Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

Šaľa prezimuje bronzová

II. LIGA: V nedeľňajších zápasoch posledného jesenného kola Šaľa porazila béčko Trnavy 3:0 a Sereď iba remizovala so Šamorínom 1:1. Prinášame aj fotogalérie z oboch zápasov.

Šaľa porazila béčka Trnavy 3:0. V modrom Rehák a Nurkovič.Šaľa porazila béčka Trnavy 3:0. V modrom Rehák a Nurkovič. (Zdroj: Milan Pospiš)

Šaľa - Trnava jun. 3:0 (1:0)

Dôležité stretnutie v boji o prvú šestku začala Šaľa lepšie a v prvej štvrťhodine mala viac z hry, keď príležitosti mali Rehák s Tomišom, ale minuli cieľ. Podobne aj ďalekonosná strela Bališa skončila nad bránou. Domáci boli aktívnejší, ale hostia im dobrým presingom veľa nedovolili. Trnavčania mali príležitosť v 31. min., keď po akcii Bališa strela Richnáka tesne minula ľavú žrď. Na druhej strane v 38. min. obrana hostí faulovala v pokutovom území Matiča, ale píšťalka rozhodcu zostala nemá. O vedení Šale v prvom polčase rozhodla až 42. minúta, keď sa po kombinačnej akcii nemýlil legionár Matič. Po obrátke sa hostia snažili o kontaktný gól a v 55. min. mal tutovku na kopačke Baša, ale brankár Kolmokov, tradičná opora Dusla, jeho šancu zneškodnil a o pár sekúnd bol nahrávačom na druhý gól. Po jeho dlhom výkope a chybe trnavskej obrany sa opäť dostal do šance Matič a prestrelil vybiehajúceho brankára Strapáka. Od tohto momentu bola opäť hra vyrovnaná a hral sa naozaj kvalitný futbal. Na jednej strane mali príležitosti Gešnábel a L. Szabó, z tímu hostí Bališ s Richnákom, ale brankári boli na mieste. V 66. min. padol najkrajší gól stretnutia, ale neplatil. Nurkovič spracoval Feherváriho dlhý pas a nožničkami rozvlnil sieť, ale arbitri odpísali ofsajd. Víťazstvo Dusla podčiarkol tretí gól v nadstavenom čase. Do gólovej šance sa dostal Gešnábel, brankár Strapák jeho strelu bravúrne vyrazil, ale ďalší legionár v drese Dusla Nurkovič sa už z 9 metrov nemýlil a spečatil zaslúžené víťazstvo. Náročné šalianske obecenstvo odprevadilo hráčov potleskom v stoji a zdá sa, že najväčší potlesk zožal tréner Ladislav Molnár.

Góly: 42. a 56. Matič, 90+. Nurkovič.
R Ihring, ŽK: Ďatko - Ondra, Deket, Horník, 428 divákov.
DUSLO: Kolmokov - Kiss, Ďatko, Rehák, Tomiš - Gešnábel (90. Holeva), Urban, Matič, Fehervári - Szabó (90. Kružlík), Nurkovič.

Ladislav Molnár, tréner: „Zápas mohol uspokojiť priaznivcov, nielen svojou úrovňou, ale aj výsledkom. Góly padajú po chybách a my sme ich využili. Musím poďakovať chlapcom nielen za dnešný výsledok a víťazstvo, ale aj za jesenné výkony a výsledky a k postupu do štvrťfinále v Slovnaft Cupe.“ JOZEF SKLENÁR

Sereď - Šamorín 1:1 (0:0)

Prvá domáca šanca prišla v 11. min., ale Tarekovu strelu Hajdúch zneškodnil. O niekoľko minút sa situácia zopakovala, ďalší Tarekov pokus opäť Hajdúch kryl. V 36. min. mali potom domáci roh, Svoradova hlavička ale letela tesne nad šamorínsku bránu. O pár minút musel na druhej strane zasahovať Senecký, keď strelu Martinku vytlačil na roh. V prvom polčase sa hral priemerný medzišestnástkový futbal a obraz hry sa veľmi nezmenil ani po prestávke. V 64. min. vystrelil Peter Sura, Senecký však jeho pokus zneškodnil. V 70. min. vyšla domácim pekná akcia po ľavej strane, na jej konci Gajdošík nahrával Morongovi, ktorý otvoril skóre. O dve minúty sa identická situácia s tými istými hráčmi zopakovala, tentoraz však Hajdúch loptu za svoj chrbát nepustil. V 88. min. prišlo vyrovnanie, keď krásnou strelou z takmer 20 metrov do šibenice vyrovnal Krištan, Senecký nemal nárok. Vzápätí ten istý hráč inkasoval za faul na Varhaníka druhú žltú kartu a musel predčasne pod sprchy. Hneď po vylúčení potom najprv Gajdošíkovu strelu brankár chytil a jeho druhý pokus išiel mimo brány. Gól napokon už nepadol a zrodila sa tak spravodlivá remíza.

Góly: 70. Morong - 88. Krištan.
R Sedlár, ŽK: Hajdúch, Hrnčár, Čemba, Krištan, Kontár, ČK: 89. Krištan (Š), 381 divákov.
ŠKF: Senecký - Tarek, Hulák, Hanzel, Jurica, Gajdošík (86. Chynoradský), Petráš, Varhaník, Morong, Svorada (56. Loduha), Scherhaufer.
ŠTK: Hajdúch - Hrnčár, Čemba, Chromý, Pončák, Hutta, Medgyes, Mezovský (23. Krištan), Schober, Pe. Sura (77. Pa. Sura), Martinka (75. Kontár).

Miroslav Hrdina, asistent trénera Serede: „Remíza je spravodlivá. Máme zdecimovaný káder a veľké šance sme si nevytvorili. Vyrovnávajúci gól súpera bol prekrásny, ale nás nepotešil. V zime dôjde k zmene kádra, keďže niektorí hráči nepodávali počas jesene adekvátne výkony.“
Michal Salenka, tréner Šamorína: „Myslím si, že remíza je spravodlivá. Súper bol pohyblivejší, my sme hrali na protiútoky. Po inkasovanom góle sme nestratili hlavu a krásnym gólom sme vyrovnali. Máme zranených veľa hráčov, preto som s bodom veľmi spokojný.“ DUŠAN ŠVEHLA

1. Skalica 17 13 3 1 34:11 42 (+15)
2. Žilina B 18 11 1 6 31:26 34 (+7)
3. Šaľa 18 9 6 3 31:19 33 (+6)
4. Nitra 18 9 3 6 30:21 30 (+3)
5. FK Pohronie 18 9 3 6 24:20 30 (+3)
6. Sereď 18 7 6 5 27:19 27 (0)
7. SFM Senec 17 7 5 5 24:18 26 (+2)
8. Slovan jun. 18 7 5 6 16:18 26 (-1)