Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Volejbalisti si vybojovali štvrťfinále, ženy UKF pôjdu z tretieho miesta

V poslednom kole základnej časti svoje ciele splnili ako ženy UKF, tak aj muži SPU.

Muži SPU Nitra si zahrajú štvrťfinále proti Prešovu.Muži SPU Nitra si zahrajú štvrťfinále proti Prešovu. (Zdroj: Dušan Tarko)

EXTRALIGA MUŽI

Skupina o 1.-6. miesto
Myjava – Trenčín 3:0, Prešov – VKP Komárno 3:1, Prievidza – Spiš. N. Ves 2:3.

Skupina o 7.-10. miesto
Stará Ľubovňa – Ekonóm SPU Nitra 1:3 (22, -21, -23, -23). Nervózny zápas začali lepšie domáci a po zvládnutej koncovke prvého setu sa ujali vedenia. Rovnako dramaticky zápas pokračoval aj v druhej časti, kde Nitrania vyrovnali. Rozhodujúcim sa ukázal byť tretí set, kde hostia zvládli dramatickú koncovku. Podarilo sa im zablokovať niekoľko lôpt súpera a aj keď prehrávali, bojovnosťou a dobrým servisom Galandáka sa nakoniec ujali vedenia 1:2 na sety. V ďalšom priebehu potom Nitrania zlepšili obranu na sieti a nakoniec v dramatickom zápase uspeli a vybojovali si miestenku v play-off.
SPU: Petrík, Mikušovič, Zápala, Galandák, Marciš, Ludha, libero Turis (Mečiar, Hláčik, Valent, Kalužný).
Ľubomír Paška, tréner: „Išlo o veľa a bol to nervózny zápas. Myslím si, že rozhodujúce bolo, že sme bojovným výkonom zvládli koncovku tretieho setu. V takýchto zápasoch je pre mladé mužstvo dôležité zachovať si rozvahu a psychicky stretnutie zvládnuť, získavať skúsenosti, pretože tie ich posúvajú vpred. Chalani to dnes dokázali.“

Ost. výsledok: Svidník – Košice 3:2.

7. Svidník 30 8 6 2 14 53:62 38
8. Nitra 30 7 3 5 15 45:70 32
9. Košice 30 7 3 4 16 43:67 31
10. S. Ľubovňa 30 3 2 7 18 33:80 20

Vo štvrťfinále sa stretnú: Prešov – Nitra, Komárno – Svidník, Prievidza – Trenčín, Spišská N. Ves – Myjava. Hrá sa na 3 víťazné zápasy.
1. zápas – 7. 3. o 17.00 h Prešov – Nitra.

EXTRALIGA ŽENY

Skupina o 1.-4. miesto
6. kolo: Volley project UKF Nitra – VTC Pezinok 3:0 (11, 12, 17). Výsledok zápasu, ale najmä jednotlivých setov, hovorí za všetko. Prakticky počas celého stretnutia Nitrianky na palubovke dominovali. V každom sete vysoko vyhrávali a koncentrovanou hrou napokon v poslednom kole nadstavbovej časti s veľkým prehľadom potvrdili stúpajúcu formu a tretie miesto v tabuľke.
UKF: D. Hradecká, Richweissová, Grulišová, Lech-Vlk, Behúnová, Stümpelová, libero L. Hradecká.
Ľuboš Červeň, tréner: „Na zápas s Pezinkom sme sa zodpovedne pripravovali. Dievčatá to dnes perfektne zvládli po taktickej stránke. Som veľmi rád, že sme potvrdili tretie miesto. Forma nám stúpa, minule sme porazili Sláviu, teraz Pezinok, takže sa tešíme na play-off.“

Ost. výsledok: Spiš. N. Ves – Slávia EU 3:2.

Skupina o 8.-10. miesto
6. kolo: COP Nitra – SVK DDK-LED Senica 0:3 (-20, -16, -23). Hosťujúce volejbalistky pôsobili od začiatku kompaktnejším dojmom. V drese COP sa objavili aj kadetské reprezentantky. V jednotlivých setoch sa domáce trápili najmä na prihrávke a v útoku pôsobili ustráchane. Až v treťom sete prišli náznaky zlepšenej hry, nakoniec si ale Senica víťazstvo nenechala vziať.
COP: Kočišová, Poláčková, Rachelová, Písečná, Veliká, Chrenková, libero Jaščurová a Španková (Budáčová, Körmendyová, Šimková).
Jaroslav Vlk, tréner: „Vedeli sme, že play-off máme isté. Zápas so Senicou bol v určitom zmysle akousi prípravou na blížiace sa vyraďovacie boje a hlavne na blížiace sa majstrovstvá Slovenska junioriek. V zápase dostali priestor až štyri kadetské reprezentantky a proti kompaktnej Senici sme tak veľa šancí nemali.“

8. COP Nitra 22 5 2 1 14 29:50 20
9. Senica 22 5 1 1 15 23:52 17
10. Prešov 22 1 0 2 19 10:63 5
Senica má 1 kontumačnú prehru.

Vo štvrťfinále sa stretnú: Slávia EU – COP Nitra, Spiš. N. Ves – Kežmarok, UKF Nitra – Paneurópa, Pezinok – BVK Ba. Hrá sa na 2 víťazné zápasy.
1. zápasy: 6. 3. o 18.00 h UKF Nitra – Paneurópa, 7. 3. o 17.00 h Slávia EU – COP Nitra.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 342

Najlepšie výsledky zaznamenali v druhom kole, najhoršie v prvom.

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.