Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Hádzanári sa lúčili so sezónou

Veľkonočná hádzaná v Šali sa páčila, potlesk patril nielen Ondrejovi Sakárovi, ale aj majstrovskému Prešovu.

Ondrej Sakár sa lúčil s kariérou.Ondrej Sakár sa lúčil s kariérou.(Zdroj: Milan Pospiš)

Nadstavba - 10. kolo: HKM Šaľa - Tatran Prešov 32:44 (14:18). Na tím trénera Kelemena čakal v poslednom kole súper nadmieru zvučného mena, Tatran Prešov, ktorého kvality sú známe nielen na Slovensku. Skutočnosť, že Prešov obhájil už druhý rok za sebou majstrovský titul a neokúsil v majstrovských dueloch trpkosť prehry, hovorí za všetko (pozn.: po víťazstve v Šali to bol už 78 zápas bez prehry). Napriek tomu, že v základe Šale chýbali viaceré opory (brankár Fabián, Salvata, strelec Masaryk), išla v úvode po presnom zásahu Melnyka do vedenia. Hostia však okamžite kontrovali a vyrovnali reprezentantom Antlom na 1:1. Domáci kolektív držal s favoritom krok v prvej desaťminútovke, keď v 8. min. viedla ešte Šaľa 5:4. V priebehu niekoľkých ďalších minút si však domáci vybrali v ofenzíve aj vďaka výbornému brankárovi hostí Krupovi „oddych“, čo Tatran využil na okamžitý úder a v prvej tretine duelu (20. min. 6:13) už získal očakávaný náskok. Strelecky sa darilo Čípovi s Antlom, ktorí nastrieľali v prvom polčase po šesť gólov do siete dobre chytajúceho Repáňa. Šaľania však nezložili zbrane, tromi gólmi v slede (Páleš so Sakárom) znížili v 23. min. na 9:13 a s takýmto gólovým rozdielom (14:18) odchádzali kolektívy aj na polčasovú prestávku. Prísne vylúčenie Páleša so Szücsom v úvode druhého dejstva hostia dokonale využili a zvýšili svoj náskok zásluhou druhej vlny strelcov (L. Urban s Hrstkom) na vyšší gólový rozdiel (38. min. 16:25). Hostia pod dojmom jasného víťazstva rozohrali aj pre divákov niekoľko technických kombinácií, domáci hádzanári sa snažili kontrovať (Sakár s Buvalom), a tak videlo spokojné šalianske obecenstvo ukážky hádzanárskej moderny. Vďaka obom kolektívom sa dohrávalo záverečných desať minút vzájomného duelu v duchu exhibície, čo obecenstvo ocenilo potleskom v stoji, ktorý znel šalianskou športovou halou ešte niekoľko minút po záverečnom klaksóne. Patril obom kolektívom, ktoré priniesli priaznivcom veľkonočný darček v podobe pekného zážitku z kvalitnej hádzanej.

Rozhodovali Volentics - Varga, vylúčení: 3 - 3, pok. hody: 5/4 - 5/4, 600 divákov.
HKM: Szabo, Repáň - Melnyk 5/1, Michniewitz 2/2, Bočkay 1, Sakár 8/1, Szapu 2, P. Krok 2, Páleš 2, Szücs 3, Penzéš, Buvala 5, Petráš 2.
Tatran: Číp 11, Hrstka 7/3, L. Urban 6, D. Krok 6, Antl 6/1, atď.

Štefan Kelemen, tréner: „Napriek citeľnému oslabeniu sme odohrali s favorizovaným Prešovom pekné stretnutie, ktoré sa aj s dostatočným počtom gólov a hádzanárskymi kombináciami a finesami muselo páčiť. V dnešnom stretnutí sme sa dôstojne rozlúčili nielen s jednou z našich opôr Ondrejom Sakárom, ale aj s naším siedmym hráčom v poli, najmä v domácich dueloch, skvelým šalianskym obecenstvom. Aj oni majú podiel na našej úspešnej reprezentácii v hádzanárskej extralige a jej nadstavbe. Prešov aj v Šali potvrdil, že vyčnieva vysoko nad ostatnými hráčskymi slovenskými kolektívmi a aj vďaka majstrovi sme mohli pripraviť pre našich priaznivcov takúto parádnu rozlúčku s majstrovskou sezónou. A preto ešte raz všetkým vďaka.“

Ostatné výsledky: Topoľčany - P. Bystrica 37:32, Nové Zámky - Hlohovec 29:35. Dohrávka: P. Bystrica - Prešov 27:29.

Sakár sa lúčil

Pred posledným duelom nadstavby hádzanárskej extraligy mužov boli návštevníci duelu svedkami slávnostných okamihov, nakoľko jedna z opôr šalianskeho HKM, Ondrej Sakár, sa definitívne lúčil s aktívnou činnosťou. Aktivity tohto hádzanárskeho mohykána si uctili nielen domáce vedenie na čele s prezidentom Jozefom Kľačkom, ale aj prešovský Tatran.