Bola to v piatok veľká sláva, dôstojný pán Bálint Lička z Pohraníc vysvätil pri príležitosti krstu štadióna aj klubové zázemie, na ktoré sú v Hosťovej právom pyšní. „Časy, keď sa hráči prezliekali v jednom z domov vedľa ihriska či neskôr v provizórnych šatniach pri ihrisku, sú dávno zabudnuté,“ usmieva sa šéf futbalu v Hosťovej Imrich Brath. „Všetko sme si postavili svojpomocne, tieto priestory teraz závidia naši súperi nám,“ hovorí Ján Malý. Práve on bol otcom myšlienky pomenovať štadión v dedinke s 360 obyvateľmi po chlapcovi, ktorý ľúbil futbal.
V sobotu sa hral spomienkový memoriál, čestný výkop obstarala Marošova mamička Mária Balkóová, do kroku jej hrala synova obľúbená skupina Edda, s píšťalkou si bratovu pamiatku uctil aj rozhodca Patrik Balkó.
Futbal má v Hosťovej zdravé podhubie, pomocnú ruku priložil pri organizácii Memoriálu Maroša Balka aj nový starosta Hosťovej Martin Brath.