Pre menej znalých, biliardové gule v tejto disciplíne sa nestavajú do trojuholníka, ako to ľudia bežne poznajú z barov, ale do piky, akéhosi kosoštvorca. Okrem toho, hrá sa vždy po číslach, to znamená, že jednotlivé gule sa schovávajú postupne podľa čísel, od jednotky hore, posledná deviatka.
Majstrovstiev sa zúčastnil aj Nitran Vladimír Tarina, ktorý v konečnom účtovaní skončil na vynikajúcom druhom mieste. Je to pre neho zatiaľ najväčší úspech. „V posledných dvoch rokoch sa zúčastňujem pravidelne. Viackrát som bol vo štvrťfinále a semifinále, ale tentoraz sa mi podarilo prebojovať do finále, čo je zatiaľ môj životný úspech,“ povedal Vladimír Tarina, ktorý na podujatí odohral šesť duelov, vrátane toho finálového. Celkovo sa turnaja zúčastnilo 28 hráčov z celej republiky. Nehralo sa systémom každý s každým, ale vyžreboval sa pavúk a hralo sa na dvojité K.O. To znamená, že súťažiaci mohol raz prehrať, aj tak sa však ešte mohol prebojovať do vyraďovacích bojov. V prvej štvorke sa potom už hralo klasickým vyraďovacím spôsobom.
V Nitre pritom nie je jediný, ktorý má na konte výraznejší úspech v tomto netradičnom športe, ktorý široká verejnosť vníma skôr ako zábavu na piatkové večery s priateľmi. Okrem Vladimíra Tarinu sa peknými úspechmi môže popýšiť aj Michal Hajdúch, ktorý je aktuálnou extraligovou jednotkou na Slovensku. O tom, že aj u nás popularita biliardu narastá, svedčí fakt, že na Slovensku máme momentálne vicemajstra Európy mužov na tento rok, Jakuba Koniara, ktorý zaznamenal zatiaľ najväčší slovenský úspech na medzinárodnej biliardovej scéne.
Nič však nie je zadarmo a za všetkým je kopec driny a trénovania. „Ja som sa po prvý raz s biliardom stretol, keď som mal 15 rokov, aktívne som začal hrávať v osemnástke v klube La Bill Nitra. V súčasnosti trénujem asi dvakrát do týždňa po pár hodín, no je to dosť. Keďže však musím chodiť aj do práce, inak sa nedá. Ideálne by bolo, ak by človek trénoval päťkrát do týždňa po štyri hodiny. Toľko by bolo treba, aby sa človek niekam posunul. A samozrejme, chodiť na turnaje, pretože tie dajú hráčovi viac ako dvadsať tréningov. Je úplne iné hrať v pohode doma a iné je hrať pod tlakom, keď sa každý úder zdá byť zložitý, jama je malá a ďaleko,“ pridal zopár rád na záver čerstvý vicemajster Slovenska v hre číslo 9 Vladimír Tarina.