Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Šaľania zachraňovali remízu

Futbalisti Dusla museli proti Liptovskému Mikulášu dvakrát doťahovať jednogólové manko.

Na snímke vpravo zasahuje domáci brankár Dušan Kolmokov.Na snímke vpravo zasahuje domáci brankár Dušan Kolmokov.(Zdroj: Milan Pospiš)

Šaľa - Liptovský Mikuláš 2:2 (0:1)
Hostia z Liptova prišli s otvorenou hrou, ktorá im priniesla v prvom polčase miernu prevahu a nakoniec aj jednogólové vedenie. Už v 5. min. pohrozili najskúsenejším hráčom Papajom, ktorý mieril tesne vedľa. Tatran hral veľmi dobre v strede poľa, kde zachytával akcie domácich. Strelecké pokusy Szabóa a Tomiša spoza pokutového územia zneškodnil pozorný brankár Macík. V 26. min. mohlo ísť Duslo do vedenia, keď prenikol po krídle Tomiš a po jeho centri mohol skórovať bývalý hráč Liptákov Matič, ale jeho prudkú hlavičku bravúrne zneškodnil Macík. O päť minút neskôr brankár hostí vyrazil prudkú strelu Matiča na roh. Hostia udreli v 37. min., keď sa po rohovom kope presadil v malom vápne najvyšší hráč Kucharčík - 0:1. Domáci sa snažili o vyrovnanie a v 44. min. priniesla vzruch strela Matiča a zásah obrancu hostí rukou, ale bez povšimnutia arbitra.
Po prestávke skúšal pozornosť brankára hostí Szabó a nebezpečná bola aj delovka Reháka. Vyrovnanie však predsa prišlo. V 65. min. sa vydarila kombinačná akcia dvojici Matič - Gešnábel a ťažil z nej Szabó strelou z 12 m do pravého dolného rohu - 1:1. Liptáci o tri minúty podnikli rýchlu kontru nestarnúcim Papajom a Ferenčík volejom zo 7 m dostal opäť hostí do vedenia - 1:2. Nečakaný gól otriasol defenzívou domácich a v 72. min. hlavičku Kuráka zastavila ľavá žrď. V záverečnom nápore Šaľania vyvinuli na bránku Tatrana súvislý tlak, delovka Feherváriho skončila tesne nad, neujal sa trestný kop L. Szabóa, ale Šaľa dokázala predsa vyrovnať. V 89. min. si na dlhý center do ohňa nabehol po dlhom zranení hrajúci Gešnábel a pohotovou hlavičkou „preloboval“ vybiehajúceho brankára Liptákov.

Góly: 65. Szabó, 89. Gešnábel - 37. Kucharčík, 68. Ferenčík.
R Vlčej, ŽK: Nagy, Konopásek - Papaj, Kreva, 275 divákov.
DUSLO: D. Kolmokov - Nagy, Konopásek, Ďatko, Kochan - Fehervári, Rehák, Kružlík (58. Gešnábel), Tomiš (46. Popovič) - L. Szabó, Matič.

Ladislav Molnár, tréner: „Chcel by som súperovi zagratulovať k výkonu. Jeho hráčom futbal chutil, keď hrali celý zápas v pohode a uvoľnene. Musím však zablahoželať aj mojim zverencom, že nezložili ani po dvojnásobnom vedení hostí zbrane a nakoniec zaslúžene vyrovnali, aj keď sa v mysliach zaoberali inými záležitosťami.“

1. Tieto signály prezradia nesprávne zateplenie strechy
  2. Nový Ružinov: Skutočný rozvoj ešte len príde
  3. Podnikateľský úver, s ktorým ušetríte
  4. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov?
  5. Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!
  6. Nový Ružinov: Skutočný rozvoj ešte len príde
  7. Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!

Vianočné trhy v Nitre budú pestrejšie. O predajcoch nerozhodne len cena

Poslanci zrušili elektronickú aukciu, rozhodne komisia na základe viacerých kritérií. Stánkov s občerstvením bude možno viac.

Vstup do vianočného mestečka na námestí, december 2018.

V Cabaji-Čápore triumfoval junior a veteránka

Grand Prix Cabaj-Čápor je milé jesenné bežecké podujatie so slávnou minulosťou. Na trati v miestnom hájiku bežali kedysi aj olympijskí víťazi.

Najrýchlejším bežcom bol 18-ročný Adam Kĺbik.