Utorok, 19. marec, 2019 | Meniny má Jozef

Mužstvá z čela nezaváhali

V. LIGA JUH: Pusté Úľany v Jelke potvrdili pozíciu lídra. Vo Vydranoch hlavičkový hetrik Zoltána Feketeho.

Ohrady - Janíky 2:0 (1:0), 24. Ľ. Németh, 90. R. Mátis. Domáci si v prvom polčase okrem gólu vypracovali viacero šancí, najvyloženejšie mali Zsákovics a Reza. Navyše Mátis nastrelil žrď. Hostia pohrozili iba raz, Döme bol na mieste. Po obrátke mohol zvýšiť vedenie Csémy. Konečný rezultát pečatil v poslednej minúte Mátis. R Feranec, 200

Vydrany - Šoporňa 5:0 (3:0), 4. a 34. A. Rácz, 7., 69. a 82. Z. Fekete. Od začiatku to bola jednoznačná záležitosť, skóre otváral krásnym volejom Rácz. Hostia hrali slušne, ale kvalita bola na domácej strane, a tak bola Šoporňa väčšinou pod tlakom. Zaujímavosťou bol hetrik Feketeho, ktorý dosiahol všetky tri góly hlavou. R Dendis, 150.

Trstice - Zlaté Klasy 3:1 (2:1), 3. B. Farkas, 40. M. Kolozsi, 51. M. Filo - 29. P. Nagy. Prvých 10 minút patrilo domácim, mohli viesť aj viac ako 1:0. Hostia sa osmelili, hrozili zo štandardiek a voľný Nagy vyrovnal. Ale za Trstice odpovedal presnou strelou Kolozsi. Úvodný nápor po obrátke priniesol gólový únik Fila. Trstice sa potom stiahli do obrany a z brejkov mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. R Boledovič, 150.

Topoľníky - Váhovce 3:1 (1:1), 16. P. Nagy, 75. K. Bogyai (11 m), 87. G. Kovács - 24. J. Šercel. Po celý zápas boli domáci aktívnejší, ale nepotykali si s koncovkou. Hostia však dokázali výsledkovo držať krok. Topoľníkom pomohli striedania a v závere sa tešili z dvoch gólov. Penalta sa kopala za podrazenie. R Gembický, 150.

Lehnice - Nový Život 1:3 (0:1), 47. I. Ničenko - 39. a 52. M. Hindák, 85. I. Havlík. Hralo sa vo svižnom tempe, oba tímy sa snažili o útočný futbal. Domáci hrozili Flaskom a Uhrinom, Ničenko trafil hlavou žrď. Tešili sa však hostia, keď po priamom kope trafil do siete Hindák. Po obrátke Lehnice rýchlo vyrovnali, ale po rohu opäť vsietil hlavou Hindák. Futbal sa páčil. Hostia využili otvorenú obranu a pridali poistku. ČK: 86. Süke (L). R T. Gádoši, 320.

Orechová Potôň - DAC C/T. Hradská 0:2 (0:0), 51. Cs. Kiss, 72. L. Beneš. Hral sa dobrý futbal, akcie sa striedali. Hostia mali viac šancí ako domáci, ale v I. polčase sa ani jeden tím z gólu netešil. Po obrátke prišiel vedúci gól hostí po rohu. Or. Potôň chcela vyrovnať, ale jej snahu schladil peknou strelou z otočky Beneš. ČK: 68. Kiss (DAC C). R Opatovský, 100.

Veľké Úľany - D. Saliby 0:4 (0:1), 17. M. Majo, 55. Sz. Halák, 70. D. Bednár, 88. G. Renczés. Od začiatku určovali tempo futbalovejší hostia. Do vedenia išli po tom, ako Majo vyhral súboj a šancu využil. Aj po obrátke sa hralo v réžii D. Salíb, ktoré zaslúžene zveľadili svoje vedenie a odviezli si hladké víťazstvo. R Barczi, 150.

Jelka - Pusté Úľany 1:3 (0:1), 76. J. Kayembe - 38. K. Molnár, 47. S. Šinaľ, 67. S. Jáger. Prvý polčas bol opatrný, väčšinou sa hralo medzi 16-tkami. Prvú šancu hostí nevyužil Praženica, ale neskôr už Barčák ponúkol gól Molnárovi - 0:1. Hneď po obrátke Jelka inkasovala po tečovanej strele a hostia boli na koni. Za stavu 0:3 už hostia kontrolovali výsledok. Znížil iba Kayembe hlavičkou po rohu. R Briestenský, 250.

13. Šoporňa 26 7 7 12 35:54 28 (-11)
14. Zlaté Klasy 26 5 5 16 30:61 20 (-19)
15. Trstice 26 5 4 17 28:49 19 (-20)
16. Or. Potôň 26 4 4 18 13:56 16 (-23)
V. Úľanom a N. Životu odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 22 - M. Hindák (Šoporňa, N. Život), 20 - K. Bogyai (Topoľníky), 19 - A. Barčák (P. Úľany), G. Renczés (D. Saliby), D. Bednár (D. Saliby), 17 - Z. Németh (Jelka, N. Život), 14 - S. Jáger (P. Úľany), Z. Fekete (Vydrany).

ZOSTAVA KOLA: A. Kuczman (N. Život) - G. Scholz (Trstice), G. Szabó (P. Úľany), V. Milan (Topoľníky) - Ľ. Németh (Ohrady), G. Sánka (Trstice), O. Prístavok (D. Saliby), A. Boráros (DAC C), I. Molnár (Jelka) - Z. Fekete (Vydrany), M. Hindák (N. Život).

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Investment Advisory Guide for Slovakia
  3. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  4. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  5. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  6. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  7. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  8. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene
  9. Príspevok až 1750 € môžu získať záujemcovia o solárne kolektory
  10. Ako veľmi eko sa dá byť vo firme s 2 300 zamestnancami?
  1. Slávnostná inaugurácia rektora a dekanov fakúlt EU v Bratislave
  3. Ako naučiť vaše deti správne zaobchádzať s peniazmi?
  4. Spolupráca Katedry architektúry SvF s mestskou časťou Dúbravka
  5. Ročné cestovné poistenie vás chráni dlhšie a je výhodnejšie
  6. Podmienky predaja spoločnosti s.r.o., ktorá je platcom DPH
  7. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!

Nitriansku hudobnú jar otvoria klasikou

Obľúbené podujatie odštartujú tóny skladieb hudobných velikánov.

Zaznie aj Malá nočná hudba.

Ľudia bez domova sa zapájajú do brigád, odmenou aj pochvala

Ľuda bez domova pomáhajú svojou prácou. Odmenou im je aj zmena ich vnímania spoločnosťou.

Služby krízového centra využívajú desiatky klientov.

Súťaž Do práce na bicykli odštartujú cykloraňajky

Cieľom je podporiť cyklistickú dopravu ako ekologickú a zdraviu prospešnú alternatívu voči automobilovej doprave.

Michaela Hefková a Marek Hattas počas vlaňajšieho spustenia novej služby bikesharing. Od pondelka sa z nich stanú najvyšší predstavitelia mesta.

Hospodárstvo: Množstvo vyprodukovaného odpadu v Nitrianskom kraji rastie

Každý obyvateľ Nitrianskeho kraja vyprodukoval v roku 2017 v priemere 463,21 kilogramu komunálneho odpadu.

SERIÁL: K liečivej studničke pri Lehote prichádzajú každoročne stovky pútnikov

O liečivých účinkoch studničky kolujú chýry už takmer sto rokov.