Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Vedúca dvojica nestrelila gól

V. LIGA JUH: Šoporňa získala na jar iba jeden bod a ako jediná ešte nevyhrala. Hetriky Šercela a Mandáka. V Novom Živote bolo na derby s Jelkou 500 divákov.

V zápase Topoľníky – Vydrany (4:0) strelil tri góly Imrich Mandák (vľavo v zelenom drese), jeden pridal Kristián Bogyai (vpravo).V zápase Topoľníky – Vydrany (4:0) strelil tri góly Imrich Mandák (vľavo v zelenom drese), jeden pridal Kristián Bogyai (vpravo). (Zdroj: Zoltán Kovács)

Lehnice - Ohrady 0:0. Oba tímy sa snažili o otvorený, útočný futbal. Hostia boli nebezpečnejší, ale Süke si dal pozor po strelách Csémyho a Németha. Domáci šancu spálil Sandtner, keď prekopol z 3 m. Po obrátke domáci začali aktívnejšie a mali najväčšiu šancu zápasu, ale strelu Németha z čiary hostia vykopli. Neskôr mali navrch Ohrady, ale zápas dobrej úrovne skončil zaslúženou remízou. R Marinčák, 250.

DAC C/T. Hradská - Trstice 2:1 (0:1), 58. L. Bögi, 67. L. Beneš - 2. G. Scholz. Scholz už v 2. min. z priameho kopu z 25 m krásne trafil. Domáci potom tlačili, ale finálna fáza im nešla, do prestávky si vytvorili len dve šance. Po obrátke sa domáci vypli k lepšiemu výkonu a to prinieslo ovocie. Otočili skóre a mohli vyhrať v susedskom derby aj vyšším rozdielom. R E. Kusý, 250.

Šoporňa - D. Saliby 1:5 (1:2), 14. M. Krajný - 29. A. Harsányi, 61. G. Renczés, 62. D. Bednár, 87. R. Varga, 89. O. Prístavok. Jarné trápenie Šoporne pokračuje. Prvý polčas bol vyrovnaný, domáci dokonca viedli a miestami mali mierne navrch. Harsányi však z 25 m krásne vyrovnal, Po obrátke išli D. Saliby do oslabenia, ale napriek tomu ovládli hru, Šoporňa „odišla“ fyzicky aj psychicky. R Hrenák, 150. ČK: 48. Csóka (D.S.).

Janíky - Pusté Úľany 0:0. Hral sa vyrovnaný zápas, kvalitný futbal. Oba tímy si vypracovali niekoľko šancí. Domáci viac hrozili v prvom polčase, hostia po prestávke. Pusté Úľany ukázali behavý futbal. Vyhrať mohli obaja, remíza je zaslúžená. R S. Krivošík, 150.

Nový Život - Jelka 1:0 (0:0), 66. T. Író. V susedskom derby sa hral výborný futbal, hore-dolu. Jelka potvrdila, že má silné mužstvo, hrozili najmä rýchlonohí Kayembe a Mukalenga. Domáci nastrelili brvno (Németh) a dvakrát žrď, ale šance mali aj hostia. Jediný gól prišiel po rohu Šporánka, presne hlavičkoval Író. Záver bol nervózny, ale skóre sa už nemenilo. R Remeň, 500. ČK: 89. Lošonský (J).

Váhovce - Veľké Úľany 3:0 (1:0), 14., 58. a 80. J. Šercel. Hralo sa väčšinou na polovici hostí a domáci vytvárali si šance (Mikula, Dubnička, Mónosi). V 14. min. Rosinský získal loptu v strede poľa, uvoľnil kolmou prihrávkou Šercela a ten ponuku na vedúci gól neodmietol. Po obrátke pridali Váhovce ďalšie góly po pekných kombináciách a kontrolovali zápas. Šercel dosiahol pravačkou hetrik. R Ďurčovič, 200.

Zlaté Klasy - Orechová Potôň 4:0 (2:0), 28. Z. Grello, 42. Ľ. Lojdl, 54. A. Mészáros (11 m), 77. M. Rigo. Domáci mali od začiatku zápas pod kontrolou a vytvárali si šance. Grello namieril z 25 m pod brvno a druhý gól pridal Lojdl, keď zakončil peknú akciu. Po obrátke P. Nagy trafil brvno, ale po penalte (faul na Mészárosa) už prišiel tretí gól a domáci nakoniec zaknihovali hladké víťazstvo. R P. Kollár, 200.

Topoľníky - Vydrany 4:0 (1:0), 40., 82. a 90. (11 m) I. Mandák, 51. K. Bogyai (11 m). Hral sa otvorený futbal, ale domáci boli aktívnejší. Keď si domáci vytvorili dvojgólový náskok, tak sa trochu stiahli dozadu, ale stále kontrolovali zápas a v závere skóre ešte zveľadili. Dve penalty sa kopali za fauly. Mužom zápasu bol nestarnúci Imrich Mandák. R Feranec, 220.

13. Vydrany 21 5 7 9 27:32 22 (-8)
14. Zlaté Klasy 20 5 3 12 25:46 18 (-15)
15. Trstice 21 4 4 13 20:37 16 (-14)
16. Or. Potôň 21 3 4 14 12:47 13 (-17)
V. Úľanom a N. Životu odrátajú 3 body.

ZOSTAVA KOLA: Z. Papp (Topoľníky) - P. Nagy (Z. Klasy), O. Prístavok (D. Saliby), R. Lukáč (Janíky) - N. Šarič (Ohrady), E. Nagy (Lehnice), L. Bögi (DAC C), B. Mikula (Váhovce) - I. Mandák (Topoľníky), Z. Németh (N. Život), J. Šercel (Váhovce).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 15 - A. Barčák (P. Úľany), K. Bogyai (Topoľníky), 14 - M. Hindák (Šoporňa, N. Život), Z. Németh (Jelka, N. Život), G. Renczés (D. Saliby), D. Bednár (D. Saliby), 12 - P. Bognár (Ohrady), I. Mandák (Topoľníky).

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?