Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

Sládečkovci kráľmi Veľkej ceny Slovenska

Veľkú cenu Slovenska pretekov automobilov na okruhu ovládli bratia Filip a Samuel Sládečkovci z Nitry!

Veľká cena Slovenska priniesla nitriansku radosť. V modrom na najvyššom stupni Samuel Sládečka, vedľa neho brat Filip.(Zdroj: Šenkýř Motorsport Team)

Šiestej edícii na Slovakia ringu v Orechovej Potôni prialo počasie, adrenalínový víkend si užilo 15 000 divákov! Na trati súperilo 130 závodných špeciálov. Veľkej pozornosti sa počas uplynulej soboty tešili najskôr šprintové preteky na desať kôl. Vo výkonnejšej triede D4 nad 2000 cm3 boli odstupy minimálne, Filip Sládečka skončil druhý, mladší brat Samuel bol v cieli hneď za ním na tretej priečke. Popoludní sa išli hodinové vytrvalostné preteky, ktoré už suverénnym spôsobom ovládli práve bratia Sládečkovci, jazdiaci vo farbách Šenkýř Motorsport na BMW Z4 GT3.

Čerešnička na torte sa ale podávala v nedeľu a chutila náramne - druhý šprint divízie D4 nad dva litre totiž ponúkol fantastickú jazdu v podaní Samuela Sládečku, ktorý sa v cieli tešil zo zaslúženého víťazstva na Veľkej cene Slovenska. Starší brat Filip, ktorý bol pasovaný medzi najväčších favoritov, preteky smolne nedokončil pre poruchu.
„Bol to skvelý víkend, radosť mám najmä zo spoločného víťazstva s bratom,“ tešil sa na bedni Filip Sládečka.

Úsmevy rozdával aj nový kráľ Samo: „Dopadli sme výborne, mrzí ma len, že sme si to s Filipom nemohli rozdať aj v nedeľu, škoda tej jeho poruchy.“

Obaja chlapci poďakovali za podporu rodičom a sponzorom. Hrdosť sa po parádnom víkende dala doslova čítať z očí pyšného tatka oboch šampiónov. „Filip aj Samo nám urobili radosť, kto by nebol šťastný? Ja som vedel už dávno, že moji chlapci sú najlepší, teraz ukázali aj ostatným, čo je v nich,“ neskrýval dojatie Juraj Sládečka. Víťaznú mentalitu obaja šampióni zdedili po meči, nitrianski majstri Veľkej ceny Slovenska kráčajú v otcových šľapajach.

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Na niekoľko týždňov uzavrú cestu v Nitre

Cesta bude neprejazdná od soboty od ôsmej ráno.

V Šali jeden kandidát na primátora, v Galante piati

Kandidátov na primátorov a poslancov musia schváliť miestne volebné komisie.

Župa chce deti učiť správne hodnotiť vzťahy medzi pohlaviami

Rozruch vzbudila aj pasáž o boji s extrémizmom a neznášanlivosťou.

Nitriansky skateboarding nebol nikdy o vandalizme

Nitra hostila posledné kolo Slovenského pohára v skateboardingu 2018. Okrem titulu majstra republiky je v hre členstvo v tíme na Olympijské hry 2020 v Tokiu.