Pondelok, 17. december, 2018 | Meniny má Kornélia

Líder z Nového Života dal v Zlatých Klasoch štyri góly

V. LIGA JUH: Vydrany proti DAC-u C otočili stav 0:2 v záverečných 12 minútach. Veľké Úľany získali prvé body.

Janíky - Trstice 2:2 (2:0), 30. L. Horváth, 32. A. Štibrich - 73. A. Polednák, 75. G. Scholz. Prvý polčas vyznel pre domácich, ktorí si vypracovali dvojgólové vedenie. Po obrátke Janíky nevyužili tri dobré šance, nastrelili žrď, a tak prišiel trest. Trstice sa prebrali a dokázali dvoma rýchlymi gólmi vyrovnať. V závere mali víťazný gól na kopačke oba tímy. R Miakiš, 100.

Vydrany - DAC C 3:2 (0:0), 79. a 90. A. Zöld, 89. Cs. Gönczöl (11 m) - 48. A. Gregora, 77. G. Kálmán. Hral sa vyrovnaný zápas medzi 16-tkami. V prvom polčase stála za zmienku nevyužitá šanca Feketeho. Po prestávke šli hostia hlavičkou do vedenia a zveľadil ho striedajúci Kálmán. Tlak domácich však v závere priniesol ovocie. Dvojgólovým hrdinom sa stal Zöld, na 2:2 vyrovnával Gönczöl po faule na Zölda. R Kováčik, 150.

D. Saliby - Ohrady 2:0 (1:0), 37. P. Bende, 60. A. Harsányi. V bojovnom zápase si domáci vytvárali viac šancí. Odmena prišla po centri Haláka, keď loptu doťukol Bende. Gólu predchádzal faul, ktorým sa vykartoval kapitán hostí Méhes. Po obrátke v presilovke dominovali domáci. Harsányi trafil pekne z 20 m, ďalšie strely sa neujali. ČK: 37. Méhes (O). R Boledovič, 300.

Veľké Úľany - Jelka 2:1 (1:0), 8. P. Huszár, 76. L. Kelecsényi - 90+. T. Múcska. V derby sa domáci dočkali prvých bodov. Prvá hrozba išla z kopačiek Farkaša z Jelky, ale skóre otvoril Huszár z priameho kopu. Vyrovnať mohol znova Farkaš, no Krajčovič bol na mieste. Po obrátke Huszár ponúkol druhý gól Kelecsényimu. Futbalovejší hostia stihli len znížiť v nadstavení. R Hanek, 250.

H. Saliby - Lehnice 0:0. Prvý polčas taktického zápasu bol vyrovnaný. Domáce šance nevyužili Peciar a Tóth. Hostia nastrelili brvno a raz zachraňoval Bobor. Druhé dejstvo patrilo H. Salibám. Nováčik mal viacero šancí, ale strely boli zblokované, alebo bol na mieste brankár Süke. Lehnice tak ubránili remízu. R Krč-Konečný, 200.

Zlaté Klasy - Nový Život 0:4 (0:1), 34. a 76. A. Barčák, 64. a 66. F. Šporánek. V derby najskôr domáce štandardky úspešné neboli, na druhej strane hrozil Šporánek. V 24. min. Urda vybojoval jedenástku, ale brankár A. Kuczman ju chytil. Zahrmelo na druhej strane z kontry Barčáka. Druhé dejstvo začali domáci tutovkou, naopak na druhej strane strelil Šporánek za dve minúty dva góly a bolo po zápase. R Z. Kukan, 350.

V. Blahovo - Šoporňa 3:0 (0:0), 50. Á. Érsek, 56. I. Miklóš, 75. T. Nagy. Prvý polčas bol vyrovnaný. Po Érsekovom góle sa domáci dostali na koňa. Vo veľkom teple hostia odchádzali fyzicky a nováčik zaknihoval zaslúžené víťazstvo. Páčili sa gólové strely Érseka a Nagya do vinkla. Miklóš pri zakončení obišiel aj brankára. R Matuška, 100.

Váhovce - Topoľníky 1:0 (1:0), 35. M. Filo. Prvý polčas sa hral väčšinou na polovici hostí. Váhovce si vytvorili niekoľko možností. O gól sa postaral Filo, keď z 25 m trafil do dolného rohu. Hostia mali do prestávky jednu nebezpečnú strelu. Druhý polčas mal podobný obraz, zvýšiť mohol Lukács. Brejky hostí úspešné neboli a v závere hostia zo štandardky trafili žrď, tak body zostali doma. R Kvaššay, 300.

16. Janíky 4 0 1 3 5:9 1 (-5)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 5 - A. Barčák (N. Život), 4 - J. Kayembe (Jelka), I. Miklóš (V. Blahovo), 3 - M. Urda (Z. Klasy), A. Zöld (Vydrany).

ZOSTAVA KOLA: P. Krajčovič (V. Úľany) - D. Mészáros (D. Saliby), V. Stenchlík (Janíky), J. Katona (V. Blahovo), R. Rosinský (Váhovce) - T. Marušin (Trstice), M. Paštrnák (N. Život), S. Šinaľ (H. Saliby) - P. Bende (D. Saliby), A. Barčák (N. Život), A. Zöld (Vydrany).

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!