, domáci mali miernu prevahu. Lengyel a Illés možnosti nevyužili, hostia čakali na vydarený brejk. Domáci išli po hodine hry do oslabenia, ale aj tak držali vyrovnanú partiu a mohli vyhrávať. V 75. min. kopal domáci Pőcz penaltu, ale Holík ju vystihol. Napokon sa tak tešili hostia, keď Kurejko z 10 m rozhodol. ČK: 60. Kovács (Z.K.). R Hužovič, 250.

Trstice - Veľké Úľany 1:2 (0:1), 90. A. Király - 40. P. Huszár, 57. A. Baša. Prvých 20 minút patrilo jasne domácim, nastrelili dve žrde. Po prísnom vylúčení sa obraz hry diametrálne zmenil. V 40. min. otvoril skóre Huszár z trestňáku, Trstice však reklamovali, že rozhodca signalizoval nepriamy kop. Po obrátke domáci bojovali a neboli horší. Baša po brejku doklepol na 0:2. V 70. min. strelil L. Király, ktorý neplatil pre faul. Trstice stihli len znížiť v poslednej minúte. ČK: 20. Borka (T). R Dutka, 180.

Orechová Potôň - Jelka 1:1 (1:0), 18. R. Pecsuk - 46. F. Modrovič. Domáci už 11 kôl nevyhrali, ale tešia sa aj zo zisku bodu. Prvý polčas slušného zápasu bol vyrovnaný. Gól domácich za stavu 0:0 neplatil pre ruku, ale Pecsuk už otvoril skóre. Hostia po obrátke vyrovnali a boli lepší, navyše mali aj presilovku. Zrodila sa však spravodlivá remíza. ČK: 68. Csepi (O.P.). R Szalai, 100.

Vydrany - Pusté Úľany 2:2 (1:0), 40. T. Méry, 53. Z. Fekete - 65. M. Praženica, 69. K. Molnár. V kvalitnom zápase mali prvú šancu hostia, potom prebrali iniciatívu domáci a Méry získal pre nováčika vedenia. Po obrátke hostia otvorili hru a Vydrany pridali druhý gól. V priebehu štyroch minút však P. Úľany zo štandardiek vyrovnali. Domáci chceli vyhrať, mali šance, ale súper trikrát vykopol loptu z čiary. R Gembický, 100.

Lehnice - DAC C/T. Hradská 0:1 (0:1), 1. V. Busánszky. Hral sa priemerný zápas, viac sa bojovalo, ako hralo. Domáci napriek slabšej hre mali tri šance, Flaska trafil brvno. Hostia strelili gól v 1. min. a zamerali sa na bránenie. Takmer celý druhý polčas sa hral na polovici hostí, ale bol to festival zahodených šancí, neujali sa ani štandardky, hostia dvakrát vykopli aj z čiary. R P. Bulko, 150.

Topoľníky - Šoporňa 5:1 (2:0), 16. G. Frühwald, 45. A. Lelkes, 58. a 82. (11 m) K. Bogyai, 79. A. Lépes - 90. M. Hindák. Domáci mali prevahu po celý zápas, hostia výkonom sklamali. Baffi s Frühwaldom vyšachovali obranu a Topoľníky šli do vedenia. Druhý gól bol „do šatne“, keď po rohu hlavičkoval kapitán Lelkes. Po obrátke krásne trafil Bogyai z voleja po centri Milana a podčiarkol jednoznačný zápas. Šoporňa korigovala až v poslednej minúte. R Goga, 150.

Váhovce - Nový Život 0:2 (0:2), 18. I. Havlík, 39. Zs. Czinege. Na šance bol prvý polčas vyrovnaný, ale domáci sa trápili v koncovke. Kým príležitosti Váhoviec Kiška, Hodúr a Šercel nevyužili, hostia boli efektívnejší a z troch šancí dve využili. Czinege dával v 39. min. po úniku už na 0:2. Po obrátke hostia zahodili jednu veľkú šancu, inak sa hral futbal medzi 16-tkami a skóre sa nezmenilo. R Blažek, 100.

V. Úľanom odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 11 - G. Renczés (D. Saliby), 10 - A. Barčák (P. Úľany), 9 - Z. Németh (Jelka), S. Jáger (P. Úľany), K. Bogyai (Topoľníky), 8 - Z. Fekete (Vydrany), P. Bognár (Ohrady).

ZOSTAVA KOLA: Ad. Nagy (DAC C) - P. Ďurica (Ohrady), Z. Méry (Vydrany), T. Fedák (N. Život), R. Pecsuk (Or. Potôň), T. Zsákovics (Ohrady), V. Milan (Topoľníky), Ľ. Lojdl (Z. Klasy), M. Tink (Janíky), O. Vadel (V. Úľany), K. Bogyai (Topoľníky).

1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 6 540

Monika Matysová bola pravidelne členkou Jedenástky roka SFZ. Vpravo pózuje v drese rakúskeho St. Pöltenu.

Ženy znesú viac ako chlapi, hovorí nezničiteľná Monika Matysová.

Najlepšie výsledky zaznamenali v druhom kole, najhoršie v prvom.

26. jan

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.