Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Výbuch v nečakanej chvíli

V rozhodujúcom dueli semifinálovej série sa zrodilo veľké prekvapenie, hádzanárky Dusla si finále s Michalovcami nezahrajú.

Na konci semifinálovej série sa tešili hráčky Partizánskeho.Na konci semifinálovej série sa tešili hráčky Partizánskeho. (Zdroj: Milan Pospiš)

Slovan Duslo Šaľa - Slávia Partizánske 21:29 (10:16)
Šaľa začala excelentne, keď sa už v úvodných minútach dostala do vedenia gólom pivotky Trochtovej, hostia síce kontrovali legionárkou Radovanovič, ale v 5. minúte už viedlo Duslo 4:1, keď sa strelecky presadili Veselková s B. Bízikovou. V domácej bránke začínala Ladiscsová, ale družstvo nepodržala. Postupne sa v domácej svätyni vystriedali aj ďalšie dve brankárky, ale ani jedna z nich nevydržala viac minút a tak nečudo, že v 10. min. bol na ukazovateli skóre stav 5:5! Hostkám sa darilo strelecky najmä zásluhou legionárskej dvojice Vasič - Radovanovič, ktorú najmä v I. polčase strelecky dopĺňala rýchla Hollá. Duslo síce do 20. min. napriek mizérii výkonu brankárok vydržalo hrať so Sláviou vyrovnanú hru (8:8), ale od tohto momentu už boli na koni hostky. Napriek tomu, že domáci v defenzíve pokryli najlepšiu strelkyňu WHIL Michnovú (v I. polčase strelila iba dva góly), darilo strelecky sa ďalším hráčkam, v defenzíve nad nimi kraľovala brankára Škvareninová, a tak nečudo, že chemičky odchádzali do kabín s nepochopiteľným 6-gólovým mankom. V domácom kolektíve zvlhol strelecký prach krídelným hráčkam (R. Bíziková s Klučkovou strelili iba 1 gól zo sedmičky), naďalej sa nedarilo brankárkam, a tak góly Veselkovej nestačili na rozbehnutú Sláviu. Po obrátke Duslo v snahe zvrátiť duel robilo chyby v obrane a Silvana Vasič, ktorá strelila doposiaľ vo WHIL 77 gólov, dala rýchle tri góly a vytvorila si v tomto ročníku osobný strelecký rekord - 10 gólov! Domácim citeľne chýbala siedma najlepšia kanonierka WHIL Kertészová (122 gólov), nezachytali brankárky a v 36. min. bol rozdiel skóre o 10 gólov (12:22). Zverenkyne trénera Olšavského boli na koni, neustále si udržiavali jasný gólový odstup, ktorý Duslo znížilo iba v 50. min. zápasu zásluhou Veselkovej na rozdiel siedmich gólov (18:25), čo však bolo z domácej strany v tomto dueli maximum. Do finále prekvapujúco, ale v poslednom dueli zaslúžene postúpilo Partizánske, domáce Duslo sa stretne o slovenský bronz v súboji s prešovským Bemacom.

Rozhodovali Baďura - Ondogrecula, pok. hody 3/2 - 2/1, vylúčené: 1 - 1, 950 divákov.
DUSLO: Haládiková, Ladicsová, Kvasnicová - Bujnochová 2, Trochtová 3, Rácková, Klučková 2/2, R. Bíziková 2, Kodajová 1, Pócsiková 1, B. Bíziková 3, Demajová, Tulipánová, Königová, Blehová, Veselková 7.
Slávia: Vasič 10, Hollá a Radovanovič 5, Gajdošová 4...

Rudolf Petrikovič, tréner: „Som veľmi sklamaný z dnešnej prehry, keďže som čakal, že sa stretneme v boji o titul s michalovskou Iuventou. Totálne nám vybuchli v tomto stretnutí všetky tri brankárky, ktoré by boli dnes inkasovali gól hádam aj po strele zo šatne a tak snaha ďalších dievčat, najmä do 23. minúty (9:11) vyšla nazmar. Na finále s Iuventou si budeme musieť počkať až do budúceho ročníka, teraz sa budeme musieť sústrediť na duely o bronz s Prešovom.“