Neded priviezol úlovok

III. LIGA: Víkend nepriniesol prekvapenia. Vedúca štvorica si pripísala tri body, aj keď v troch prípadoch iba po víťazstve 1:0. Neded sa tešil v Lednických Rovniach.

Komárno - Veľký Meder 0:1 (0:0)
Domáci nastúpili proti favoritovi s umnou taktikou, zbytočne sa nepúšťali do bezhlavého útočenia, vychádzali zo zabezpečenej obrany. Hostia sa taktiež príliš do útoku nehrnuli, a tak sa hral najmä v prvom polčase medzišestnástkový futbal. Za zmienku stoja snáď len príležitosti domáceho Szóráda a Čurgali, ktoré zostali rovnako ako dve šance hosťujúceho Gamkrelidzeho nevyužité. Po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil. Pred oboma bránami bolo iba minimum vzruchu. Rozuzlenie zápasu prišlo v 79. minúte, kedy po skrumáži pred bránou KFC sa za pomoci domácej obrany presadil striedajúci Blaho a rozhodol o osude troch bodov. Stretnutiu by rozhodne viac svedčala remíza.
Gól: 79. Blaho. R Fehér, ŽK: Gonzáles - Tuschel, 150 divákov. KFC: A. Kosťukevič - Nagy, Podlucký, Rapčan, Kürthy, Tóth, Szórád, Kosťukevič, Králik, Gonzáles, Čurgali (78. Kóša). Tréner Cs. Szórád, MŠK: Rožník - Musil, Speck, Čtvrtníček, Tuschel, Szabó, Németh, Mészáros (76. Rózsa), Szöllős (53. Blaho), Gamkrelidze, Obert (36. Pisár). Tréner P. Lérant. (RG)

Topoľčany - Levice 4:0 (1:0)
Domáci chceli odčiniť posledné výkony a začali aktívne. Po strelách Baláža a Polucha prišla 11. minúte a Kutiš nastrelil tyč. V 18. minúte mal šancu Baláž, ale tú vychytal brankár hostí. O dve minúty letela prízemná strela Levičanov tesne vedľa tyče. Zlomový moment nastal v 34. minúte, keď bol veľmi prísne vylúčený Švajlen a domáci hrali od tohto momentu v početnom oslabení. Paradoxne sa od tohto momentu dostávali viac do šancí, nakoľko hostia vycítili šancu a tlačili sa dopredu vo väčšom počte hráčov. V 42. minúte sa Chrenkov center z ľavej strany dostal až ku Kutišovi a ten prepálil brankára hostí. Začiatok druhého polčasu opäť vyšiel Topoľčanom, keď v protiútoku našiel Baláž Polucha, ten sa presadil cez obrancu hostí a medzi nohy Horvátha upravil na 2:0. V 59. minúte išli do brejku aj hostia, Uhlár však zachránil a z následného rohu vyhlavičkovali domáci loptu z bránkovej čiary. V 63. minúte išli domáci do situácie troch na jedného, Baláž však prestrelil. O dve minúty mal šancu opäť Kutiš, brankár hostí vyrazil loptu nohou. V 66. minúte stečovaná strela Remeň znamenala vedenie 3:0. Ten istý hráč o dve minúty upravil po vysunutí Balážom na konečných 4:0. V 79. minúte mal ešte veľkú šancu Fridrich, ktorý po individuálnej akcii Remeňa hlavičkoval vedľa brány. Posledné slovo v zápase mali hostia, ktorí v závere vyslali dve nebezpečné strely na domácu bránu, Uhlár však bol na mieste. Domáci aj napriek oslabeniu zaslúžene zvíťazili a pripísali si najvyššiu výhru v ročníku. Futbalisti Topoľčian vyhrali po šiestich zápasoch v rade, keď v nich uhrali len dve remízy a štyrikrát prehrali.
Góly: 42. Kutiš, 47. Poluch, 66. a 68. Remeň. R Košťál, ŽK: Švajlen - Turnai, Turčan, Švec, ČK: 34. M. Švajlen (T), 100 divákov. MFK: Uhlár - Sipos, Poluch (70. Fridrich), Rusňák, Rusinko, Remeň, Kutiš (75. Jakubík), Rybanský (77. Buček), Švajlen, Chrenko. Tréner M. Caránek. SLOVAN: Horváth - Pišky, Turnai (59. Kuťka), Turčan, Nagy, Kotora, Vida (74. Kazár), Fogad, Petráš (64. Kalman), Švec, Králik. Tréner T. Kuťka. JAROSLAV ŠUPA

Vrbové - Gabčíkovo 0:3 (0:2)
U hosti sa objavili v zostave aj štyria hráči, ktorí ešte v minulej sezóne obliekali dres Vrbového a aj päť bývalých ligových hráčov. Gabčíkovo sa od začiatku snažilo ukázať, že si prišlo po víťazstvo. Prvý gól vsietil Gašparík už v 11. min. a ten istý hráč o minútu mohol zvýšiť stav zápasu, ale Dovičovič bol proti. V 15. min. pohrozili aj domáci, no hostia sa ubránili za cenu rohu, podobne aj o minútu neskôr. V 19. minúte aktívny Gašparík trafil hlavou žrď. O dve minúty domáci Sumer z poza šestnástky skúšal pozornosť brankára hostí. Na druhej strane pekne vybehol Dovičovič a odkopol loptu. Z protiútoku domáci Spál vystrelil z diaľky tesne vedľa. Hostia uderili po druhý krát v 35. min., keď Velický asi z 20 m umiestnil presne k žrdi - 0:2. Po zmene strán sa domáci snažili dať kontaktný gól, no strela v 47. min. od Sumera z rohu pokutového územia bola nepresná, podobne snaha Andríska z podobnej situácie nepriniesla želané ovocie. Hostia hrali na istotu. V poslednej minúte striedajúci hráč hosti Kósa prikrášlil výsledok a zvýšil na konečných 0:3.
Góly: 11. Gašparík, 35. Velický, 90. Kósa. R Ochotnický, ŽK: T. Gažík - Velický, 150 divákov. OFC: Rengel - Filípek, Klabník, Velický, Gašparík (82. R. Balážik), Jorík (62. Vrťo), Gögh (46. Kósa), Sedlák, P. Balážik, Antunovič, Szöcs. Tréner J. Olejník. PETER SEDLÁČEK

Led. Rovne - Neded 0:1 (0:0)
Domáci v dôležitom dueli o záchranu potvrdili svoju streleckú nemohúcnosť. Viacero príležitostí neskončilo gólom, z ktorých bola najlepšie strela Detka, no Krištofove konto ostalo čisté. Hostia hrozili z protiútokom, no obrana sklárov v prvom polčase držala nádejný bezgólový stav. V úvode druhého polčasu v 47. min hosťom vyšla pekná akcia, ktorú gólom zakončil Hambalek. Nasledovali ďalšie šance domácich, ale stav sa nemenil. V 88. min ušiel hosťujúci Krcho, ktorý skóre nezvýšil.
Gól: 47. Hambalek. R Santa, ŽK: Kollár, Kukučka, Valachovič, 200 divákov. FC: Krištof - Ambruš, Kukučka, Hambalek, Bartoš, Jakubjak (64. Kalmár), Gábriš, Kovács, Brath, Karim (79. Krcho), Valachovič. Tréner A. Filip. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Nemšová - DAC B/Vrakúň 1:1 (1:1)
V prvom polčase mali loptu na kopačkách častejšie domáci hráči. Hostia sa zamerali na pozornú defenzívu, boli to však oni, kto mal prvú šancu na skórovanie. V 14. min po zlej Vlčekovej prihrávke hlavou Bobotovi sa k lopte dostal Belkovics a zo 16 m prestrelil bránu. V 18. min otvorili gólový účet zápasu Nemšovčania. Po priamom kope Schiszler vrátil loptu hlavou do päťky, kde sa vo vzdušnom súboji hlavou presadil Ranko. V 30.min sa do šestnástky prebojoval Husár, sám pred Izsmánom prestrelil. V zostávajúcich minútach prvej časti hry sa viac osmelili aj hostia, k čomu prispeli aj nepresnosti a chybičky v hre domácich. V 37. min sa gólu dočkali aj hostia, keď po chybách v otvorenej obrane sa ocitol na hranici šestnástky Ujlaky a na jeho prízemnú strelu Bobot nestačil. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domácim hráčom však chýbali pokoj a presnosť pred šestnástkou. Ani jedno mužstvo si nevypracovalo väčšiu gólovú príležitosť. V závere zápasu sa zranil Vlček a domáci dohrávali iba s desiatimi hráčmi. Nemšovej sa tak nepodarilo potvrdiť plný bodový zápis z dvoch predchádzajúcich zápasov na ihriskách súperov.
Góly: 18. Ranko - 37. Ujlaky. R Gašparovič, ŽK: Méry, 100 divákov. DAC B: Izsmán - Méry, Varga, Egri, Šnirc, Fedor (68. Végh), Gašpar (79. Pál), Bódis, Zvoncsár (46. Hrazdílek), Ujlaky, Belkovics. Tréner B. Borbély. TOMÁŠ BEŇO

Palárikovo - V. Ludince 2:2 (0:0)
V hodovom zápase sa domáci chceli pred vlastným obecenstvom vytiahnuť, ale napokon museli v závere ratovať aspoň bod. Zápas začali oba celky vo veľmi svižnom tempe. V 30. minúte mohol otvoriť skóre domáci Vencel, ale svoj samostatný nájazd nepremenil. O tri minúty nezužitkoval ten istý hráč dobrý center, ktorý ho našiel vo veľmi sľubnej pozícii. V 36. minúte mali obrovskú príležitosť hostia, ale po vyšachovaní domácej obrany netrafil ich útočník prázdnu bránu. Do druhého polčasu nastúpili lepšie hostia a ich vedúci gól prišiel už po troch minútach, keď zo skrumáže sa trafil striedajúci Janák. Po necelej polhodine hry to už bolo 0:2, keď po rýchlej akcii bol úspešný Kanyicska. Palárikovčanov dva rýchle góly poriadne zaskočili a to môžu byť radi, že v 60. minúte Kanyicska nezvýšil na 3:0 pre hostí. Domáci sa však postupne prebrali a mali strhujúci záver. Najskôr síce v 82. minúte nepremenil Drljača pokutový kop, ale o minútu na to sa už Sendrei z blízka nemýlil. Tri minútu pred koncom sa predsa len dočkal aj srbský legionár v palárikovskom drese Jovan Drljača, ktorý premenil svoj samostatný nájazd a vyrovnal na konečných 2:2.
Gól: 83. Szendrei, 87. Drljača - 48. Janák, 53. Kanyicska. R Székely, ŽK: Drljača - Varga, ČK: 87. Drljača (P), 250 divákov. OTJ: Sivaninec - Troják, Vajda, Petrovič, Kubala Sendrei, Janso, Onder, Masár (64. Španír), Drljača, Vencel (77. Farkaš). Tréner Š. Kobora. DRUŽST: Benkó - Hlaváčik, Flídr, Števko, Varga, A. Kosák, Kanyicska (75. Predajniansky), Soboňa, Sásik (20. Janák), Cingel, Horniak (46. Mikula). Tréner I. Kasana. (RG)

Trnava C/Šúrovce - Nové Zámky 1:0 (1:0)
Domáci v úvodnej polhodine jasne dominovali, mali niekoľko čistých šancí, najmä nájazdy Krajčoviča Virága sa pýtali do siete. Skóre však otvoril po rohovom kope ma prednej tyči hlavou Horváth. Hostí gól prebral a pred odchodom do šatní mohli vyrovnať, ale hlavičku Ešeka po rohovom kope Orichel vyrazil. V druhom polčase sa začali hostia uchylovať k nakopávaním loptám, ktoré však neslávili úspech, a tak sa vyrovnania nedočkali. Neuspeli však ani domáci Juhász s Pikulíkom, a zostalo pri najtesnejšom výsledku.
Góly: 31. Horváth. R Valent, ŽK: Galba, Jakabovič - Bombicz, Lovska, 100 divákov. FKM: Kopecký - Petráš, Košút, Ešek, Szántó, E. Horáček (32. Vašek), Lovska (90. Letko), P. Horáček (69. Šušpanov), Kling, Bombicz, Kráľ. Tréner A. Štefanka. (SC)

Púchov - Borčice 0:1 (0:0), 74. Púček.