Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Majster a líder bol na kolenách

V šlágri predohrávky 9. kola medzinárodnej ženskej hádzanárskej WHIL bol minuloročný víťaz súťaže, majster Slovenska a súčasný líder súťaže, po prvýkrát na pokraji prehry.

Diváci videli v Šali vynikajúci a dramatický zápas až do posledných minút.Diváci videli v Šali vynikajúci a dramatický zápas až do posledných minút. (Zdroj: Milan Pospiš)

V šlágri predohrávky 9. kola medzinárodnej ženskej hádzanárskej WHIL, bol po prvý krát minuloročný víťaz súťaže, majster Slovenska a súčasný líder súťaže po prvý krát na pokraji prehry.

Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce 31:31 (14:14). Iuventu čaká cez víkend dohrávka III. kola Pohára EHF v rumunskom Brašove (Michalovce doma prehrali 28:31) a tak sa duel 9. kola WHIL predohrával. Michalovce doterajší suverén nového ročníka svojich súperov posiela s palubovky smutných (poznámka: doposiaľ stratil iba bod po remíze 22:22 v 5. kole v Porube), ale v Šali bol na pokraji prvej prehry. Šalianske chemičky začali s favoritom z ostra a hneď v úvode po presných zásahoch pivotky Trochtovej a Boglárky Bízikovej, ako aj dobrých zákrokoch Grandtnerovej v bránke viedli už v úvode 4:1 a 5:2 (v 7. min.) , čo bol v celom priebehu duelu najvyšší gólový rozdiel medzi obomi súpermi. Hostky, ktoré disponujú najsilnejším kádrom (poznámka: okrem troch reprezentantiek: Gubíková, Horňáková a Tregubová hralo ďalších päť legionárok) dokázal otočiť skóre vďaka brankárke Gubíkovej a presným zásahom legionárky Krasko v 12. minúte na 5:6. Od tohto momentu sa družstvá striedali v prvom dejstve v jednogólovom vedení, výnimkou bola iba 21. minúta, kedy po delovkách Bujnochovej Duslo odskočilo na 9:7. Iuventa však dokázala korigovať výbornou pivotkou Horňákovou a krídelníčkou Szöllösiovou (bola s 8 gólmi aj najlepšou strelkyňou Iuventy) a tak odchádzali súperi do kabín s vyrovnaným skóre – 14:14.

Ani po obrátke sa obraz hry nezmenil. Duslo ihneď viedlo po dvoch góloch druhej najlepšej strelkyne súťaže Kertészovej 16:14 (poznámka: má na svojom konte už 66 presných zásahov, keď lepšou je so 68 gólmi iba ex-šalianka Simona Szarková v drese Baníku Most), ale hostky obratom kontrovali legionárkou Kucher a Tregubovou a v 36. minúte už viedli 16:17. V šlágri kola, v ktorom predčila ofenzíva obranné rady sa zásluhou Kertészovej a Réky Bízikovej dostalo Duslo opäť do vedenia v 23:22, ale to už zástupca Vihorlatu hral bez reprezentantky Tregubovej, ktorá videla v 48. minúte priamu červenú kartu za nebezpečný faul. Hostky tento stav nezlomil, keď v 51. min. opäť viedli 25:26. Zverenkyne trénera Petrikoviča získali v záverečnej desaťminútovke dva razy dvojgólové vedenie 28:26 a 30:28 , ale po chybách v defenzíve, ktoré využili Wöllingerová s Horňákovou nakoniec v infarktovom závere Iuventa dokázala zvrátiť stav v 59. minúte na 30:31. Hostky, ktoré hrali v obrane dosť z ostra vyrobili v závere faul, ktorý potrestala premenením sedemmetrového hodu slovenská reprezentantka Kertészová na vyrovnávajúci gól, ktorý potešil tisícku výborných a nakoniec spokojných divákov.

Rozhodovali Čanda a Brunovský, pok. hody 4/4 – 2/2, vylúčené: 1:5, ČK priama 48. min. Tregubová (M) za faul, 100 divákov.

DUSLO: Grantnerová, Haládiková, Ladicsová – Bujnochová 5, Trochtová 4, Rácková, Klučková 2, R. Bíziková 4, Kertészová 9/3, Kodajová 2/1, Pócsiková 2, Demajová, Tisajová, Tulipánová, B. Bíziková 3, Blehová. Tréner Rudolf Petrikovič.

IUVENTA: Szöllösiová 8, Kucher 6, Horňáková 6, Krasko 4, ... Tréner B. Petrovskyj.

Rudolf Petrikovič, tréner: „Na favorizovaného súpera sme sa dobre pripravili po každej stránke. V úvode sme ho zaskočili trojgólovým vedením, ale hviezdami nabitý favorit postupne stiahol naše vedenie. Škoda, že nás trochu opustilo strelecké šťastie, keď sme v 8 prípadoch otriasli súperovou bránkovou konštrukciou, navyše kvality potvrdila aj reprezentačná brankárka Gubíková. Naše mladé dievčatá sa rukolapne presvedčili, že aj s takýmto súperom môžu zohrať minimálne vyrovnanú partiu. Za dnešný výkon, ktorý zniesol všetky parametre kvality si zaslúžia pochvalu, ale aj náš súper, ktorý sa taktiež pričinil o pekný hádzanársky večer, ktorý bol pre našich priaznivcov predčasným vianočným darčekom.“

9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Ponitrianska stovka: Keď dobehneš, nechceš uveriť, že tvoje telo toľko zvládlo

Na kopcovitej trase z Handlovej do Nitry dve stovky pretekárov hľadali svoje limity. Inak ako šialenci sa im povedať nedá.

Zľava Tomáš Borčin, Daniel Sitáš a Jaro Bytel.