Tri víťazstvá hostí

V. LIGA JUH: Vedúca pätica tímov nezaváhala. Ohrady a Pusté Úľany sú na jar stále bez prehry.

Marián Csémy (vľavo) prispel dvoma gólmi k výhre Ohrád nad Topoľníkmi.Marián Csémy (vľavo) prispel dvoma gólmi k výhre Ohrád nad Topoľníkmi. (Zdroj: archív)

Ohrady - Topoľníky 3:1 (3:0), 27. a 31. (11 m) M. Csémy, 35. P. Ďurica – 60. J. Habenicht. V I. polčase domáci s vetrom dominovali, okrem troch gólov ešte pár šancí nevyužili. Prvé dva gólové momenty pripravil Ďurica pre Csémyho, potom po centri Zsákovicsa skóroval Ďurica. Po obrátke bolo možností menej, hostia po rohu znížili a v závere sa len dohrávalo. R Pavlovič, 200.

Pusté Úľany - Šoporňa 5:1 (4:1), 5. a 16. (11 m) A. Barčák, 25. R. Volek, 34. G. Bucskó, 84. S. Jáger – 37. E. Rojka. Hostia prišli s cieľom inkasovať čo najmenej a hralo sa na ich polovici. Domáci rýchlo viedli a potom hrali na pol plynu, napokon to bola povinná jazda proti odovzdanému súperovi, ktorý dosiahol aspoň čestný gól. Z presných zásahov favorita sa najviac páčil Bucskóov trestný kop do šibenice. ČK: 80. Baran (Š). R Hybský, 80.

Trstice – Lehnice 0:1 (0:1), 42. D. Dékány. Dvadsať minút bolo vyrovnaných. Potom sa domáci osmelili a tri šance volali po góle. Tešili sa však hostia z prvej strely na bránu – 0:1. Celý druhý polčas sa odohrával pred bránou Lehníc, ktoré sotva prešli cez polku. Lenže domáci boli jaloví, Filo a spol. nenašli mušku. Trstice mali po zápase ťažké srdce na rozhodcov. R M. Chudý, 180.

Orechová Potôň – Váhovce 0:2 (0:1), 37. F. Mónosi, 65. M. Nagy. Domáci odohrali veľmi solídny prvý polčas. Hostia boli mierne futbalovejší, ale hráči DSC vsádzali na bojovnosť a hrozili aj zo štandardiek. Gól prišiel po tečovanej strele Mónosi. V II. polčase sa hral slabší futbal. Hostia po peknej akcii zvýšili a potom kontrolovali zápas. R Provodovský, 100.

Veľké Úľany - Nový Život 1:3 (1:2), 45. M. Gottwald - 20. Z. Öszi, 25. a 47. Z. Németh,. Futbalovejší hostia išli do vedenia po hlavičke voľného Ösziho. Vydarená strela Németha znamenala dvojgólové polčasové vedenie. Gólom do šatne znižoval Gottwald, ale domáci zaspali úvod do druhého dejstva a rýchly Németh opäť zvýšil. V. Úľany nedokázali zápas zdramatizovať a hostia ešte dvakrát nastrelili brvno. R Jakubis, 150.

Jelka – Janíky 1:1 (1:0), 29. J. Kayembe – 85. A. Štibrich. Prvý polčas bol v réžii Jelky, hostia sa väčšinou bránili. Domáci však zo štyroch šancí využili len jednu, keď Mukalenga centroval a Kayembe pätičkou poslal loptu do siete. Po obrátke sa obraz hry nezmenil. Lenže Jelka doplatila na to, že nepridala poisťovací gól, a striedajúci Štibrich vyrovnal. V závere dokonca hostia siahali aj na víťazstvo. R Mokrý, 200.

D. Saliby – DAC C/T. Hradská 2:1 (1:0), 12. G. Renczés, 79. D. Bednár (11 m) - 46. Cs. Kiss. Hral sa obojstranne útočný futbal, so šancami na oboch strán. Domáci boli o niečo aktívnejší. Spoza 16-tky krásne trafil Renczés od brvna do siete. V 45. min. hostia nevyužili brejk na vyrovnanie. Po obrátke hostia hneď vyrovnali a zápas mal grády. Rozhodla penalta po faule na Renczésa. R Pivarček, 200.

Vydrany - Zlaté Klasy 4:1 (0:0), 50. a 60. A. Rácz, 75. Z. Méry, 76. A. Mironet - 61. A. Mészáros. Prvý polčas bol trochu nervózny, domáci nastrelili žrď a nevyužili tri šance. Po obrátke už tlak priniesol ovocie. Gólostroj odštartoval Rácz, okrem štyroch gólov ešte dvakrát zvonila konštrukcia. Výsledok zodpovedá pomeru síl na ihrisku. R Meszáros, 200.

13. Šoporňa 22 6 7 9 32:46 25 (-8)
14. Zlaté Klasy 21 5 3 13 26:50 18 (-15)
15. Trstice 22 4 4 14 20:38 16 (-17)
16. Or. Potôň 22 3 4 15 12:49 13 (-20)
V. Úľanom a N. Životu odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 17 - A. Barčák (P. Úľany), 16 - Z. Németh (Jelka, N. Život), 15 - K. Bogyai (Topoľníky), G. Renczés, D. Bednár (D. Saliby), 14 - M. Hindák (Šoporňa, N. Život).

ZOSTAVA KOLA: L. Holík (Janíky) - P. Ďurica (Ohrady), M. Helész (Lehnice), M. Gajdoš (Jelka) - D. Bende (D. Saliby), Z. Németh (N. Život), M. Nagy (Váhovce), F. Šporánek (N. Život), A. Mironet (Vydrany) - M. Csémy (Ohrady), A. Rácz (Vydrany).