Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda

Hetrik Kristiána Bogyaia

V. LIGA JUH: Ohrady zvýšili náskok na čele na tri body. Topoľníky dosiahli prvé jarné víťazstvo. Šoporňa získala v marci prvý bod.

Bývalý ligista Peter Čvirik je oporou mužstva Jelky.(Zdroj: trnava.sme.sk)

Ohrady – Vydrany 2:1 (1:0), 14. Ľ. Németh, 80. M. Csémy (11 m) – 77. A. Rácz. Silný vietor sťažoval kombinačnú hru. Domáci boli aktívnejší. Harsányiho strelu vykopli z čiary, ale po štandardke už Németh zblízka skóroval. Po obrátke sa viac bojovalo, ako hralo. Hostia po kontre vyrovnali, ale vzápätí penalta po ruke zariadila domáce víťazstvo. R Magdolen, 150.

Janíky – DAC C/T. Hradská 1:2 (1:0), 9. A. Štibrich – 46. L. Beneš, 87. Z. Bereczky. Hral sa priemerný zápas. Prvý polčas bol vyrovnaný, domáci išli do vedenia. Hneď po obrátke však lacno stratili loptu a Beneš ich potrestal. Janíky mali územnú prevahu, ale šance na vedúci gól nevyužili, a v závere ďalšiu domácu nepozornosť využil Bereczky na šťastné víťazstvo hostí. R Tvrdoň, 100.

Šoporňa – Trstice 1:1 (0:1), 68. E. Rojka – 28. Š. Spišiak. Hral sa vyrovnaný zápas. Rozhodca pobúril domácich divákov, keď neodpískal penaltu pre Šoporňu, ale na druhej strane hosťom takúto výhodu poskytol. Filo z nej trafil iba žrď. Trstice však išli Spišiakom do vedenia. V nervóznom zápase mohli hostia zvýšiť vedenie, ale v šanciach neuspeli, a tak sa domáci tešili zo zisku bodu. ČK: 88. Boya (T). R Fenes, 80.

Nový Život – D. Saliby 1:1 (1:0), 23. M. Hindák – 75. O. Prístavok. Veľmi dobrý zápas dvoch kvalitných mužstiev. Hostia mali výborne prepracovanú defenzívu a hrozili rýchlymi brejkami. Po peknej individuálnej akcii otváral skóre Hindák. Hostia vyrovnali hlavičkou Prístavka. V závere hrali oba tímy na víťazstvo, ale gól už nepadol. ČK: 79. Bende (D.S.). R Révay, 200.

Váhovce – Pusté Úľany 0:0. Hral sa zaujímavý, otvorený futbal, šance sa rodili na oboch stranách. Domáci Mónosi nastrelil z 20 m žrď. V druhom polčase mali mierne navrch Váhovce, ale nebezpečný bol aj súper. Hostia po dvoch štandardkách nastrelili brvno a žrď. Ani záverečný tlak nepriniesol domácim víťazný gól. R Pivarček, 120.

Zlaté Klasy – Jelka 0:3 (0:2), 5. a 64. L. Mukalenga, 28. P. Čvirik. Po strate lopty v strede poľa prišla gólová akcia hostí – 0:1. Domácim sa potom zranil stopér Lojdl, ktorý musel striedať. Čvirik z trestného kopu z 18 m zvyšoval. V závere polčasu spálil tutovku domáci Keszöcze. Hostia boli aj po obrátke lepším tímom a po trestňáku Čvirika dorážal Mukalenga. R Rajtár, 200.

Topoľníky – Veľké Úľany 4:3 (3:2), 7., 9. a 18. K. Bogyai, 66. G. Kovács – 26. O. Vadel, 43. a 87. M. Szabó. Domáci začali fantasticky a Kristián Bogyai sa tešil už v 18. min. z hetriku. Hostia však stihli do prestávky znížiť na 3:2. Hral sa obojstranne útočný futbal a Topoľníky si najtesnejšiu výhru ustrážili. R Kubica, 150.

Lehnice – Orechová Potôň 3:2 (1:1), 4., 78. a 84. M. Sandtner – 40. D. Bíró, 90. V. Papko. Prvý polčas sa hral za prevahy domácich, ktorí rýchlo viedli (Sandtner hlavou zavesil), ale ostatné šance zahadzovali. Hostia vyrovnali z prvej strely na bránu, a to s tečom. Aj po prestávke Lehnice dobýjali bránu hostí a v poslednej štvrťhodine Sandtner zavŕšil svoj hetrik. Hostia len korigovali. R Havran, 180.

14. Trstice 19 5 4 10 21:29 19 (-8)
15. Zlaté Klasy 19 4 3 12 21:46 15 (-15)
16. Or. Potôň 19 2 4 13 9:44 10 (-17)
V. Úľanom a N. Životu odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 15 – A. Barčák (P. Úľany), 14 – M. Hindák (Šoporňa, N. Život), K. Bogyai (Topoľníky), 13 – Z. Németh (Jelka, N. Život), Renczés, Bednár (D. Saliby).

ZOSTAVA KOLA: P. Dorušinec (Šoporňa) – P. Ďurica (Ohrady), P. Szöcs (Váhovce), O. Prístavok (D. Saliby) – F. Šporánek (N. Život), Ľ. Németh (Ohrady), L. Bögi (DAC C), T. Lojdl (Janíky) – K. Bogyai (Topoľníky), M. Sandtner (Lehnice), Z. Bereczky (DAC C).

1. Platbami kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
  2. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  3. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  4. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  5. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  6. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  7. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
  8. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  9. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?

UKF je v šestici najlepších slovenských univerzít

Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre je šiestou najlepšou vysokou školou a siedmou najlepšou inštitúciou na Slovensku.

Mesto vyzvalo občanov, aby sa aktívne hlásili do odborných komisií

Nitrianska radnica ponúka verejnosti možnosť pomáhať pri práci mestskému zastupiteľstvu.

Pripravili galaprogram

Inšpirovali sa hudobnou skupinou Abba.

Winter Classic! HK Nitra príde do Šale

Juraj Šimboch sa dal na nápad za milión - na klzisko svojej rodnej Šale privedie celý tím HK Nitra. Hokejová exhibícia bude vo štvrtok 13. 12. o 19.00 h, čiže počas reprezentačnej prestávky v Tipsport lige.