NITRA. Podľa informácií Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) v Nitre sa vďaka zásahu príslušníkov HaZZ podarilo pred ohňom zachrániť majetok za viac ako 930.000 eur.
Z pohľadu požiarovosti bol v Nitre minulý rok v porovnaní s predchádzajúcimi pomerne pokojný. Hasiči zaevidovali o tri požiare menej ako v roku 2013 a o dva požiare viac ako v roku 2011, kedy v Nitre došlo k najmenšiemu počtu požiarov za posledných 20 rokov. Naopak, najviac požiarov - 242 museli hasiči likvidovať v roku 2000.
Vlani najčastejšie horelo v júni, kedy museli hasiči zasahovať v 19 prípadoch. Najmenej - iba päťkrát horelo v mesiacoch február a október. "Najčastejšou príčinou vzniku požiarov bolo v 30 prípadoch úmyselné zapálenie neznámou osobou a v rovnakom počte stála za vznikom požiaru nedbalosť a neopatrnosť dospelých osôb pri fajčení," uviedol odborný inšpektor OO HaZZ v Nitre Ivan Hallo. Ako doplnil, najčastejšie v Nitre horelo v Starom meste, kde došlo k požiaru v 27 prípadoch. Iba raz museli hasiči zasahovať pri požiari v Párovských Hájoch a ani raz nehorelo v mestskej časti Kynek.