Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Váhovce vyhrali v Šoporni

V. LIGA JUH: Nový tréner Váhoviec Ervín Horáček sa tešil hneď v prvom zápase, a to na ihrisku súpera. Jesenný líder z D. Salíb prišiel o prvé miesto. V Trsticiach sa dvoma gólmi uviedol Šimon Spišiak.

Pusté Úľany – Lehnice 3:0 (0:0), 54. a 83. A. Barčák, 88. J. Ježík. Vo svižnom zápase Lehnice v I. polčase zaskočili domácich a mohli viesť. Domáci potom zmenili rozostavenie a po obrátke mali kondične navrch. Barčák dostal loptu za obranu a podstrelil brankára – 1:0. Hostia otvorili hru, čo bola voda na domáci mlyn. Skóre uzavreli opäť Barčák a Ježík hlavou. R Pivarček, 80.

DAC C/T. Hradská – Zlaté Klasy 2:1 (0:0), 70. L. Bögi (11 m), 77. Z. Bereczky – 61. A. Mészáros (11 m). Prvý polčas sa skončil bez gólov, ale šancí bolo dostatok. Hostia viedli z penalty po faule Vozára na Mészárosa a vzápätí bol vylúčený Katona, keď zatiahol záchrannú brzdu. Avšak domáci dokázali aj v oslabení zápas otočiť, keď rozhodol navrátilec Bereczky. ČK: 64. Katona (DAC C). R Mogyorósi, 100.

Jelka – Ohrady 0:2 (0:1), 23. M. Csémy (11 m), 64. P. Bognár. Hral sa bojovný futbal, hostia potvrdzovali svoje postavenie v tabuľke. Ohrady boli aktívnejšie, mali viac šancí a z penalty po faule išli do vedenia. Za domácich pohrozil Mukalenga. Po obrátke hrali Ohrady na udržanie výsledku, navyše Bognár z úniku zvýšil. Výsledok je zaslúžený. ČK: 78. Hegedüs (O). R Hulínek, 200.

Šoporňa – Váhovce 1:2 (1:1), 30. E. Rojka (11 m) – 3. a 66. J. Šercel. Po chybe domácich stopérov išli hostia rýchlo do vedenia. Bola to vyrovnaná partia, hra sa prelievala zo strany na druhú, ale bez veľkých šancí. Po faule na Haberlanda prišlo vyrovnanie z penalty. Po hodine hry domáci beci znovu neustrážili rýchleho Šercela. Váhovce kontrolovali zápas, Šoporňa urobila veľmi málo pre lepší výsledok. R Havran, 100.

Janíky – Nový Život 2:2 (0:2), 57. M. Kurejko, 59. R. Rybár – 44. T. Író, 45. M. Hindák. Hral sa výborný derby zápas. Domáci začali lepšie, ale v závere polčasu hostia využili dve zaváhania a získali vedenie. Janíkom sa však podarilo z rýchlych akcií vyrovnať. Za stavu 2:2 chceli vyhrať obaja, šance boli na oboch stranách, ale zrodila sa zaslúžená remíza. R P. Kollár, 350.

Trstice – Orechová Potôň 3:0 (1:0), 34. M. Filo, 63. a 89. Š. Spišiak. Prvý polčas sa odohrával na polovici hostí. Ako prvý sa tešil Filo, keď z 18 m z trestňáku zavesil. Územná prevaha domácich pokračovala. Poistku pridal novic Spišiak a navyše hostia prišli o hráča. Zápas sa končil festivalom domácich šancí. ČK: 66. Papko (O.P.). R Bódi, 200.

Veľké Úľany – Vydrany 0:0. Po úvodnom oťukávaní nevyšla hosťom ofsajdová pasca, ale Vadel v šanci zaváhal. Ďalší priebeh bol v znamení prevahy domácich, ale v prvom polčase diváci gól nevideli. V II. polčase sa hral medzišestnástkový futbal. Keďže ani jedno mužstvo nevyslalo vážnejšiu strelu na bránu, zápas sa musel skončiť bezgólovou remízou. R Petránek, 200.

Dolné Saliby – Topoľníky 1:1 (1:1), 5. D. Bednár – 14. I. Mandák. Lepšie začali domáci, mohli viesť aj vyššie. Hostia vyrovnali zo svojej prvej príležitosti a zamerali sa na bránenie. Viac z hry mali D. Saliby, ale ďalší gól do prestávky nestrelili. V II. polčase mali domáci aj presilovku, ale ich dobýjanie brány nebolo úspešné, a tak hostia odviezli cenný bod. ČK: 53. Baffi (T). R Ágg, 150.

V. Úľanom a N. Životu odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 13 – A. Barčák (P. Úľany), 11 – G. Renczés (D. Saliby), Z. Németh (Jelka), K. Bogyai (Topoľníky), 10 – P. Bognár (Ohrady), M. Hindák (Šoporňa, N. Život).

ZOSTAVA KOLA: Z. Papp (Topoľníky) – J. Habenicht (Topoľníky), P. Ďurica (Ohrady), S. Žižijan (Vydrany) – Sz. Halák (D. Saliby), M. Farkas (Trstice), F. Mónosi (Váhovce), T. Skuby (N. Život), M. Lenčéš (Janíky) – A. Barčák (P. Úľany), L. Benes (DAC C).