Vráble ratovali remízu

III. LIGA: Vráble nezvládli rolu favorita v zápase s Púchovom. Gabčíkovo pred takmer 1000 divákmi uspelo v derby pri premiére trénera Olejníka.

Vráble len remizovali s Púchovom. V žltomodrých dresoch Hamar a Bakaľár.Vráble len remizovali s Púchovom. V žltomodrých dresoch Hamar a Bakaľár. (Zdroj: Šuker)

Vráble – Púchov 1:1 (0:1)
Favoritom stretnutia boli žlto-modrí. V úvode to naznačili aj dve sľubné šance, vo finálnej fáze ich ale domáci pretavili len do neškodných zakončení. V 8. min. po rohu, už však Zečević hlavičkou len tesne minul Letkovu svätyňu. Potom ale Púchovčania ukázali kompaktnosť a dovolili Spartaku hrať len po šestnástku. V 22. min. mali hostia z Považia prvú šancu, na letiaci center pred odkrytú bránu však nedosiahli. Po polhodine hry nádejne pálil z prvej domáci Zečević, ale trafil len súpera. Vrábeľskú nádej na tri body zmrazili hostia pred polčasom. Šimáček oslovil pasom do úniku Pastoreka a ten poďakoval lobom ponad vybiehajúceho Vojteka – 0:1. Ten istý hráč už o dve minúty po Svoradovom centri z voleja tesne minul bránu! Na druhej strane centimetre k lopte a gólovej hlavičke chýbali aj Vrábľanovi Bakaľárovi. Po zmene strán mal ešte väčšiu tutovku na vyrovnanie Švajda. V 55. min. po centri Tužinského ale v páde z troch metrov namieril nad bránu. Na dlhé minúty to bola posledná lepšia šanca domácich. Defenzíva Spartaka hrala však rovnako pozorne. Až dve jej zaváhania v priebehu minúty, mohli napísať víťaznú púchovskú epochu. V 70. min. Svorada stredom prešiel úplne sám pre Vojteka, ten však jeho gólovku lapil. Vzápätí ho spoza šestnástky natiahol Gamboš. V nadstavenom čase zahrávali Vráble priamy kop. Tužinský pekne technicky pri tyč poriadne natiahol Letka, a následne zákrok hostí na Mikleho arbiter označil za penaltový. Zodpovednosť rutinérsky zvládol Tužinský a v poslednom momente zápasu, vybojoval pre Vráble zdanlivo stratený bod.
Góly: 90.+ Tužinský (11 m) – 37. Pastorek. R Košťál, ŽK: Hlaváč – Gamboš, Zavadzan, Pastorek. 282 divákov. SPARTAK: Vojtek – Šlachta, Hlaváč, P. Feješ, Fekiač – Balko, Hamar, Zečević (58. Gonda), Tužinský – Bakaľár (71. Mikle), Švajda (79. Dzurek). Tréner: V. Debnár. ĽUBOŠ MODZGA

Veľký Meder – Nemšová 1:1 (0:1)
Domáca neporaziteľnosť V. Medera od 4. 11. 2011 trvá aj naďalej, aj keď v sobotu mali kúpeliari namále. Po predvedenom výkone môžu byť radi, že aspoň jeden bod zostal doma. Takto sa o titul nehrá. Potvrdiť tri získané body z minulého týždňa sa nepodarilo. Je pravdou, že mužstvo nebolo kompletné. Pre zranenie chýbal gruzínsky legionár Gamkrelidze, chorý Rožník a vykartovaný Szabo. V 12. min. Obert vysunul Mészárosa, no brankár hostí dobre čítal hru a včas vybehol z brány. V 21. min. Obert po rohu mieril hlavou nad. V 23. min. hosťujúci Kyselica z 20 m prestrelil Székelyovu bránu. Veľkú šancu mal v 25. min. Wilson, ktorý mal na hlave gól, no netrafil loptu. V 30. min. udreli hostia, po rohu úplne voľný Bakši pohodlne hlavou otvoril skóre zápasu. A to nebolo všetko, nechýbalo veľa a hostia mohli ísť do trojgólového vedenia. Ešteže Székely mal svoj deň a postupne zneškodnil dva nájazdy, Frimmelov a Adamcov. Hostia behavou a kombinačnou hrou dokonale zaskočili V. Meder a prvý polčas vôbec nenasvedčoval, že hrá líder s dvanástym celkom tabuľky. Druhý polčas bol podobný tomu prvému. Mierny tlak domácich, veľa nepresností, kŕčovitosť a nervozita sa dostali na domáce kopačky. V 47. min. po prihrávke Németha Meszáros prekopol bránku hostí. V 58. min. padol v pokutovom území Kuračka a po nariadenej penalte Pisár vyrovnal. V 78. min. sa opäť vyznamenal Székely, keď Frimmelovu tečovanú strelu bravúrne vytlačil na roh. Aj napriek slabej hre V. Medera mohli ostať tri body doma, no to by musel Mészáros trafiť v nadstavenom čase z troch krokov bránku. V. Meder si v sobotu vybral slabší deň, no naďalej vedie pelotón III. ligy a s postupom to myslí vážne.
Góly: 59. Pisár (11 m) – 30. Bakši. R Šima, ŽK: Obert – Bobot, Opatovský, Vlček, Schiszler, 300 divákov. MŠK: Székely – Musil, Speck, Čtvrtníček, Tuschel, Blaho (70. Rózsa), Németh, Mészáros, Szöllös (32. Kuračka), Bognár (46. Pisár), Obert. Tréner P. Lérant. IVAN BOBKOVIČ

Topoľčany - Komárno 1:1 (0:0)
Topoľčianski futbalisti po výhre vo Vrbovom doma opäť rozdávali body. Síce mali loptu častejšie na svojich kopačkách ako hostia, body si súperi podelili. V 8. min. prišiel rýchly protiútok Topoľčian, po akcii Sipos - Remeň napálil topoľčiansky kapitán Baláž v dobrej pozícii nad. V 29. min. sa k slovu dostali aj hostia, Szórád zo štandardky ohrozil Uhlára, ten bol ale pozorný. V 38. min. po centri V. Kosťukeviča mal na hlavičke otvárací gól Čurgali, tesne ale minul ľavú tyč. V 62. min. zahrávali domáci rohový kop, na bližšiu tyč si nabehol Jakubík a hlavičkou otvoril skóre - 1:0. Hostia hneď po rozohraní mohli vyrovnať, ale brankár Uhlár nebezpečnú jedovku vyrazil na roh. V 66. min. zakombinoval Čurgali s Gonzálesom a ten utešenou strelou k tyči vyrovnal. Už o tri minúty hosťujúci kapitán Szórád mohol poslať hostí do vedenia, ale jeho bombu na bránkovej čiare nohou vyrazil brankár Uhlár. V závere sa Topoľčany vrhli do útočenia, ale hostia, ktorí bránili takmer so všetkými hráčmi, si z topoľčianskej pôdy odviezli bod za remízu 1:1.
Góly: 62. Jakubík - 66. Gonzáles. R Otiepka, bez kariet, 170 divákov. MFK: Uhlár - Rusinko, Rusňák, Sipos, Poluch - Rybanský, Remeň (71. Masár), Švajlen, Baláž - Kutiš (75. Fridrich), Jakubík (84. Chrenko). Tréner M. Caránek. KFC: A. Kosťukevič - Nagy, Podlucký, Rapčan, V. Kosťukevič, Csonka, Tóth (90. Kóša), Szórád, Bartošek (75. Taibl), Gonzáles, Čurgali (90. Králik). Tréner Cs. Szórád. (JAŠ)

Gabčíkovo – DAC B/Vrakúň 2:0 (2:0)
V susedskom derby hrali domáci od úvodného hvizdu s veľkou chuťou. Vo 4. min. mal brankár hostí plné ruky práce s Vrťovou strelou a o minútu prezentoval svoje kvality aj domáci brankár Rengel. V 22. min. potom Velického strelu zblokovala obrana hostí a lopta sa ocitla za bránou. Druhý domáci roh z pravej strany v 23. min. však už kanonier Velický využil, kedy prízemnou strelou zaznamenal nielen vedúci gól Gabčíkova, ale aj prvý jarný gól modro-bielych na domácom trávniku. V 31. min. mohli povzbudený Gabčíkovčania pridať ďalší gól, ale Bacary Mendes zoči-voči Izsmánovi namieril iba do jeho náručia. Ako cez kopirák vyzeral druhý domáci gól, keď opäť po rohu z pravej strany zvyšoval na 2:0 Lasme. Do druhého polčasu nastúpili hostia ako pokropení živou vodou a už v 46. min. čaroval na čiare Rengel, ktorý v 50. min. vyškriabal na roh aj Jurčovu krížnu strelu. V pokračovaní Jurčo najprv v 62. a potom aj v 77. min. zlyhal v tutovkách. V 82. min. mohol hostí poslať do kolien Jorík, lenže zblízka trafil iba padajúceho Izsmána. Domáci hráči tak nakoniec zaznamenali prvé jarné víťazstvo, čím prispeli k úspešnému debutu Jozefa Olejníka na lavičke Gabčíkova.
Góly: 23. Velický, 39. Lasme. R Sékely, ŽK: Šnirc, 930 divákov. TJ: Rengel – Klabník, Velický, Hubočan, Lasme, Gašparík, Jorík, Gögh (56. Szöcs), Sedlák, Mendes (79. Filípek), Vrťo (58. Antunovič). Tréner J. Olejník. DAC: Izsmán – Tóth, Gašpar, Šnirc, Nguekam, Egri (72. Zvoncsár), Jurčo, Bíró (56. Bódis), Belkovics, Fedor (61. Sabler), Trajcsik. Tréner B. Borbély. ŠTEFAN ÁGH

Nové Zámky – Led. Rovne 2:1 (1:0)
Novozámčania začali aktívne, zatlačili svojho súpera pred jeho bránu a do 25. minúty mali tri čisté gólové príležitosti, ktoré však nevyužili. V 35. min. to predsa len prišlo, keď Bombiczov opakovaný center našiel Košútovu hlavu a bolo 1:0. Hostia boli v prvom dejstve prakticky úplne neškodní, Hlavačkovu bránu neohrozili. Domácim vyšiel ideálne nástup do druhého polčasu, keď už po troch minútach zvýšil ich náskok Kráľ. Druhý gól však hráčov FKM akoby učičíkal, tí povolili v koncentrácii, čo využil striedajúci Prekop a v 62. min. dal kontaktný gól. Ten hostí povzbudil, čoraz viac sa dostávali pred Hlavačkovu bránu a hlavne Prekopova šanca v 69. min. mohla skončiť gólom. Na opačnej strane však domáci predsa len útočili do otvorenejšej obrany a útočný dvojzáprah dlháňov Košút – Kráľ mohol niekoľkokrát rozhodnúť o osude stretnutia. Ďalšieho gólu sa však prítomní diváci už nedočkali a tak tri body po najtesnejšom víťazstve FKM zostali doma.
Góly: 35. Košút, 48. Kráľ – 62. Prekop. R Gádoši, ŽK: - Detko, Ranuša, Híreš(všetci ŠK LR). 260 divákov. FKM: Hlavačka – Petráš, Bombicz, Vašek (79. Kling), P. Horáček, E. Horáček (60. Lovska), Šušpanov (72. Letko), Ešek, Szántó, Kráľ, Košút. Tréner A. Štefanka. ROMAN GULIŠ

Borčice – V. Ludince 1:0 (1:0)
Domácim vyšiel úvod, keď už v 2. min si nerozumela obrana s brankárom, čo využil E. Le Giang a dal jediný gól zápasu. Autor gólu ušiel v 19. min, ale jeho presný center poslal M. Plavšič tesne vedľa brány. Hostia sa k prvej strele dostali až v 26. min, ale Kanyicskov gólový pokus Zaťko vytlačil na roh. V 30. min sa o ohrozenie brány pokúšal A. Plavšič, ale strele chýbala presnosť. V 32. min zo šestnástky vyskúšal pozornosť brankára Gábor a v 36. min si s Flídrovou strelou poradil Zaťko. Druhý polčas bol v znamení obojstranných nepresností, domáci sa bez úspechu snažili poistiť vedenie a hosťom sa nedarilo vyrovnať. V 59. min Zaťko včasným vybehnutím zachraňoval a o minútu Kaniycska pálil vysoko nad. V 62. min Decký z priameho kopu poslal loptu do bočnej siete. Záver patril V. Ludinciam, keď v 78. min Hlaváčik hlavičkoval z päťky tesne nad a v 86. min domáca obrana v poslednej chvíli ratovala situáciu pred Števkom a Kosákom. V 90. min Horniak mieril z piatich metrov vedľa a Borčice tak získali dôležité víťazstvo.
Góly: 2. Le Giang. R Ilon, ŽK: Flídr, Varga, Kosák, 150 divákov. DRUŽST.: Benkó – Hlaváčik, Števko, Flídr, Varga, Kosák, Kanyicska, Kovács, Cingel (73. Sásik), Herceg (39. Mikula), Horniak. Tréner I. Kasana. ONDREJ MIŠECH

Levice – Palárikovo 1:0 (0:0)
Obe mužstvá začali aktívne. Už v 3. min. sa zastreľoval domáci kapitán Švec, ale tesne minul bránu Balogha. Naopak v 9. min. sa dostal do vyloženej šance Kunovský, no z päťky nedal. V 12. min. Levičan Konvický vyslal prudkú strelu ponad hosťujúcu bránu. V 21. min. neúnavný Turčan založil útok po ľavej strane, ale finálna fáza mu nevyšla podľa jeho predstáv. Hra sa striedala v dobrom tempe po oboch stranách, hostia miestami pôsobili futbalovejším dojmom, ale ani oni nevedeli zúžitkovať svoje šance. O najkrajšiu strelu prvého polčasu sa postaral domáci Petráš, keď prudko vystrelil z 20 metrov, no jeho prudkú strelu pod brvno brankár bravúrne kryl. Hostia mali šancu na konci polčasu, keď Špánik sám asi z 11 metrov trafil vedľa brány. Aj druhý polčas začal vo svižnom tempe. Levice dokázali eliminovať tlak hostí a to aj napriek silnému protivetru. V 67. min. domáci Nagy po úniku Šveca vyrazenú loptu nedokázal dopraviť do siete. Takmer sa potvrdilo pravidlo „nedáš-dostaneš“, keď po strele Palárikova pomohla Kolčárovi konštrukcia brány. V 73. min. sa však Levičania dočkali, keď domáci kapitán prudkou strelou z vnútra šestnástky nedal gólmanovi hostí šancu a otvoril skóre. Hostia v záverečnom tlaku mohli vyrovnať z priameho kopu, ale pálili nad. Levičania sa tak dočkali prvých bodov v jarnej časti.
Gól: 73. Švec. R Kozolka, ŽK: Pišky, Nagy, Varga, Petráš – Dzaba, 130 divákov. SLOVAN: Kolčár – Pišky, Turnai, Kuťka, Turčan, Nagy (80. Králik), Varga (87. Mlynka), Konvický, Kazár, Petráš, Švec (90. Kotora). Tréner T. Kuťka. OTJ: Balogh – Troják (84. Vencel), Vajda, Petrović, Kubala, Drljača, Janso, Sendrei (72. Farkaš), Španír (59. Holeva), Kunovský, Dzaba. Tréner M. Kobora. (IP)

Trnava C/Šúrovce – Vrbové 2:0 (1:0), 33. Hlavna (11 m), 87. Horváth.