Vo veku 72 rokov v piatok naposledy vydýchla Dagmar Zahustelová, fyzioterapeutka FC Nitra. ’Teta Dagmar‘, ako ju na štadióne všetci volali, pravdepodobne pred spolupracovníkmi tajila vážnu chorobu. Do posledných dní však bola aktívna.
V klube pôsobila viac ako 10 rokov. Jej príchodom vtedy klub získal odborníka na fyzioterapiu. Venovala sa nielen dospelým, ale aj mládežníkom. Prakticky každý hráč, ktorý v tom období pôsobil v Nitre, s ňou prišiel do kontaktu. Na štadióne trávila celé dni, v jeho útrobách zabezpečovala kryoterapiu, rádioterapiu, liečbu magnetom i laserom. Venovala sa futbalistom po operáciách i po drobných výronoch. Vždy milá, ústretová a ochotná pomôcť. Tak si ju budú všetci pamätať.
„Hráči ju mali určite radi. Mnohí sa k nej chodili aj vyrozprávať. Liečila nielen telo, ale aj dušu,“ poznamenal jeden zo spolupracovníkov.
Dagmar Zahustelová pochádzala z topoľčianskeho regiónu, v posledných rokoch bývala v Nitre na Klokočine. Termín poslednej rozlúčky ešte nie je známy. Klub si ju uctí minútou ticha pri najbližšom domácom stretnutí. Česť jej pamiatke!
S kolegom Štefanom Ballom. FOTO: ARCHÍV MY NOVÍN