Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Šaliankam proti favoritovi neprialo šťastie

V dohrávke 13. kola WHIL prehralo šalianske Duslo na domácej pôde s favorizovaným Mostom iba o gól, keď bolo veľmi blízko k zisku cenného skalpu.

Zakončuje šalianska pivotka Ivana Trochtová.Zakončuje šalianska pivotka Ivana Trochtová.(Zdroj: Milan Pospiš)

Slovan Duslo Šaľa – Baník Most 21:22 (10:12)
Šalianky nastúpili proti favoritovi oslabené, keď im chýbali Kodajová s Ráckovou, ale napriek tomu boli v súčasnosti najlepšiemu celku hádzanárskej súťaže minimálne rovnocenným súperom. Most vyhral cez víkend v Prahe nad Slaviou Praha o 6 gólov a nedávno o sedem gólov porazil doma Michalovce.
Rekorná návšteva na šalianskej palubovke videla v priebehu celého duelu šachovú partiu, ktorá musela uspokojiť aj toho najnáročnejšieho diváka. Zverenkyne trénera Petrikoviča až do 12. min. viedli o jeden gól , keď sa strelecky darilo sestrám Bízikovým, dobre hrala obrana s výbornou brankárkou Ladicsovou a tak hostky po prvýkrát viedli až v 13. min. (3:4). Šalianky nedovolili veľa štvrtej najlepšej strelkyni súťaže exšalianke Szarkovej (strelila iba 1 gól), naopak hostky si dosť všímali ďalšiu kanonierku v drese domácich Kertészovú, ktorá bola v I. polčase desať minút v ošetrení lekárov. Český exmajster, ktorý má nabitý hráčsky káder so štyrmi reprezentantkami, navyše aj s ďalšími dvomi slovenskými Szarkovou a Súkenníkovou, využil aj tento moment a získal do polčasu dvojgólové vedenie aj vďaka tomu, že chemičky šesťkrát opečiatkovali konštrukciu súperovej bránky. Okrem toho zahodili v priebehu duelu tri sedemmetrové hody (dva Réka Bíziková a raz jej sestra Boglárka), nakoľko ich nemohla hádzať Kertészová a ani druhá najlepšia exekútorka chýbajúca Kodajová.
Aj v druhom polčase hostky zásluhou robustnej Weisenbilderovej a technicky vybavenej Ryšánkovej neustále mali náskok 1-2 gólov, avšak domáce družstvo zásluhou Kertészovej, dobre hrajúcej Trochtovej na pivote, ale aj kvalitného výkonu brankárky Ladiscsovej neustále doťahovalo (16:17, 18:19, 20:21). Vyrovnať v tomto výbornom dueli im však nebolo súdené. Aj keď v závere mali Šalianky viac ako 40 sekúnd za stavu 21:22 loptu v držaní, hostky jednogólové cenné víťazstvo nakoniec ubránili. Súdiac zo zostávajúceho vyžrebovania, zdá sa, že videli šalianski diváci v mestskej športovej hale už víťaza tohto ročníka medzinárodnej WHIL v základnej časti.

Rozhodovali Oťapka – Sivák, pok. hody: 8/5 –1/1, vylúčené: 1 - 4, 1 000 divákov.
DUSLO: Ladicsová, Haládiková, Kvasnicová – Bujnochová 1, Trochtová 3, Klučková 2/1, R. Bíziková 7/1, Kertészová 4, Pócsiková 1, Demajová, Tulipánová, B. Bíziková 3/3, E. Veselková, Blehová.
BANÍK: Weisenbilderová 51, Vítková 3, Ryšánková 3, Súkenníková 2, atď.

Rudolf Petrikovič, tréner: „Napriek tomu, že nám dosť chýbali Kodajová s Ráckovou, musím dievčatá pochváliť za predvedený výkon. Dnes potvrdili, že keď pristúpia zodpovedne k plneniu zverených úloh, tak sa dokážu herne popasovať aj s najlepšími družstvami WHIL, medzi ktoré Most dozaista patrí. Škoda nevyužitých príležitostí a zahodených sedmičiek, nakoľko dnes sme na to mali, aby sme v súboji s favoritom súťaže zabodovali. Chýbalo nám aj trochu šťastia.“

12. ŠKP Ba 18 0 0 18 305:691 0

Už v piatok o 18.00 h Šalianky privítajú posledný tím tabuľky ŠKP Bratislava.

Fotogaléria Milana Pospiša

1. Tieto signály prezradia nesprávne zateplenie strechy
  2. Podnikateľský úver, s ktorým ušetríte
  3. Nový Ružinov: Skutočný rozvoj ešte len príde
  4. Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!
  5. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov?
  6. Nový Ružinov: Skutočný rozvoj ešte len príde
  7. Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!

Vianočné trhy v Nitre budú pestrejšie. O predajcoch nerozhodne len cena

Poslanci zrušili elektronickú aukciu, rozhodne komisia na základe viacerých kritérií. Stánkov s občerstvením bude možno viac.

Vstup do vianočného mestečka na námestí, december 2018.

V Cabaji-Čápore triumfoval junior a veteránka

Grand Prix Cabaj-Čápor je milé jesenné bežecké podujatie so slávnou minulosťou. Na trati v miestnom hájiku bežali kedysi aj olympijskí víťazi.

Najrýchlejším bežcom bol 18-ročný Adam Kĺbik.