Vo finiši vo Vrábľoch rozhodol Fekiač

III. LIGA: Mužstvo Nededu viedol V. Ekhardt namiesto A. Filipa, ale k prvým bodom to nepomohlo. V. Meder nezaváhal v Topoľčanoch. Galanta priviezla cennú remízu z Topoľčian.

Vráble rozhodli zápas s Gabčíkovom v poslednej minúte. V žltomodrom drese Patrik Brath.Vráble rozhodli zápas s Gabčíkovom v poslednej minúte. V žltomodrom drese Patrik Brath. (Zdroj: Ľuboš Modzga)

Vráble - Gabčíkovo 1:0 (0:0)
Pri Žitave hrali tímy zo spodku tabuľky o dôležité body. Porazený tím totiž čakali nepríjemné záchranárske problémy. V taktikou zviazanom prvom dejstve sa už v 5. min. so šťastím dostal k dobrej príležitosti domáci Hlaváč, ale zakončil veľmi slabo. Rovnakú razanciu mal na druhej strane aj pokus Bognára zblízka a v 19. min. Bilyk z diaľky mieril do bočnej siete. Potom sa šance striedali. V 25. min. unikol domáci Brath, ale Tužinský v obrovskej šanci nezakončil a ani nenašiel voľného Grebáča. Pokus Bilyka pre zmenu mieril technicky tesne nad Vojtekovu bránu. V 35. min. posadil Bakaľár center presne na hlavu Grebáča, ale Izsmán sa skvelo natiahol. Druhý polčas začal lepšie Spartak a pri „obaľovačke“ Grebáča opäť vynikol gólman. Potom však prišiel útlm a Vráble získali prevahu až po hodine hry. Tužinskému ale pokus zblokovali a po hlavičke čerstvého Šlachtu zvonila žrď! Ten istý hráč v 75. min. Izsmána aj prekonal, ale smolne trafil nohy Végha a nie prázdnu bránu. Následne sa opäť dlhšie hralo bez šancí. Hráči od vodného diela statočne bojovali, po prestávke ale Vojteka prakticky neohrozili. Vyzeralo to na remízu, najmä keď Grebáč v brejku krátko pred koncom trafil len nohy brankára. Futbalový boh však predsa len našiel pre Vráble spasiteľa. V 90. min. si po priamom kope pri vzdialenejšej tyči k lopte našiel cestu Fekiač a z uhla prekonal Izsmána - 1:0. Dôležité tri body tak zostali vo Vrábľoch.
Góly: 90. Fekiač. R Santa. ŽK: Grebáč, Husár - Méry, Kósa, ČK: 83. Bolega (G), 305 divákov. SPARTAK: Vojtek - Bakaľár, Fekiač, Hlaváč, Husár - Balko, Tužinský (74. Šabík), Hamar, Brath (84. Mi. Zrubec) - T. Feješ (62. Šlachta), Grebáč. Tréner V. Debnár. TJ: Izsmán - Méry, Bolega, Szöcs, Végh - Kósa, Gögh, Csonka (65. Bíró), Bilyk - Faragó, Bognár (70. Világi). Tréner D. Liba. ĽUBOŠ MODZGA

Šamorín - Neded 1:0 (0:0)
V drese domácich mala premiéru trojica Brazílčanov (Michel, Thiago a Joao Vitor). Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Domácim viazla kombinácia, napriek veľkej snahe sa nedostávali do gólových príležitostí. Pokusy Thiaga išli vedľa, s Krištanovou strelou gólman hostí nemal problém. Hostia, vedení novým trénerom Vladimírom Ekhardtom, hrali organizovane. V prvých minútach druhého dejstva sa domáci poriadne zahryzli do súpera. Po faule na Krištana mali možnosť zahrať pokutový kop, no strelu Mezovského gólman hostí vyrazil. Vzápätí sa skvelou individuálnou akciou prezentoval Mikuš, ale jeho strelu Kubica vyrazil. O malú chvíľu sa zaskvel opäť, keď sa dostal do obrovskej šance opäť Mikuš, no brankár Nededu mu ju zneškodnil. Zvrat v zápase prišiel príchodom Joaa Vitora, ktorý ukázal skvelý dribling. Parádnou akciou sa prezentoval Mikuš, no jeho lob gólman hostí opäť vyrazil. Obrovská snaha domácich bola korunovaná v 85. minúte. Po centri Midu vypadla Kubicovi lopta z rúk, odrazila sa ku Kubovi, ktorý hlavičkou poslal loptu do siete. Šamorínčania tak vydreli tri body.
Gól: 85. Kuba. R Otiepka, ŽK: Medgyes - Kovács, Galbavý, 250 divákov. ŠTK: Hajdúch - Stifter, Pončák, Medgyes (46. Csolle), Ozogány - Mida, Krištan - Mezovský, Michel (46. Kuba), Mikuš - Thiago (75. Joao Vitor). Tréner J. Kontír. FC: Kubica - Bališ, Jakabovič, Husár, Galbavý, Jakubjak, Kovács, Kukučka, Marko (33. L. Kálmár), R. Prúčny (65. Nagy), Béger (52. Krcho). Tréner V. Ekhardt. (TD)

Horná Nitra - Galanta 0:0
Stretli sa dvaja nováčikovia, ktorí ešte neprehrali. V 23. min. hlavičkoval Viktory, ale brankár Frišo bol na mieste. Po občerstvovacej prestávke prišli šance hostí. Z 25 metrov preveril domáceho brankára Lacka Korman. V 30. min. sa uvoľnil Sukisa, ktorý prihral Kováčovi, ale jeho strelecký pokus vyrazil Lacko na roh. V 38. min. sa po spolupráci Kováča so Sukisom dostal do čistej gólovej príležitosti Kočiš, no z 10 m prestrelil. Po obrátke pokus Turančíka kryl Frišo. Tesne vedľa pravej žrde domácej brány mieril Blaščík. Pokusy Matuškoviča, resp. Blaščíka zneškodnili gólmani. V 86. min. rýchlonohý Matuškovič unikal obrane hostí, mimo pokutového územia ho za cenu červenej karty fauloval brankár Frišo a zápas dochytal útočník Žák. V posledných minútach sa hostia ubránili dvom priamym kopom a tak si odniesli cenný bod.
R Patrovič, ŽK: Turančík, Zelenický - Kočiš, Štajer, Eliáš, ČK: 86. Frišo (G), 675 divákov. SLOVAN: Frišo - Štajer, Eliáš, Vindiš, Korman, Pilo (54. Janso), Bumbera, Kinče (65. Žák), Kočiš, Kováč (46. Blaščík), Sukisa. Tréner M. Süttö. (IB)

Púchov - N. Zámky 3:2 (2:1)
Domáci chceli pokračovať v získavaní bodov a od úvodu išli za svojím cieľom. V 9. min dostal Pastorek loptu do behu, a hoci bránený spoza šestnástky napálil loptu špičkou kopačky, ktorá preletela brankárovi pomedzi ruky pod brvno - 1:0. V 18. min sa konečne strelecky presadil Pilát, ktorý mal v predchádzajúcich zápasoch smolu pri zakončovaní. Prevzal prihrávku do behu, obišiel brankára a do prázdnej brány zvýšil na 2:0. Púchovčania po dvojgólovom vedení poľavili, čo neskôr súper využil. Košút v 35. min potiahol loptu, na jeho center Letko nedosiahol a Švajda skóroval do prázdnej brány. O dve minúty mohlo byť vyrovnané, no Vašek z desiatich metrov bombou trafil iba Brezničana. Do druhej časti nastúpili hostia s čerstvými hráčmi a mali miernu prevahu. V 59. min po prečíslení Pastorek situáciu nevyriešil dobre, ale o päť minút Svorada vysunul do brejku Piláta, a ten strelou k žrdi zvýšil na 3:1. Ešekovu delovku z priameho kopu z 30 metrov vytlačil v 65. min Letko na roh, no v 66. min zachytil zlý odkop Košút a strelou pod brvno dal na 3:2. ďalší tvrdú strelu Ešeka z priameho kopu v 79. min vyrazil Letko a minútu pred koncom mohol Pilát dosiahnúť hetrik, ale mieril tesne nad.
Góly: 18. a 64. Pilát, 9. Pastorek - 35. Švajda, 66. Košút. R Pecek, ŽK: Riška, Brezničan, Kling, 195 divákov. FKM: Rusznák - Petráš, Lovska, Horáček (75. Šušpanov), Ešek, Košút, Švajda, Kling (46. Illés), Vašek, Fehervári, M. Letko (46. Bombicz). Tréner A. Štefanka. (FK)

DAC B/Vrakúň - Dubnica 1:1 (0:1)
Domácim chýbalo nasadenie, ktoré ich zdobilo v prvých dvoch zápasoch. Ako prví sa radovali na začiatku zápasu Dubničania gólom zo štandardky. Hostia sa po strelenom góle stiahli do ulity a rezerve Dunajskej Stredy sa nedarilo presádzať proti zhustenej obrane. Domáci si vypracovali iba pološance. Po obrátke preskupili rady, prišli aj možnosti, ale proti bol hosťujúci gólman alebo zbrklosť na domácich kopačkách. Dvadsať minút pred koncom prišlo predsa len vyrovnanie, Nguekam zrovnal skóre hlavou. Ihneď po góle dobre vystrelil Polák, ale Digaňa dobre zasiahol. Pár minút pred koncom mohol rozhodnúť opäť Nguekam, ale so šancou nenaložil dobre a obrana Dubnice dobre zasiahla. Remíza je spravodlivá.
Góly: 70. Nguekam - 13. Púpala. R Matulová, ŽK: Bódis, Trajcsik, Cseh - Floriš, Digaňa, 200 divákov. DAC B: Slávik - Polák, Trajcsik, Egri, Ágh, Kelemen (46. Cseh), Nagy, Černák (59. Mészáros), Tóth, Nguekam, Bódis (85. Fedor). Tréner B. Borbély. (LO)

Topoľčany - Veľký Meder 0:2 (0:1)
Stretnutie poznačila obrovská páľava, kde na oboch stranách prevyšovali obrany nad útokmi, a preto sa šance rodili iba sporadicky. Po úvodnom oťukávaní nebezpečne v 19. minúte vypálil Gamkrelidze, jeho pokus šiel tesne vedľa domácej bránky. Na druhej strane sa vo veľkej šanci v 28. minúte ocitol Jakubík, jeho strelu brankár hostí s námahou vyrazil, ale dobiehajúci Chrenko už doraziť nemohol, pískal sa ofsajd. V 41. minúte center domáceho kapitána Baláža presvišťal cez celú pätinu hostí, doraziť ale nemal kto. V 45. minúte kopali hostia rohový kop a síce ho domáci zadáci odvrátili, Topoľčanci sa nechali zbytočne zatlačiť a z hranice jedenástky prepálil Obert - 0:1. Hneď na druhej strane mohol bleskovo vyrovnať Jakubík, jeho pokus zrazil obranca hostí len na bočnú sieť. Po zmene strán prišlo hneď ku kurióznej situácii. Baláž v trme-vrme v pätine odkopol loptu na vlastnú bránku a Bačík jeho pokus kryl. Rozhodca ale nariadil veľmi prísny nepriamy kop z pätiny na domácu bránku. Takmer všetci domáci hráči sa postavili na bránkovú čiarku, no Čtvrtníček strelou pod brvno zvýšil náskok hostí. Po tomto zápase sa stretnutie už iba dohrávalo. Domácim akoby dochádzali sily a hralo sa iba na polovičke Topoľčian. Hostia len dvakrát nebezpečne vystrelili, tiež sa akoby viac pasovali s obrovskou horúčavou ako s domácim celkom.
Góly: 45. Obert, 48. Čtvrtníček. R Španka, bez kariet, 300. MFK: Bačík - Sipos (70. Buček), Rusinko, Rusňák, Baláž - Rybanský, Kutiš (80. Slovák), Chrenko, Švajlen, Grman - Jakubík. Tréner M. Caránek. MŠK: Rožník - Musil, Štrbák, Čtvrtníček, Németh, Hanzel, Mészáros, Jorík (75. Kunovský), Obert (83. Speck), Szabó (67. Szöllös), Gamkrelidze. Tréner D. Radolský. (JAŠ)

Led. Rovne - Komárno 0:2 (0:0)
V prvom polčas bola hra vyrovnaná, hralo sa väčšinou v strede ihriska a šance absentovali. Najväčšiu príležitosť na skórovanie mal Tomana, no po prihrávke Liptáka nastrelil žrď. Po prestávke začali lepšie hostia a po nedorozumení v obrane otvoril skóre v 51. min Kuruc. O minútu sa presadil Szórád, ktorý po centri z krídla zvýšil na 0:2. Sklári potom pridali, snažili sa o zníženie, ale do vyloženej šance sa nedostali a vyšli bodovo naprázdno.
Góly: 51. Kuruc, 52. Szórád. R Gašparovič, ŽK: Baksics, Szántó, 200 divákov. KFC: A. Kosťukevič - Baksics, V. Kosťukevič, Podlucký, Szántó, Tóth, Szórád, Mészáros (78. Kóša), Taibl, Kuruc (86. Kováč), Zvoncsár. Tréner C. Szórád. (VL)

Trnava C/Šúrovce - Palárikovo 4:0 (2:0)
V úvodnej dvadsaťminútovke predviedli obe mužstvá útočný futbal, predviedli sa najmä brankári, ako domáci Orichel, tak aj hosťujúci Sivaninec. Najmä hosťujúci Bočko sršal aktivitou. Všetko podstatné sa odohralo v závere prvého polčasu, keď sa najskôr po centri Magdolena presadil Vido. Ten istý hráč sa dostal v 44. minúte do brejku, bol faulovaný, no ešte sa zdvihol a poslal loptu do brány, kde ju na bránkovej čiare zachytil rukou Kružlík. Ten bol následne vylúčený a domáci Hlavna nariadenú penaltu premenil. Červená karta spôsobila u hostí rezignáciu a tí sa v druhej polovici iba bránili. V 56. minúte Ravas peknou prihrávkou našiel Reháka a ten sa nemýlil - 3:0. Rezignovaných hostí dorazil sólom cez pol ihriska Juhász.
Góly: 42. Vido, 44. Hlavna (11 m), 56. Herák, 78. Juhász. R Valent, ŽK: Horváth - Janso, ČK: 44. Kružlík (P), 100 divákov. OTJ: Sivaninec - Kubala, Konopásek, Petrovič, Kružlík, Bočko, Janso, Sendrei (46. Oravec), Farkaš, Vencel, Španír (64. Markusek). Tréner M. Kobora. (SC)

Nemšová - V. Ludince 3:2 (3:2)
V prvej časti sa hral zaujímavý futbal s množstvom gólov. Prvých 30 minút dominovali domáci hráči, loptu držali na svojich kopačkách a pre bránu súpera predstavovali neustále nebezpečenstvo. V obrane sa im však prvý polčas nie veľmi darilo, čo hostia dokonale využili. V 10. min sa v strede ihriska zbavil dvoch protihráčov Opatovský, posunul loptu Holúbekovi, ktorý si pripravil pozíciu na strelu a z hranice šestnástky otvoril strelou pod brvno skóre zápasu. O štyri minúty po chybe v strede obrany svoj samostatný nájazd na gól premenil Predajniansky. V 20. min Schiszler vysunul Holúbeka, ktorý loptu potiahol do šestnástky, spätnou prihrávkou našiel Holiša a ten s prehľadom upravil na 2:1. O štyri minúty na to sa domáci radoval tretíkrát z gólu. Po výbornom centri Schiszlera sa v päťke gólovo presadil Bala. Už po troch minútach sa však skóre menilo opäť. Po štandardnej situácii sa hlavičkou presadil Varga - 3:2. V 33. min opäť po štandardke zahrozili hostia, keď Soboňovu strelu zastavila žrď. V 37. min poslal center do šestnástky Schiszler, Holiš hlavičkoval iba nad bránu. V druhom polčase sa tempo hry zmenilo. Hralo sa najmä medzi šestnástkami. Domáci mali prevahu v držaní lopty, čistých gólových šancí si však vypracovali menej ako v prvom polčase. V posledných minútach zápasu sa dostal pred brankára Bala, no zoči-voči Benkóovi neuspel. V ďalších minútach sa hralo bez väčšej šance. Divákov zaujala až situácia z 80. min, kedy stredom ihriska prenikol Bala, obišiel aj brankára, no nepochopiteľnej nevystrelil a hostia ho následne zbavili lopty. Domáci si po kvalitnom výkone z prvého polčasu pripísali ďalšie tri body a stíhajú vedúci Veľký Meder.
Góly: 10. Holúbek, 20. Holiš, 24. Bala - 14. Predajniansky, 27. Varga. R Bezák, ŽK: Amrich - Varga, Bagala, 200 divákov. DRUŽST.: Benkó - Ševko, Varga, Frídl, Molnár, Soboňa (57. Straňák), Predajniansky (81. Belanský), Cingel, Hlaváčik, Sásik (68. Bagala), Turnai. Tréner I. Kasana. TOMÁŠ BEŇO

1. Veľký Meder 5 4 1 0 13:2 13 (+4)
2. Nemšová 5 4 1 0 9:3 13 (+4)
3. Púchov 5 4 0 1 12:4 12 (+3)
4. Horná Nitra 5 3 2 0 8:1 11 (+2)
5. Šamorín 5 3 1 1 6:3 10 (+1)
6. DAC B/Vrakúň 5 2 3 0 9:4 9 (0)
7. Galanta 5 2 3 0 7:5 9 (+3)
8. Trnava C 5 2 0 3 12:7 6 (-3)