Rytieri boli v sobotu úspešní

V hokejbalovej extralige sa hrá počas víkendu dvojkolo. V sobotu Nitrania tesne porazili silnú Skalicu, keď zápas otočili až v poslednej tretine.

V sobotu Nitrania rozhodli o svojom víťazstve až v tretej tretine.V sobotu Nitrania rozhodli o svojom víťazstve až v tretej tretine. (Zdroj: Dušan Tarko)

V hokejbalovej extralige sa hrá počas víkendu dvojkolo. V sobotu Nitrania tesne porazili Skalicu, keď zápas otočili až v poslednej tretine.

HBK Nitrianski rytieri - HBK Hokejmarket Skalica 4:3 (1:1, 0:1, 3:1). V šlágri kola videli diváci atraktívny hokejbal, plný osobných súbojov a nasadenia oboch mužstiev. Od začiatku sa hralo veľmi vyrovnane a súperilo sa o každú loptičku. Oba tímy sa síce dokázali dostať do šancí a skóre sa menilo v 8. min. Rytieri išli do vedenia Beniačovým gólom, Skalica ale rýchlo odpovedala a o dve minúty bolo vyrovnané. Rýchly hokejbal zo strany na stranu pokračoval aj v druhej tretine. Herne bol zápas veľmi vyrovnaný, do výhody sa ale dostala Skalica, ktorá dokázala v 22. min. skórovať. Rytieri mali následne výhodu presiloviek, dokonca aj nájazdu, no domáce vyrovnanie prišlo až v 38. min., kedy Rytierov do hry vrátil Riegel. Dobre hrajúca Skalica však neskladala zbrane, cítila šancu na porazenie štvornásobného majstra a v 40. min. znova viedla. Neubehla ani minúta a Riegel svojim druhým gólom po druhý raz vyrovnal. Keď zostávala do konca riadneho hracieho času o niečo viac ako minúta a vyzeralo to na predĺženie, definitívne rozhodnutie dal v podobe štvrtého nitrianskeho gólu Beniač.

Góly: 8. Beniač (Bacovský, Maxin), 38. Riegel (Martiška), 41. Riegel (Ecker), 44. Beniač (Bacovský, Hrivnák) - 10. Smetana, 22. a 40. Martinusík.
HBK: Petrík, Ch. Thron - Titka, Maxin, Káčer, Martiška, Bujdák, Tary, Javorčík - Hrivnák, Beniač, Bacovský, Mach, König, Ecker, Cebo, B. Thron, Cajchan, Riegel, Myjavec.

Jozef Ďuris, tréner: „Podali sme veľmi dobrý výkon. Od začiatku zápasu na nás bolo vidieť, že sme chceli získať tri body. Musím povedať, že podľa mňa to bol jeden z najlepších zápasov v tejto sezóne. Poklonu si zaslúži aj súper, Skalica hrala naozaj výborne a bolo podporovaná skvelým brankárom. Toho sme dve tretiny nemohli prekonať. Do záverečnej časti sme urobili jednu zmenu, Majo Riegel išiel namiesto Rasťa Macha a táto zmena sa ukázala byť veľmi úspešná. Majo dal dva góly a zápas sme dokázali otočiť.“

Ostatné výsledky: Svidník – LG AZ Ba 0:1, Vrútky – P. Bystrica 5:2, Martin – Pruské 6:5, Kežmarok – Ružinov 5:4 sn, Nové Zámky – Petržalka 2:3 sn.

1. LG AZ Ba 19 16 0 0 3 79:42 48
2. Nitra 19 15 0 0 4 78:39 45
3. Skalica 19 13 1 1 4 84:50 42
4. Pruské 19 11 0 2 6 60:39 35
5. Vrútky 19 8 2 3 6 69:57 31
6. Kežmarok 19 7 3 1 8 70:76 28
7. Svidník 19 8 0 1 10 64:70 25
8. Petržalka 19 7 2 0 10 59:70 25