V čele štyria šesťbodoví, Neded doma bez úspechu

III. LIGA: Galanta si pripísala druhé víťazstvo výsledkom 3:2. Vráble neuspeli v Šamoríne.

Z duelu Veľký Meder – Palárikovo Gejdoš a Čtvrtníček.Z duelu Veľký Meder – Palárikovo Gejdoš a Čtvrtníček. (Zdroj: Zoltán Kovács)

Veľký Meder - Palárikovo 5:1 (3:1)
Kúpeliari ťahajú domácu neporaziteľnosť už dlhých 56 súťažných zápasov, v sobotu postavili do úlohy štatistov družinu z Palárikova. Zápas sa nezačal šťastne pre domáceho Oberta, ktorý školáckou chybou umožnil hosťujúcemu Vencelovi v 2. min. pohodlne otvoriť skóre .Tento moment vyburcoval Mederčanov a výborne hrajúci Szöllős zavelil do zdrvujúcej ofenzívy. Szabo strieľal nad Balogovu bránku a Németh len do rúk hosťujúceho brankára. V 19. min. Čtvrtníček vycvičil štyroch obrancov Palárikova a vysunul Szöllősa, ktorý nedal šancu Baloghovi. V 24. min. Szöllős krížnou prihrávkou našiel Kunovského, ktorý z piatich krokov zvýšil na 2:1. V 40. min. Mészáros bombou z 25 m uzavrel skóre polčasu. Aj druhý polčas pokračoval v úmornej horúčave v réžii V. Medera. Gól strelil aj brankár Rožník, ktorý si nudu v bráne skrátil premenenou penaltou v 69. min. Bodku za výborným kolektívnym výkonom V. Medera dal Mészáros, po spracovaní excelentnej prihrávky Gruzínca Gamkrelidzeho v 90. min. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu zožali domáci zaslúžený aplauz vďačného mederského publika.
Góly: 19. Szöllös, 24. Kunovský, 39. a 90. Mészáros, 69. Rožník (11 m) - 2. Vencel. R Šima, ŽK: Štrbák, Antunovič - Bočko, 400 divákov. MŠK: Rožník - Németh, Hanzel, Čtvrtníček (77. Antunovič), Mészáros, Szöllös (72. Blaho), Štrbák, Kunovský (72. Gamkrelidze), Musil, Obert, Szabó. Tréner D. Radolský. OTJ: Balogh - Kubala, Konopásek, Petrovič, Farkaš, Bočko, Janso, Sendrei (35. Oravec), Gejdoš (70. Kružlík), Vencel, Španír (64. Markusek). Tréner M. Kobora. IVAN BOBKOVIČ

Nové Zámky - DAC B/Vrakúň 1:1 (0:0)
Obe mužstvá začali zápas vo svižnom tempe. Prvú šancu veľmi kvalitného duelu mal hosťujúci Tóth, ktorý dostal dobrú prihrávku, vnikol do pokutového územia domácich, ale jeho krížna strela minula svoj cieľ. V 18. min. sa ozvali aj domáci, keď po peknej akcii priťukol Košút Fehervárimu, ktorého bombu z hranice šestnástky bravúrne vyrazil Slávik. V 28. min. Polákova strela len tesne minula pravý horný roh Hlavačkovej svätyne. Do vedenia však mohli ísť domáci krátko po polhodine hry, keď po centri zaváhal hosťujúci brankár, ale Fehervári netrafil odkrytú bránu. Do druhého polčasu nastúpila nová akvizícia FKM Matej Švajda, ktorý oživil útočnú hru Novozámčanov. Bol aj v gólovej akcii, keď krátko po prestávke dobre potiahol akciu po pravej strane, jeho center sa dostal až na opačnú stranu, odkiaľ Kling vrátil loptu pred bránu, kde bol osamotený Košút, ktorý hlavou otvoril skóre. Vedúci gól vlial pokoj na domáce kopačky. Novozámčania postupne podnikali ďalšie nebezpečné akcie, ktorým však chýbala finalizácia. Krátko pred koncom mal mečbal na kopačke Kling, ktorý však v ideálnej pozícii trafil iba brankárove nohy. Víťazstvo domácim napokon vyfúkol v poslednej minúte Kamerunčan v službách Dunajskej Stredy Nguekam, ktorý si nabehol na kolmú prihrávku a prehodil vybiehajúceho brankára Hlavačku.
Góly: 51. Košút - 90. Nguekam. R Bezák, ŽK: Petráš, Švajda - Ágh, Egri, Nagy, Mészáros, Tóth, 220 divákov. FKM: Hlavačka - Lovska (90. Letko), P. Horáček, Illés, Bombicz (83. Vašek), Fehervári, Ešek, Košút, Kling, Šušpanov (46. Švajda). Tréner A. Štefanka. DAC B: Slávik - Polák, Kubík (10. Kiss), Ágh, Kelemen (59. Fedor), Egri, Trajcsik, Nagy, Mészáros, Tóth (82. Busánszky), Nguekam. Tréner B. Borbély. (RG)

Komárno - Nemšová 0:1 (0:0)
Obe mladé mužstvá odohrali zápas napriek úmornej horúčave vo vysokom tempe. V poli boli od začiatku zápasu lepší hostia, ktorí hrali veľmi technický futbal, lopta bola častejšie na ich kopačkách. Nemšová si do polčasu vypracovala tri čisté gólové príležitosti, ktoré však zmaril vynikajúci Kürti v domácej bráne. Ani domáce príležitosti, ktoré mali Mészáros a V. Kosťukevič, gólom neskončili, a tak sa do kabín išlo za bezgólového stavu. Po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil, hostia pôsobili sebavedome a čakali na svoju príležitosť. Tá prišla osem minút pred koncom, keď jeden z najlepších hráčov KFC v tomto zápase brankár Barnabáš Kürti zle vykopol loptu, následne zlyhali aj dvaja domáci strední obrancovia a tak hosťujúci Vlček rozhodol o osude troch bodov. Za zmienku na strane domácich stojí ešte Uzolova šanca, ale ani tá gól nepriniesla. Aj druhý zápas v novom súťažnom ročníku sa tak skončil pre Komárňanov prehrou, pričom fialovo-bieli čakajú aj na svoj prvý gólový zápis.
Gól: 82. Vlček. R Pecek, ŽK Podlucký, Szántó, Szórád - Schiszler, 165 divákov. KFC: Kürti - Baksics (86. Kuruc), Mihálik, Podlucký, Tóth, Szántó, Gonzáles, V. Kosťukevič, Szórád (79. Zvoncsár), Uzola, Mészáros (55. Taibl), Tréner Cs. Szórád. (RG)

Galanta - Trnava C 3:2 (1:1)
Domáci začali aktívne, do prvej streleckej šance sa dostal Žák, jeho strela bola zblokovaná. Z následného rohu hlavičkoval nad Eliáš. V 16. min. odvracala hosťujúca obrana hlavičku Blaščíka z bránkovej čiary. Skóre mohol otvoriť na druhej strane Horváth, nevyužil však zlú rozohrávku domácej obrany. Tempo zápasu upadlo, defenzívy boli pozorné. Prvý gól prišiel v 30. min. po krídelnej akcii domácich. Trnavčania zblokovali center domácich, ale Blaščík dorážal do prázdnej brány. Hostia vyrovnali z penalty po faule domáceho gólmana. V druhom polčase sa hral lepší futbal, aktívnejší boli domáci hráči. Pekne potiahol Kočiš, Elvisa v poslednej chvíli zblokovali hostia. Následne sa uvoľnil na ľavej strane opäť Elvis, defenzíva hostí nebezpečenstvo ustrážila. Do tretice to Elvisovi vyšlo, po peknom vysunutí Bumberu premenil svoj nájazd. Gól nakopol hostí, ktorí vyrovnali v 67 min. po situácii zaváňajúcej faulom. Hralo sa hore-dole, definitívu dával desať minút pred koncom z priameho kopu Korman.
Góly: 30. Blaščík, 50. E. Sukisa, 81. Korman - 39. Hlavna (11 m), 67. Dzibela. R Papuča, ŽK: Masár - Dzibela, Mišura, Magdolen, Juhász, Ďuriš, 220 divákov. SLOVAN: Masár - Štajer, Pilo (69. Kováč), Eliáš, Korman, Bumbera, Žák (54. Vindiš), Janso, Kočiš, Sukisa, Blaščík (89. Hrotko). Tréner M. Süttö. PAVOL ŠUTÁK

Šamorín - Vráble 3:1 (1:1)
Šamorínčania v premiérovom domácom zápase v tretej lige uhájili víťazstvo. Nerodilo sa ľahko, do vedenia išli po pár sekundách hostia, keď využili laxnosť domácej obrany. Domácich vrátil do zápasu už o desať minút Mikuš po rýchlom protiútoku. Ešte predtým nepremenili domáci hráči dve stopercentné šance. Vedúci gól dal po prestávke zo štandardnej situácie Csölle. V 66. min. sa skóre menilo opäť, netradične nohou zvyšoval vedenie domácich Kuba. Futbalisti ŠTK kontrolovali zápas a súpera do žiadnych šancí nepustili. Naopak, sami mohli pridať aj ďalšie góly, ale nepotykali si s koncovkou.
Góly: 13. Mikuš, 58. Csölle, 66. Kuba - 2. Brath. R Ilon, ŽK: Pa Sura, Mezovský - Fekiač, Dzurek, 250 divákov. ŠTK: Hajdúch - Ozogány, Pončák, Csölle (60. Medgyes), Mida, Pa. Sura (46. Stifter), Mikuš, Mezovský, Krištan, Kuba (85. Pe. Sura), Pinte. Tréner J. Kontír. FK: Pichňa - Fekiač, Marhevszki, Hlaváč, Šlachta, Dzurek (81. Šabík), Balko, Feješ (87. Marek), Brath, Tužinský (83. Grebač), Hamar. Tréner V. Debnár. (OL)

V. Ludince - Topoľčany 0:0
V mimoriadne teplom počasí sa hralo väčšinou v strede poľa, keď domáci boli lepším mužstvom. V prvej vážnej situácii sa ocitol až v 36. min. Belanský, ktorého našiel Soboňa. Jeho hlavičku však hosťujúci brankár vytlačil na roh. V 39. min. hostia zaútočili, ale svoju šancu nedotiahli do konca. V 44. min. opäť hostia chybovali vo finálnej prihrávke. V 45. min. zakončoval tesne vedľa brány Uhlára. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním zvíťaziť. Hneď v úvode mal čistú šancu Soboňa, ale nedokázal gólovo zakončiť. V 70. min. domáci síce skórovali, ale rozhodca im tento gól neuznal kvôli údajnému ofsajdu. Domáci naďalej tlačili, keď v 74. min. nedotiahol svoju šancu do konca Rolo Števko. V tomto počasí boli domáci lepším mužstvom, ale vsietiť gól sa nepodarilo streliť ani Cingelovi, ktorému nahrával Straňák. V 89. min. Adam Konvický nasmeroval loptu tesne vedľa brány a tak sa tímy rozišli po bezgólovej remíze.
R Valent, ŽK: Monár - Rusňák, Jakubík, 300 divákov. DRUŽST.: Benkó - Bagala, Flídr, Varga, Molnár, Konvický, Soboňa (64. Števko (79. Sásik)), Cingel, Hlaváčik, Turnai, Belanský (72. Straňák). Tréner I. Kasana. MFK: Uhlár - Sipos, Rusňák (73. Kučera), Rusinko, Rybanský, Grman, Baláž, Švajlen, Chrenko, Jakubík (90. Buček), Kutiš (88. Kaman). Tréner M. Caránek. IVAN PORUBSKÝ

Neded - Horná Nitra 0:2 (0:1)
Domáca farma Šale mohla ísť už v 2. min. do vedenia, ale Krčíkovi v rozhodujúcom momente odskočila lopta a Lacko bravúrne vyrazil. Hostia hrali otvorený futbal, po nebezpečnej akcii Matuškoviča lopta tesne minula ciel. V 10. min. najskôr po kolmici novej posily Husára na prenikajúceho Prúčneho zachraňoval Lacko, ale jeho zlý odkop nasmeroval Jakubiak do prázdnej brány, avšak obranca Pekár vykopával koženú z čiary. Onedlho sa ľakol šance mladý Vanek. V 22. min. uderili hostia, keď po centri Matuškoviča Drozd vsietil vedúci gól. Domáci sa snažili o zvrat v šanci bol Krčík a po rohu aj Husár, ale brankár Lacko potvrdil kvality. Hostia v závere polčasu pohrozili brejkom Viktoryho, ktorý pálil tesne vedľa. Neded hral v závere vabank, zahodil tutovku a o chvíľu neskôr trestný kop Jakubjaka tesne minul cieľ. V 81. min. Lacko zachránil včasným vybehnutím pred Bališom. Hostia potvrdili úlohu lepšieho mužstva v zápase, pridali poistku, ktorá rozhodla, že Neded po roku doma prehral.
Góly: 22. Drozd, 83. Matuškovič. R Sárai, ŽK: Lacko, Thanh, Hubočan, Viktory, ČK: 80. G. Kalmár (N), 350 divákov. FC: Kubica - Ambruš, M. Nagy, Husár, D. Bališ, Vanek (52. Kalmár), Kukučka, Krčík (46. Krcho), R. Prúčny (65. Marko), Jakubjak, Béger. Tréner A. Filip. JOZEF SKLENÁR

Dubnica - Gabčíkovo 3:3 (1:3)
Skúsení hostia začali útočne a už v 4. min Gögh spoza šestnástky strelou od žrde otvoril skóre. V 12. min unikajúceho Bilyka fauloval Mojto a hosťujúci hráč z priameho kopu trafil povedľa múru pod brvno - 0:2. Domáci sa do šancí nedostávali, až v 17. min pálil Suchý zo šestnástky tesne nad. O štyri minúty Digaňa zmaril gólovú strelu Bognára. V 28. min po kontakte Suchého s hráčom hostí, ktorý ochotne spadol, nariadil rozhodca veľmi prísnu jedenástku, z ktorej Szöcs s prehľadom umiestnil loptu do opačného rohu. V 37. min po zákroku na Szücsa Štefánek z jedenástky nedal Izsmánovi šancu a znížil na 1:3. V 40. min domáci gólman reflexívne vyrazil Bilyka a o chvíľu sa vyznamenal po bombe Bognára. V 43. min sa Dubničania nedočkali jedenástky po zákroku na unikajúceho Mojta. Po prestávke Digaňa v 51. min vytlačil nad brvno priamy kop Gögha a v 54. min ušiel obrane Mojto a strelou k žrdi oživil dubnické šance - 2:3. V 59. min Digaňa parádnym zákrokom vyrazil Bolegovu hlavičku. Po skrumáži sa v 64. min najlepšie orientoval pred bránou nový muž v domácom drese Štefula a po jeho strele bolo vyrovnané. O šesť minút mohli hostia vyhrávať, no Göghovu nádhernú strelu do šibenice Digaňa robinzonádou vytlačil na roh. V 73. min zastavil Štefulovu gólovú strelu Faragó rukou, za čo uvidel „iba“ žltú kartu a Štefánek mohol z jedenástky dokončiť obrat zápasu. Jeho zle kopnutú jedenástku Izsmán vyrazil. V 81. min neprekonal domáceho gólmana Bíró. Keď minútu pred koncom stiahol jeden z obrancov rukami domáceho útočníka rukami, jedenástka sa nekopala a rušný zápas skončil spravodlivou remízou.
Góly: 37. Štefánek (11 m), 54. Mojto, 64. Štefula - 4. Gögh, 12. Bilyk, 28. Szöcs (11 m). R A. Gádoši, ŽK: Mojto, Poláček, Čurik - Végh, Faragó, 200 divákov. TJ: Izsmán - Végh, Szöcs, Bolega, Bilyk, Faragó (72. Bíró), Gögh, Bognár, Králik, Csonka, Méry. Tréner D. Liba. JOZEF ŠPROCHA

Led. Rovne - Púchov 1:0 (1:0), 34. Riečičiar.

1. Veľký Meder 2 2 0 0 8:1 6 (0)
2. Horná Nitra 2 2 0 0 5:0 6 (+3)
3. Nemšová 2 2 0 0 4:0 6 (+3)
4. Galanta 2 2 0 0 6:4 6 (+3)
5. DAC B/Vrak. 2 1 1 0 5:3 4 (+1)
6. Topoľčany 2 1 1 0 3:2 4 (+1)
7. V. Ludince 2 1 1 0 1:0 4 (+1)