Nitra vyhrala v Poprade

II. LIGA: Šaľa si doma podelila body s Prešovom. Sereď remizovala v Liptovskom Mikuláši.

Gól Serede v L. Mikuláši strelil Adam Morong (vľavo).Gól Serede v L. Mikuláši strelil Adam Morong (vľavo). (Zdroj: (MB))

Väčšina druholigových zápasov bola na programe až v nedeľu podvečer.

Šaľa – Prešov 1:1 (1:1)
Hostia mali raketový vstup do duelu. Do stredu obrany bleskovo prenikol Katona a prudkou prízemnou strelou zariadil svojmu tímu vedenie. Domáci, bez najlepšieho strelca Nurkoviča, mohli onedlho vyrovnať, ale Rehák po centri Tomiša mieril hlavou len tesne vedľa pravej žrde. V 12. min. sa opäť pripomenul Tatran, no Dupkalovu tutovku bravúrne zneškodnil Kolmokov. Po polhodine hry chýbali Feherváriho delovke centimetre. O tri minúty neskôr už chemici jasali. Feherváriho 40-metrový pas si vo vápne spracoval Szabó a strelou do šibenice vyrovnal. V závere polčasu sa opäť mohlo meniť skóre, ale Rehák a Šafranko sa nepresadili.
Po obrátke nastúpilo Duslo bez zraneného Reháka, čo sa citeľne odzrkadlilo na jeho hre. Prešov získal prevahu v poli, v úvode druhého dejstva ratoval pred Kačalom a Šafrankom Kolmokov. Dve veľké šance mal Šaľan Tomiš, najskôr trafil žrď a o desať minút neskôr zle nastavené mieridlá. V závere mohli Šarišania strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Tubonemihu delovku do šibenice vyrazil brankár. V horúčave sa slabej kulise futbal páčil, napokon sa zrodila spravodlivá deľba bodov.
Góly: 34. Szabó – 2. Katona.
R Glova, ŽK: Gešnábel, Rehák – P. Leško, 215 divákov.
DUSLO: Kolmokov – Ďatko, Fehervári, Konopásek, Rehák (46. F. Prúčny), Kochan, Gešnábel, Szabó, Matič (88. Vanek), Tomiš, Kružlík.
Libor Fašiang, tréner: „Proti kvalitnému súperovi sme mali zlý vstup do zápasu, rýchlo sme inkasovali a onedlho sme mohli dostať aj druhý gól. Teší ma, že chlapci nezložili zbrane a aj napriek citeľnému oslabeniu v zostave sa nám podarilo exportnou delovkou Szaba vyrovnať. Po zmene strán dostali príležitosť dorastenci.“ JOZEF SKLENÁR

SkryťVypnúť reklamu

Šaľan Lukáš Szabó vyrovnával proti Prešovu na 1:1. FOTO: DADA MÓRIOVÁ

Poprad – FC Nitra 0:1 (0:0)
O výsledku rozhodla šikovná strela Benčíka v nadstavenom čase.
Gól: 90+. Benčík.
R Somoláni, ŽK: Jurčo (P), 1172 divákov.
FC: Stránský – Ďurek, Dubeň, Kolmokov, Kotora – Petráš – Valenta (87. Galko), Urblík, Ivančík (68. Šmehyl) – Benčík, Paukner (68. Rakovan).

Liptovský Mikuláš - Sereď 1:1 (1:1)
Domáci mali od úvodu hru viac pod kontrolou a v štvrtej minúte to skúšal zvnútra šestnástky Mizerák, brankár však jeho strelu vyrazil. V 14. min. sa domáci ujali vedenia. Šimún vysunul po peknej prihrávke Papaja, ten presne zacentroval do šestnástky a Jánošík z piatich metrov nezaváhal. O päť minút Sereď zrýchlila prechod do útoku a Morong vyrovnal stav stretnutia na 1:1. Do konča polčasu sa už nič vážne nestalo. V 57. min. Macík výborne vyrazil Morongove zakončenie zblízka. Po hodine hry Loduha skúšal zakončiť z ľavej strany, Šimún odvracal na roh. Macík potvrdil kvality aj v 64. minúte, keď nohou vyrazil strelu Chynoradského. Obidva tímy sa do konca snažili strhnúť výhru na svoju stranu, no po záverečnom hvizde rozhodcu si body podelili.
Góly: 13. Jánošík - 18. Morong.
R Marhefka, ŽK: Vandraško, Lišivka - Hanzel, Meszlényi, 210 divákov.
ŠKF: Rybánsky - Chynoradský, Hanzel, Mujkoš, Pecho (85. Prúčny), Loduha, Hulák, Morong, Jurica, Meslényi, Varhaník (90. Adam). MARCEL BROSKA

1. Michalovce 21 14 6 1 38:11 48 (+15)
2. Skalica 21 15 3 3 32:13 48 (+18)
3. Prešov 21 9 6 6 30:24 33 (+3)
4. L. Mikuláš 22 9 6 7 29:23 33 (0)
5. FC Nitra 22 8 7 7 26:25 31 (-2)