Streda, 23. september, 2020 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky

Čeľadice vyhrali ôsmy zápas v rade

IV. LIGA JV: Rezerva Nitry neuspela v Želiezovciach a Močenok je už posledný. Galanta si drží 12-bodový náskok.

Z nedávneho duelu Čeľadíc s Galantou zľava Peter Struhár a Elvis Mashike Sukisa.Z nedávneho duelu Čeľadíc s Galantou zľava Peter Struhár a Elvis Mashike Sukisa. (Zdroj: Peter Baráth)

Želiezovce - FC Nitra jun. 2:1 (1:1). Domáci nezačali dobre, už v 5. min. boli nútení striedať stopéra. Krátko nato po chybe defenzívy inkasovali gól. Hostia boli v tejto fáze zápasu lepší. Do prestávky sa Želiezovciam podarilo vyrovnať, keď sa krížnou strelou presadil Páchnik. Do II. dejstva nastúpili domáci s cieľom vsietiť rozhodujúci gól, ktorý padol po centri Bencsíka, kedy rozhodol Kokoška.
Góly: 22. D. Páchnik, 67. P. Kokoška - 9. R. Oravec. R Černej, 150. MŠK: Straňák - T. Rotík (10. Rupek), Klimaj, Nothart, Barecz, Dobiaš, Kokoška, Bencsík, Klenko, Páchnik (83. Majtán), Štuller. FC: Porubský, Urbanič, Krajčovič, Račkovič, Vnučko, Oravec, Barborík, Petráni, Jakab (46. Kováčik), Škarba, Mesároš (46. Peseky).

Dvory n/Ž. - Galanta 0:3 (0:1). V prvom polčase sa hralo medzi šestnástkami bez veľkých šancí, domáci nastúpili s prehnaným rešpektom. Napriek tomu hostia využili chybu v obrane Dvorov a po rohu šli gólom do šatne do vedenia. V druhom polčase Galanta akoby vymenila mužstvo, domácich úplne prehrala a po dvoch premenených únikoch Žáka a Mashikeho stanovila na konečných 0:3.
Góly: 45. P. Eliáš, 58. L. Žák, 70. E. Mashike Sukisa. R Turba, 300. TJ: Špak - Dékány, Gajdoš, Hruška, Horňáček, Haulík, Takáč, Kovács, Mlynár (66. Bartalos), Bombicz, Dráfi FC: Masár - Eliáš, Štajer, Pilo, Hrotko (76. Kováč), Korman, Mészáros, Bumbera, Kočiš, Mashike (81. Botka), Žák (64. Blaščík).

Čeľadice - ČFK Nitra 2:0 (2:0). „Čalád“ začal náporom. Hneď prvá akcia mu vyšla, po chybe krajného obrancu Ballabáša skóroval M. Horváth. Onedlho po takmer identickej akcii našiel Čambal Ölveckého, ktorý zvýšil na 2:0. Následne sa domáci uspokojili, viazla im rozohrávka. Do konca stretnutia prevzali iniciatívu hostia. Žiadne vážnejšie príležitosti si však nevypracovali, obrana Čeľadíc bola pozorná.
Góly: 2. M. Horváth, 7. R. Ölvecký. R Janus st., 200. SLOVAN: S. Horváth - Dobiaš, Slíž, Struhár, Dragúň, Baumeister, M. Horváth, Čambal, Kompas, Salvet (46. Ľ. Horváth), Ölvecký (80. Pelech). ČFK: Wagner - M. Dedič, F. Dedič, Kotula, Ballabáš, Čiffáry (87. Benca), M. Hrnčár (87. Chudý), E. Hrnčár, Štós, Kurej, Plevka (61. Serenčéš).

Tvrdošovce - Šurany 0:0. Vo vlažnom medzišestnástkovom zápase mali bližšie ku gólu, a tým pádom aj k víťazstvu Tvrdošovce. V prvom polčase zahodili dve tutovky, z hostí zahrozil po rohu Gašparík, čo bola jediná šanca Šurian v zápase. Po zmene strán sa hralo bez tempa aj bez šancí, zápas sa akoby len dohrával, oba tímy boli, zdá sa, spokojné so ziskom bodu.
R Mokoš, 180. ŠK: Molnár - Csabai, Bahorec (59. Kökenyesi), Malý, Kovács (46. J. Lakatoš), Spevák, Dikácz, Benkó, Krupánszki, Kosztolányi, Oláh (64. M. Lakatoš). ŠK: Ostrožlík - Mokráš, Gašparík, Halás, Piskla, Turan, Dudáš, Macek (59. Tinák), Mojko, Komora, Kacír.

Močenok - Vlčany 0:2 (0:1). Hralo sa na jednu bránu - na domácu. V prvom polčase si hostia vypracovali množstvo šancí, nastrelili však dve tyčky. Predsa len im to padlo aj do brány, strelou z 30 m posielal Vlčany do vedenia po takmer polhodine Zsebi. Močenok po zmene strán pritvrdil, no gólové ovocie mu to neprinieslo. Poistku pre hostí pridal v závere Zsebi strelou z vnútra šestnástky do vinkla.
Góly: 27. a 85. E. Zsebi. R Hegedüs, 150. FK: M. Pápay - Danada, Piterka, Kostoláni, Beták, Dicsér (79. Dicsér), Soroka, Sýkora (46. J. Packa), Vencel, Viglacký, J. Tichý (62. Vrána). Vlčany: Bránsky - Ács, Molnár, Bisák (87. Kalmár), Zsebi, Šuník, Štrbac, Dlhý, Sádocki (89. Iványi), Holbík, Halászik

ViOn B/Volkovce - Kolárovo 1:2 (1:1). Vionistom náramne vyšiel úvod, po peknej strele otváral skóre Žikavský. Po úniku Chovanca mohol zvyšovať na 2:0 Bielik, opečiatkoval len brvno. Za hostí trestal a vyrovnal na 1:1 Cingel. V druhom dejstve mohli strhnúť vedenie na svoju stranu opäť domáci, Chovanec ani na dvakrát loptu do siete nedopravil. Prišiel tak opäť trest, keď misky na stranu Kolárova naklonil definitívne v závere Magyar, ktorý do brány dorážal strelu odrazenú od žrde.
Góly: 4. R. Žikavský - 33. Z. Cingel, 88. Zs. Magyar. R Bezák, 150. FC: Novota - Rumanko, Holečka, Meliška (36. Žembera), Stopper, Tesársky, Skladan, Žikavský, M. Chovanec (73. J. Chovanec), Bielik, Pacalaj (89. Roman). FK: Rom - Czabány, Tóth, Babicz, Cingel (78. Bátora), Zs. Máté, Matúš, Magyar (90. Kürti), Kókai (90. P. Máté),, Bátora, Musitz

H. Obdokovce - Kalná n/Hr. 3:2 (3:1). Domáci začali aktívne, pritlačili súpera na vlastnú polovicu a v 23. minúte po rohu Feketeho skóroval Vaňo. Z následného protiútoku sa ale domáci dopustili faulu a hostia zahrávali štandardku. Drienovského ľahký pokus preletel ponad múr a skončil v sieti - 1:1. Domáci po góle súpera pritlačili a korunovali to gólom na 2:1 v 42. minúte. O dve minúty hostia v šestnástke stiahli Vaňa a rozhodca nariadil pokutový kop. M. Balážik pred polčasom z penalty stanovil vedenie domácich na 3:1. V druhom polčase začali hostia aktívne, pritlačili domácich a po chybe brankára a obrany sa hosťom podarilo vsietiť kontaktný gól. Po tomto góle sa na ihrisku začalo iskriť, rozhodca musel udeliť viacero žltých kariet. Domáci v závere tesne vedenie udržali a zaslúžene vyhrali.
Góly: 23. D. Vaňo, 42. T. Krajčír, 44. M. Balážik (11 m) - 25. V. Drienovský, 77. vlastný (M. Fekete). R Papuča, 100. OTJ: Bulák - Fekete, Ondrka, Galbavý, Kuchtiak, Balážik, Uhrík, A. Královič (57. Hambálek), Bisák (82. Martonka), Krajčír, Vaňo (89. Gerši). KFC: Guťan - Blaško, Biely (63. Lackó), Mikla, Dávid, Kosák (85. Gogora), Molnár, Szép, Drienovský, Pánik, Čejtei.

Veľké Lovce - Štúrovo 4:2 (0:1). Domáci začali v úvode náporom, no z ojedinelej štandardky inkasovali. Obrancu Galoviča, ktorý odchytal celý zápas, prekonal z priameho kopu Ivan. Hostia bránili s desiatimi mužmi, Lovce v prvom polčase nepremenili tri šance. Po zmene strán však výrazne zlepšili pohyb, čoho výsledkom bola štvorgólová nádielka v bráne Štúrova, navyše Béger svoj nájazd zakončil do žrde. Za Štúrovo v závere už len korigoval Bábsky.
Góly: 55. a 74. J. Tvrdoň, 58. M. Gubrica, 86. A. Ivan - 28. S. Balog, 87. T. Bábsky. R Haršány, 200. TJ: Galovič - Ivan, Tóth (63. Szolnoki), Pavlatovský, Gubrica (80. Bartko), Hagan (84. Oravec), Mihók, Lontoš, Bagala, Tvrdoň, Béger. MŠO: Prohászka - Keil (63. Bábsky), Molnár, Pintér (46. Baka), Góra, Balog, Baranyai, Valent, Saláta, Andris, Vavrík (79. Horňan).

16. Močenok 25 4 4 17 11:62 16 (-23)
Galante, Šuranom, Močenku a ViOnu B odrátajú 3 b.

ZOSTAVA KOLA: P. Ostrožlík (Šurany) - Ľ. Barecz (Želiezovce), M. Bagala (V. Lovce), L. Kosztolányi (Tvrdošovce) - D. Korman (Galanta), Z. Cingel (Kolárovo), E. Zsebi (Vlčany), D. Páchnik (Želiezovce) - A. Ivan (V. Lovce), M. Kočiš (Galanta), D. Vaňo (H. Obdokovce)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 23 - Zs. Magyar (Kolárovo), 18 - A. Ivan (Šurany, V. Lovce), 17 - B. Janák (Šurany), 16 - R. Sloboda (Galanta), 14 - M. Béger (V. Lovce), D. Korman (Galanta).