Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Zbehy vyhrali vonku rozdielom triedy

V. LIGA STRED: Lapáš len remizoval s V. Zálužím, ale aj tak oslavoval triumf. Chrenová skončí určite na 15. mieste.

Veľké Zálužie sa tešilo zo zisku bodu na ihrisku majstra v Lapáši.Veľké Zálužie sa tešilo zo zisku bodu na ihrisku majstra v Lapáši.(Zdroj: Ladislav Odráška)

Tovarníky - Chrenová 1:1 (1:0). Tovarníky v poslednom domácom zápase doplatili na slabú mušku, za čo pykali stratou dvoch bodov. Domáci sa ujali vedenia, ale hostia v druhom polčase z penalty vyrovnali (po faule na Volentiera). Chrenová získala na jar tretí bod.
Góly: 15. T. Kopún - 64. M. Volentier (11 m). R Mokrý, 130. OFK: I. Mikuláš - M. Kopún, Karl, Jamrich (80. Bačík), Lacika, Grznár, Hájovský, Košecký, T. Kopún, Lendvay (46. Baňák), Mrázik. SLOVAN: Salay - Krajčovič, Tatar, Hlavaj, Sailer, Pevala, Bocian, Štefanko, Volentier, Bratský, Pajer.

Hrušovany - Alekšince 3:4 (0:1). Hostia sa predstavili ako výborné mužstvo. Prvý polčas priniesol veľa šancí, ale ujala sa iba technická strela Trnku. Už do 36. minúty museli domáci vystriedať troch hráčov pre zranenie. Po rohu vyrovnával Sporina, lenže Trnka opäť obstrelil brankára domácich. Ako cez kopirák, Sporina po rohu upravil na 2:2. V záverečnej desaťminútovke Daniš z dvoch pokutových kopov rozhodol o víťazstve Alekšiniec, keď medzitým Bazala aj tretíkrát vyrovnal.
Góly: 48. a 74. I. Sporina, 84. M. Bazala - 17. a 64. L. Trnka, 80. a 89. P. Daniš (oba z 11 m). R M. Valko, 100. OFK: Holička - Kurbel, Krško, Varga, Piterka (32. Šutovský), I. Sporina, M. Sporina, Grznár, Galbavý (36. Buday), Bazala, D. Guniš (26. Omelka). MFK: Mokošák - Trnka, Pleva, Krištofičin, Kuna, Šindler, Glenda (78. Mako), Daniš (90. Gunda), Krivošík, Zlatňanský (83. Levčík), Turňa.

Lapáš - V. Zálužie 1:1 (1:0). Od začiatku bolo vidieť, že v zápase o nič nejde. Šancí bolo málo. Gólom skončil až únik Krkošku po peknom vysunutí Tirpákom. Domáci sa dvakrát dožadovali pokutového kopu. Duel sa potom niesol v nervóznom duchu. Po obrátke zlyhal v tutovke Šimonek. V. Zálužie vyrovnalo hru a zaslúžene vyrovnalo po dorážke Antla. V závere nepremenili svoje tutovky Benko a Krkoška, ale domácim ani to nepokazilo postupové oslavy.
Góly: 26. J. Krkoška - 67. M. Antl, R Mihál, ČK: 77. Tirpák - 87. Práznovský, 200. OFK: Krátky - Tirpák, Dobiáš, Čekey, Poláček (55. Benko), Bližnák (69. Chudík), Šimonek, Gajdoš, Černý, Krkoška, Polyák. ŠK: Brida - Ternény, Baláži, P. Bédi, Antl, Sombat, Práznovský, Civáň (90. Mika), Andrášik, Kečkéš, Pogran (90. L. Bédi).

Tešedíkovo - Beladice 3:2 (0:1). Hostia začali svižnejšie, v 13. min. odvážne prenikol Homola a zavesil po brvno. Hra sa potom vyrovnala. V bratskom súboji domáci Miro Gardian pálil na brata Vlada, ale ten bol úspešnejší. Po obrátke prišla ruka a vyrovnanie z penalty. Beladice však odpovedali, Novácky vysunul Félisa a ten prekonal Psotu. O vyrovnanie sa postaral krásnym volejom Dvorský. V 80. min. ešte strelu Bendeho brankár vyrazil, ale Dvorský dokonal hetrik. Následne ešte Homola trafil z 20 m brvno.
Góly 52. (11 m), 63. a 80. T. Dvorský - 13. N. Homola, 56. L. Félis. R Žember, 170. ŠK: Psota - Szabó, Füle (84. Lipovský), Mészáros, Varga, D. Kovács, Gardian, Kuman, Zavarcsik (65. Vankó), Dvorský, Bende. OŠK: V. Gardian - K. Šlavka, M. Šlavka, Studený, Búš, Galbavý (61. Miškovič, 84. Straka), Homola, Drgoňa (46. Laca), Borčin, Novácky, Félis.

Radošina - Horná Kráľová 4:2 (1:1). Už v 5. min. D. Jankovič otvoril skóre. Hra sa potom vyrovnala a hosťujúci Kollár upravil na polčasových 1:1. Do druhého polčasu zaradili domáci vyšší stupeň a kapitán T. Vičan dvoma gólmi získal vedenie 3:1. Radošina pridala aj štvrtý zásah, hosťujúci Kollár len korigoval. V úmornej horúčave oba kolektívy podali snaživý výkon, ktorý diváci odmenili potleskom.
Gól: 5. D. Jankovič, 47. a 72. T. Vičan, 88. Ju. Piršel - 37. a 90. Ľ. Kollár. R Petránek, 200. ŠK: M. Rybnikár - M. Piršel, Kupec, Kúdela, Vičan, J. Jankovič (82. Burzala), T. Turčan, Ju. Piršel, Ďaďan, D. Jankovič, Horváth (46. M. Turčan, 78. Pavlovič). KFC: Kokeš - Frkala (57. Belák, 74. Révay), Šulgan, Petrovský, Tóth, Straňák, Pilo, R. Kotlár, Lalák, Penzeš (79. D. Kotlár), Kollár.

Preseľany - Zbehy 1:4 (0:0). V prvom polčase mali domáci výraznú hernú prevahu, ale postupne pozahadzovali niekoľko šancí. Hostia v prvom polčase toho veľa nepreviedli. V druhom dejstve sa domácim tieto nepremenené šance stali osudnými, keď naopak hostia svoje gólovky využívali a strelili až štyri góly. V závere Preseľany odišli aj kondične a hostia si tak odvážajú tri body.
Góly: 58. M. Bubla - 50. Š. Šóš, 65. K. Rimanovský, 79. J. Kakaščík, 88. M. Fuska. R Srnec, 200. SLOVAN: Matúš Šiška - Mocný, Candrák (82. Daňovič), Michal Šiška, Marek Šiška, Urbanec, Bubla, Ryban (75. Kolesár), Kamencay, Kochan, Boldiš. SLOVAN: Rusnák - Kopec, Kakaščík, Varga (78. Dovičovič), Luzár (38. Rimanovský), Fuska, Ťapušík, Benkovič, Lehocký, Laca (90. Baják), Šóš.

Solčany - Jacovce 4:1 (3:0)
Góly: 4. D. Krošlák (11 m), 10. F. Urminský, 21. A. Sák, 74. R. Mihalik - 85. K. Beňo. R Hafrovič, 150. OFK: Ambroz (81. A. Kutňanský) - Zeliska, Michalík (77. Košík), Mihalik, Krošlák, Januška, Sák, Ducký, D. Gális (68. N. Ondruš), Urminský, Pavlovič. DRUŽST.: Dubný - Zigo (61. Štefkovič), Desat, Bajzík, Bujna, P. Švec (33. M. Rusňák), M. Švec, Kaman, Jamrich (17. K. Beňo), Kúdela, Bukvay.

Krušovce - Ludanice 4:2 (3:2)
Góly: 10. R. Maruna, 20. I. Šimovič, 27. a 66. (11 m) M. Ambróz - 17. M. Matejov, 43. D. Král. R Frič, 100. SLOVAN: Kluka - Širo, Miro Čuhák (76. Škorec), Masaryk, Želiska, Ma. Čuhák, Ambróz, Maruna, Hubinský (70. D. Mikuláš), Šimovič, Bizoň (60. J. Gális). OFK: Jamrich - Matejov (66. Hlobik), Krajčík, Kerek, Balajka (46. Macko), Rusňák, Fulier, Král, Candrák, Kšinant, Uhlár.

V. Zálužiu odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 23 - M. Andrášik (V. Zálužie), 20 - V. Gajdoš (Lapáš), T. Dvorský (Tešedíkovo), 15 - P. Zlatňanský (Beladice, Alekšince), J. Krkoška (Lapáš), 14 - E. Penzeš (H. Kráľová), A. Bábik (Alekšince), 13 - D. Soboňa (Solčany).

ZOSTAVA KOLA: Ľ. Rusnák (Zbehy) - T. Krajčovič (Chrenová), Mi. Šiška (Preseľany), M. Antl (V. Zálužie) - F. Urminský (Solčany), J. Kečkéš (V. Zálužie), R. Maruna (Krušovce), T. Vičan (Radošina) - L. Trnka (Alekšince), T. Kopún (Tovarníky), T. Dvorský (Tešedíkovo).

1. Tieto signály prezradia nesprávne zateplenie strechy
  2. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci
  3. Podnikateľský úver, s ktorým ušetríte
  4. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky
  5. Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!
  6. Aj s SUV môžete jazdiť ekologicky a ekonomicky
  7. Nový Ružinov: Skutočný rozvoj ešte len príde
  8. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov?
  6. Nový Ružinov: Skutočný rozvoj ešte len príde
  7. Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!

Vianočné trhy v Nitre budú pestrejšie. O predajcoch nerozhodne len cena

Poslanci zrušili elektronickú aukciu, rozhodne komisia na základe viacerých kritérií. Stánkov s občerstvením bude možno viac.

Vstup do vianočného mestečka na námestí, december 2018.

V Cabaji-Čápore triumfoval junior a veteránka

Grand Prix Cabaj-Čápor je milé jesenné bežecké podujatie so slávnou minulosťou. Na trati v miestnom hájiku bežali kedysi aj olympijskí víťazi.

Najrýchlejším bežcom bol 18-ročný Adam Kĺbik.