Utorok, 21. január, 2020 | Meniny má Vincent

Hádzanári Šale opäť pokorili Agro

V regionálnom derby boli jasným favoritom Topoľčany, ale šaliansky extraligový nováčik im pred skvelou diváckou kulisou opäť „vypálil rybník“.

Zakončuje Viktor Szapu, za ním Marek Páleš.Zakončuje Viktor Szapu, za ním Marek Páleš.(Zdroj: Milan Pospiš)

HKM Šaľa – HK Topoľčany 32:28 (14:12). Zverenci trénera Kelemena nastupovali citeľne oslabení, keď chýbal skúsený Szücs a v úvodnej štvrťhodine aj zranený pivot Páleš. Oba kolektívy sa striedali vo vedení až do 20. minúty, keď to už na lavičke nevydržal nedoliečený Páleš a jeho prvý gól, aj vďaka vynikajúcemu brankárovi Fabiánovi, znamenal vedenie HKM v pomere 8:7. Keď o pár sekúnd neskôr zneškodnil Fabián sedmičku Kľačanskému a druhý najlepší strelec extraligy Buvala (prišiel do Šale na hosťovanie z Martina) prestrelil výborného Meluša, získalo Duslo dvojgólový náskok. Vynikajúci, ale slušní diváci (minimálne stovka bola z Topoľčian) cítili vo vzduchu prekvapenie, a to sa začalo rodiť už v závere prvého polčasu. V domácej svätyni čaroval brankár Fabián, a keď sa k Buvalovi pridal aj tretí najlepší kanonier súťaže legionár Melnyk, viedla Šaľa už 14:11. Zároveň so sirénou znížil legionár Ivanycja. Lenže Šaľa bola v laufe, strelecky sa darilo dvojici Masaryk – Bočkay, a tak hostia iba doťahovali 2-3-gólové vedenie HKM (16:13). Hostí držal v hre najmä strelecky pohotový Polakovič (strelil v II. polčase 7 gólov) a brankár Meluš. Ten sa však pri jednom zo zákrokov zranil. Mladý Javorček síce nechytal zle, zneškodnil aj sedmičku Michniewitzovi, ale brankárska legenda Meluš chýbal. Domáci boli v útočnej fáze rozbehnutí, keď ďalšie góly pridal Szapu s Krokom a Šaľa viedla pred koncom prvej štvrtiny už rozdielom 5 gólov – 23:18! Hostia ešte zásluhou Valenta a robustného Slaninku znížili na 23:20, ale to bola ich posledná šanca na možný zvrat, ktorý sa však už neuskutočnil. Veľmi dobre hrajúca Šaľa, ktorá pridala aj nesmiernu bojovnosť, nakoniec získala historické, ale zaslúžené víťazstvo (posledných päť minút sa dohrávalo za nadšeného aplauzu v stoji!), ktoré poriadne zamiešalo poradie v tabuľke za vedúcim Prešovom.

R Rudinský – Mandák, vylúčení: 4 – 4, pok. hody: 3/1 – 5/3, 1000 divákov.
HKM: Szabo, Repáň, Fabián – Mančuška, Melnyk 5, Michniewitz 1/1, Bočkay 7, Sakár, Masáryk 9, Pénzeš, Szapu 3, P. Krok 2, Páleš 2, Búvala 3, Salvata, Petráš.
AGRO: Polakovič 8/3, Ivanycja 5, Kucharík 4, Valent 4, atď.

Štefan Kelemen, tréner: „Napriek tomu, že sme do zápasu nastupovali dosť oslabení a ešte rezonovala vysoká prehra v Prešove, musím chlapcom poďakovať za hrdinský výkon. Teší ma, že sme opäť všetkých presvedčili, že sme pre extraligu dostatočným prínosom a súperi nás už musia brať s plnou vážnosťou. Pred vynikajúcim Fabiánom bol dnes hráčsky kolektív, ktorý pripravil pre skvelých fanúšikov krásny zážitok.“

Ostatné výsledky: Nové Zámky – Prešov 31:53, P. Bystrica – Hlohovec 20:31, Modra – Košice 22:24, Martin – ŠKP Ba 27:38.

10. Martin 22 0 0 22 500:775 0

7. kolo – 21. 3. o 18.00 Hlohovec – Šaľa.

Fotogaléria Milana Pospiša

1. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
  2. Na otočku či pár dní. Tieto výlety za hranice zvládnete hocikedy
  3. Ako budeme jesť v roku 2020? Letí výstrednosť aj ekológia
  4. First moment Turecko: Deväť hotelov len pre dospelých
  5. Prichádza nová doba: firmy, ktoré riešia spoločenské problémy
  6. Viete, prečo sú dôležité ekologické predajne?
  7. Slovenský magazín čítajú v 83 krajinách sveta. Viete, o čom je?

Investor chce zastavať parkovisko pri parku, Nitrania píšu petíciu

Pozemok patrí bývalému sponzorovi Smeru, kúpil ho od mesta. Vyrásť tu majú byty.

Martin Hodál na parkovisku, ktoré chcú zastavať. Vzadu je zápasnícka hala, vpravo rieka.