Utorok, 23. január, 2018 | Meniny má Miloš

Galanta vedie už o osem bodov

IV. LIGA: Prvé jarné výhry ČFK Nitra i Čeľadíc. Kalná n/Hr. brala body v Šuranoch. Močenok ešte na jar nestrelil gól.

Zo zápasu FC Nitra jun. - Kolárovo vpravo domáci Miloš Fábry.(Zdroj: Dušan Tarko)

Galanta – Vlčany 3:0 (0:0). Favorit začal odvážne, ale defenzíva súpera, dobre dirigovaná Šándorom, dokázala odolávať domácim nájazdom. Celistvosť hostí narušil až vlastenec hneď skraja druhej časti hry, vzápätí zvýšil z penalty za ruku Korman na 2:0. Halászik si potom neudržal nervy, za napálenie lopty do klbka oslavujúcich hráčov si vyslúžil červený trest. Festival domácich šancí pokračoval naďalej, dva razy sa triasli žrde na bránke hostí, bodku urobil po dorazenej strele Kočiš.
Góly: 47. vlastný, 49. D. Korman (11 m), 81. M. Kočiš. ČK: 50. Halászik (V). R Slovák, 180. SLOVAN: Masár - Eliáš, Štajer, Pilo, Mihálik (84. Botka), Korman (84. Hrotko), Bumbera, Kováč (73. Žák), Mashike, Kočiš, Blaščík. FK: Bránsky - Štrbac, Ács, Molnár, Dlhý, Kupec, Šándor, Halászik, Šuník, Bisák (76. E. Zsebi), Sádocki.

Želiezovce – Močenok 2:0 (2:0). V zápase mužstiev z chvosta tabuľky nastúpili domáci s odhodlaním zvíťaziť. Po sérii nepremenených šancí otváral skóre zápasu po polhodine Szegedi. O 7 minút bolo už 2:0, keď sa po krásnej prihrávke Kokošku zoči-voči brankárovi nemýlil Rotík. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, no keďže sa už domáci nepresadili, výsledok zostal nezmenený.
Góly: 28. R. Szegedi, 35. S. Rotík. R Martinovský, 150. MŠK: Straňák - T. Rotík, S. Rotík, Kristofóli, Valach, Bencsík, Dobiaš, Kokoška, Szegedi (58. Klimaj), Nothart, Štuller. FK: M. Pápay - E. Pápay, Danada, Kostoláni, Beták, Hanák, Takács, Tichý (57. T. Pápay), Dicsér, Vrána, Škopek.

ČFK Nitra – Štúrovo 1:0 (1:0). V dobrom zápase sa útoky prelievali zo strany na stranu. Domáci si do prestávky vytvorili dve vyložené príležitosti, ale gól z nich nepadol. Takisto Štúrovo nezvládlo koncovku. Až v 44. min. došlo k zmene skóre, keď dlhú loptu sklepol na šestnástke Štós a Kurej z voleja vsietil. Po zmene strán hralo Štúrovo s vetrom a dlhým loptami sa snažilo dostať za domácu obranu, tá ale bez problémov pokusy hostí odrážala. Domáci sa snažili zvýšiť svoje vedenie z brejkov, ale diváci už gól nevideli.
Gól: 44. M. Kurej. R Judíny, 80. ČFK: Wagner – M. Dedič, Čiffary, Kotula, Ballabáš, Plevka (88. Javorčík), M. Hrnčár, Klučár, Štós (83. F. Dedič), Kurej, E. Hrnčár (78. Benca). MŠO: Prohászka – Andris (71. Keil), Molnár, Pintér, Góra (79. Baka), Balog, Valent, Saláta, Štugel, Tácsik, Vavrík (53. Bábsky).

FC Nitra jun. – Kolárovo 1:0 (0:0). Od úvodu prinieslo stretnutie kvalitný futbal, v ktorom boli juniori Nitry behavejší. Napriek tomu si hostia vypracovali tri veľké šance, ktoré zlikvidoval spoľahlivý Stránský. Domáci hrali v druhom polčase dolu vetrom, čoho výsledkom boli viaceré pološance. O zápase rozhodol A. Fábry, ktorý z 18 m trafil presne do šibenice. Záverečný platonický tlak Kolárova už nič nezmenil, vysoké tempo zápasu mu ubralo síl.
Gól: 67. A. Fábry. R Takács, 100. FC: Stránský – Jakab (77. Oravec), Englman, Barborík, Petráni, Drgoňa, M. Fábry (46. A. Fábry), Blaži (46. Jeney), Štofík, Mesároš, Škarba. FK: Rom – P. Máté (85. R. Kürti), Czabány, Tóth, Babicz, Zs. Máté, Matúš, Magyar, Bátora, A. Kürti (85. Kókai), Musitz

Šurany - Kalná n/Hr. 1:2 (0:2). Hral sa podpriemerný zápas, v ktorom hostia vyťažili z minima maximum. Do vedenia šli po štvrťhodine, keď Pánik využil brejk a v prvom polčase pridali ešte jeden úder. Šurany mali v druhom dejstve miernu prevahu, ktorú však pretavili len do kontaktného gólu, po centri z krídla sa presadil Kacír. Na viac sa už domáci nezmohli, Kalná si tak domov odnášala cenné tri body.
Góly: 82. D. Kacír - 14. J. Pánik, 35. M. Dávid. R Matulová, 350. ŠK: Ostrožlík – Halás, Gašparík, Prochaczka, Piskla, Turan (74. Macek), Mojko, Dudáš, Komora, Kacír, Mokráš. KFC: Guťan – Hrnčiar (89. Zdychavský), Pacalaj (68. Čejtei), Mikla, Dávid, Blaško, Molnár (80. Lackó), Szép, Drienovský, Pánik, Biely

Dvory n/Ž. - Veľké Lovce 1:1 (0:0). Prvý polčas ponúkol medzišestnástkový a nervózny futbal. Domáci v ňom strelili gól, ten však pre diskutabilný ofsajd nebol uznaný. Dvory po zmene strán vybehli na hostí, po úniku ich poslal do vedenia Mlynár. Posledných desať minút však patrilo V. Lovciam, ktoré si vytvorili tlak a v 94. min. po nakopnutej lopte a trme-vrme v pokutovom území vyrovnali. Domáci už nemali šancu odpovedať, rozhodca zápas hneď ukončil.
Góly: 53. G. Mlynár – 90.+ J. Tvrdoň. R Chlebo, 300. DVORY: Alaksza – Gajdoš, Takáč, Hruška, Dékány, Mlynár (90. Salay), Haulík, Bombicz, Andrášik, Kovács (79. Horňáček), Dráfi (73. Bartalos). TJ: Norovský – Konecsný (72. Zima), Ivan, Pavlatovský (59. Galovič), Hajko, Endrödy, Mihók, Lontoš, Bagala, Tvrdoň, Béger.

Čeľadice - H. Obdokovce 2:1 (0:1). Čeľadiciam sa v prvom polčase nedarilo, hra bola bez šancí a často sa kúskovala. To využili hostia, ktorí po brejku išli do vedenia. Po dusne v domácej kabíne cez prestávku vybehlo na ihrisko akoby iné mužstvo. Po faule v šestnástke vyrovnal z penalty po hodine hry Koprda. Rozhodujúci gól odmietol streliť Maršala, Dragúň sa však už prosiť nenechal a po Čambalovej štandardke skóroval. Obdokovciam nepomohli vyrovnať ani dlhé nakopávané lopty.
Góly: 59. D. Koprda (11 m), 79. M. Dragúň – 7. S. Kuchtiak. R Ondráš, 150. ČK: 85. T. Krajčír (H.O.). TJ: S. Horváth – Kompas, Čambal, Dragúň, Maršala (87. Š. Horváth), Dobiaš, Baumeister, Koprda, Salver, Ľ. Horváth, M. Horváth (90. Pelech). OTJ: Grežo – Fekete, Ondrka, Bartošek, Martonka, Bisák (76. Královič), Krajčír, Kuchtiak (16. Hambálek), Balážik (84. Galbavý), Uhrík, Vaňo.

Tvrdošovce - ViOn B/Volkovce 2:0 (2:0). Prvých pätnásť minút bolo futbalovo nevýrazných, Tvrdošovce však vyhrávali po Csabaiovej premenenej jedenástke. Poistku pridal o niekoľko minút Dikácz, ktorý využil zle zaklapnutú ofsajdovú pascu Vionistov. Hostia po zmene strán ožili, obe mužstvá sa postupne dostávali k náznakom šancí. Tie však skončili bez gólovej bodky, na konci tak platil prvopolčasový výsledok.
Góly: 17. Š. Csabai (11 m), 31. J. Dikácz. R Krištín, 200. ČK: 90. J. Lakatoš (T). ŠK: Molnár – Kökenyesi, Csabai, Malý, Lakatoš, Kovács, Spevák, Dikácz, Benkó, Krupánszki, Kosztolányi. FC: Školník – Meliška (46. Vojtek), Stopper, Tesársky, J. Holečka, Dvorský, Skladan, Žikavský, Bačík, Bielik, F. Holečka.

16. Želiezovce 18 3 2 13 16:57 11 (-16)
Galante, Šuranom a Močenku odrátajú 3 b.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 17 - B. Janák (Šurany), Zs. Magyar (Kolárovo), 16 - R. Sloboda (Galanta), A. Ivan (Šurany), 11 - T. Benkó (Tvrdošovce), M. Béger (V. Lovce).

ZOSTAVA KOLA: R. Stránský (Nitra jun.) – J. Štajer (Galanta), M. Malý (Tvrdošovce), M. Gajdoš (Dvory) – P. Kokoška (Želiezovce), F. Petráni (Nitra jun.), M. Kurej (ČFK Nitra), D. Koprda (Čeľadice), M. Dávid (Kalná) – J. Dikácz (Tvrdošovce), M. Béger (V. Lovce).

Fotogaléria D. Tarka: FC Nitra jun. - Kolárovo

1. Dôchodca mal pri sebe heroín za 7200 eur Foto 6 015
  2. Pomoci od firmy, ktorá prepúšťa stovky ľudí, sa zamestnanci zatiaľ nedočkali 1 138
  9. Rýgl: Modernejší štadión by privítali aj fanúšikovia hokeja 382
  10. Predá mesto svoje domy v súťaži alebo dražbe? Rozhodne zrejme prokurátor 346