Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Pusté Úľany oslavujú triumf

V. LIGA JUH: Trstice priviezli tri body. Jelka nastrieľala sedem gólov. O korunu strelcov súperia Bednár s Hindákom.

Pusté Úľany - Vydrany 1:0 (0:0), 66. A. Barčák. Vo výbornom zápase boli nakoniec šťastnejší domáci, ktorí spečatili prvenstvo v súťaži. V dueli hráči nastrelil sedemkrát bránkovú konštrukciu, domáci štyrikrát, Vydrany tri. Hralo sa vo vysokom tempe s množstvom šancí na oboch stranách. Rozhodol napokon jediný gól, ktorý dal po spolupráci Šinala so Szabom Barčák. Po zápase tieklo v Pustých Úľanoch šampanské potokom. R Guballa, 190.

Jelka - Orechová Potôň 7:0 (2:0), 2. a 55. L. Mukalenga, 8. P. Khern, 54. a 56. M. Mráz, 78. J. Tóth (11 m), 80. J. Kayembe. Hralo sa v réžii domácich, ale tí sa trápili s koncovkou. Jelka rýchlo viedla 2:0, jedinú šancu hostí spálil Matejka. Po obrátke bola dominancia domácich ešte väčšia, v priebehu troch minút padli tri góly! Favorit splnil povinnosť. R Kubica, 120.

D. Saliby - Ohrady 3:0 (0:0), 50. a 57. D. Bednár, 90. G. Renczés. Viac z hry mali domáci, ale v prvom polčase sa ani jeden tím nedostal do gólovej šance. Po obrátke D. Saliby prebrali iniciatívu, vytvorili si príležitosti a prišli aj góly. Najkrajší bol gól Bednára na 2:0, keď z 18 m trafil krásne do dolného rohu. Hostia hrali v poli dobre, ale pohrozili iba jednou možnosťou. R Debnár, 150.

DAC C/T. Hradská - Lehnice 1:1 (0:0), 87. L. Beneš - 67. M. Sandtner. Hral sa zaujímavý zápas, obojstranne útočný. V I. polčase mali viac šancí domáci, v 13. min. Bereczky trafil žrď. V bránke hostí výborne chytal veterán Fišan. V 38. min. hostia pohrozili hlavičkou od brvna na bránkovú čiaru. Druhú polčas otvorila tutovka Busánszkeho. Domáci šance nevyužili a z kontry sa tešili Lehnice po hlavičke Sandtnera. V závere vyrovnal Beneš do vinkla. R Krč-Konečný, 250.

Šoporňa - Topoľníky 3:1 (1:0), 26. P. Pfeifer, 80. M. Haberland, 84. P. Kurina - 67. vlastný. Šoporňa mala v I. polčase miernu prevahu a odmenou bol vedúci gól. Po úspešnej narážačke sa chladnokrvne presadil Pfeifer. Po obrátke sa tešili hostia po vlastnom góle Ondreičku. Domáci sa však vzchopili a patril im záver. Skórovali dorastenec Haberland a striedajúci Kurina. R Lévai, 100.

Nový Život - Váhovce 4:2 (1:2), 22., 68. a 84. M. Hindák, 88. Z. Németh - 2. F. Mónosi (11 m), 42. D. Grell. Úvod patril hosťom, ktorí viedli z penalty. Hral sa obojstranne útočný futbal. Hindák vyrovnal, ale polčasové skóre stanovil Grell. Po obrátke bol mužom dňa hetrikový „Ravanelli“, ktorý rozhodol o výsledku. Hindák tak zavŕšil úspešný víkend, v sobotu na rybách totiž chytil veľkého kapra. ČK: 60. Nyársik - 75. Mošať. R Berec, 200.

Janíky - Zlaté Klasy 2:0 (1:0), 44. F. Hlinický, 75. M. Kurejko (11 m). Derby ponúklo dobrý, útočný futbal. Domáci šli do vedenia gólom do šatne, keď akciu zľava zakončil Hlinický. Poistka prišla po faule na Štibricha z bieleho bodu. Výsledok je zaslúžený. R P. Bulko, 250.

Veľké Úľany - Trstice 0:1 (0:0), 88. M. Filo. Začalo sa neskôr, pretože rozhodcovia pískali predtým zápas dorastu P. Úľany - Pata, kde im poškodili autá... Aktívnejší hostia mohli ísť do vedenia, ale Boya trafil brvno. Ďalej sa hral vyrovnaný futbal bez väčších šancí. Druhé dejstvo bolo v réžii Trstíc, ktoré si zaslúžili vyhrať. Rozhodol Filo presným lobom. R Havran, 80.

9. Vydrany 29 9 9 11 41:37 36 (-6)
10. Veľké Úľany 29 10 5 14 31:40 35 (-10)
11. Jelka 29 9 7 13 50:55 34 (-11)
12. Šoporňa 29 9 7 13 39:59 34 (-11)
13. Váhovce 29 9 5 15 45:58 32 (-13)
14. Trstice 29 7 5 17 35:52 26 (-16)
15. Zlaté Klasy 29 6 6 17 34:66 24 (-18)
16. Or. Potôň 29 4 4 21 15:72 16 (-26)
V. Úľanom, N. Životu a O. Potôni odrátajú 3 b.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 26 - D. Bednár (D. Saliby), M. Hindák (Šoporňa, N. Život), 20 - K. Bogyai (Topoľníky), A. Barčák (P. Úľany), G. Renczés (D. Saliby), 18 - Z. Németh (Jelka, N. Život), 17 - P. Bognár (Ohrady).

ZOSTAVA KOLA: S. Fišan (Lehnice) - G. Szabo (P. Úľany), F. Modrovič (Jelka), M. Kunyi (Janíky), G. Ibolya (D. Saliby), M. Mráz (Jelka), M. Haberland (Šoporňa), M. Hindák (N. Život), L. Beneš (DAC C/T. Hradská), D. Bednár (D. Saliby), M. Filo (Trstice).

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?