Streda, 19. september, 2018 | Meniny má Konštantín

Šalianski hádzanári výkonom prekvapili

V dohrávke úvodného kola mužskej hádzanárskej extraligy Šaľania zohrali s majstrom z Prešova dôstojnú partiu.

Patrik Krok zo Šale medzi dvojicou Prešovčanov Antlom a Petrom.(Zdroj: Milan Pospiš)

Šaliansky MHK nastúpil s trojicou posíl, pričom bratia Samuel a Tomáš Mažárovci s gréckym reprezentantom Borisom Aspridisom veľmi dobre zapadli do hráčskeho kolektívu. Domáci sa pustili do favorita nebojácne a už v úvodnej fáze viedli 3:2 (Aspridis 2, Masaryk 1), čo si s posilami nabitý súper (brankárski legionári Božič a Čupryna, obrovité spojky Rus Peskov a Chorvát Ivkovič, uzdravený legionár Furlan, slovenský reprezentant Pogány) nedal dlho trpieť a po presných zásahoch Urbana s Peskovom otočili v 10. min. na 3:4. Zdalo sa, že Prešov preberá iniciatívu do vlastných rúk, ale brankár Luděk Fabián vytiahol niekoľko skvelých zákrokov z rukáva a stav bol neustále tesný, v 18. min. iba 6:8. Na druhej strane sa opieral Prešov o veľkú posilu v bránke, chorvátskeho reprezentanta Vladimíra Božiča, ktorý zneškodnil niekoľko gólových striel (Bočkay, Melnyk, Szapu) a navyše aj pokutové hody Aspridisa a S. Mažára v prvom polčase. Favorizovaný Tatran aj zásluhou ďalších legionárov (Furlan s Hrstkom) išiel predsa len nakoniec do kabín s trojgólovým náskokom (10:13), čo nečakal ani ten najväčší optimista. Zásluhu na tom mali aj výborný Fabián v bráne a strelecky disponovaná dvojica spojok Aspridis - Masaryk. Aj po obrátke udržiaval líder vedenie o 3-4 góly (12:16, 14:17), keď sa strelecky blysol aj legionár Antl, na druhej strane brankár Fabián zneškodnil sedmičky Urbana a legionára Hrstku. Zverenci trénera Kelemena aj v druhom polčase dosť hrýzli, keď v 46. minúte po góle Michniewitza znížili na rozdiel dvoch gólov (17:19) a o desať minút neskôr na 18:20 (gól P. Krok). Prešov, ktorý ihneď po stretnutí cestoval do Chorvátska, na ďalší duel SEHA ligy (RK Nexe Našice), však v závere zvýšil svoje vedenie po presných zásahoch Čípa a Peskova, ale tromi presnými zásahmi do siete Čupryna dal o sebe vedieť aj pivot S. Mažár. Obrovský a vďačný potlesk domáceho obecenstva (Šaľa mala ďaleko najvyššiu návštevu v 1. kole extraligy) bol odmenou za výborný výkon domácich hráčov proti jasnému favoritovi súťaže.

HKM Šaľa - Tatran Prešov 23:28 (10:13)
HKM: Fabián, Szabo, Repáň - Bočkay, Michniewitz 1 gól, Szapu 1, T. Mažár 1, Páleš 1, Melnyk 2, Masaryk 4, Aspridis 6/4, Szücs, P. Krok 3, S. Mažár 3, Petráš, Buvala 1. Tréner Štefan Kelemen, asistent Ondrej Sakár.
Tatran: Urban 6, Peskov 5, Ivkovič 4, Hrstka 3/1, Antl 3/2,...
Rozhodovali Brunovský - Čanda, pok. hody: 6/4 - 5/3, vylúčení: 2 – 3, 800 divákov.

Štefan Kelemen, tréner: „Na úvod súťaže sme mali súpera, ako sa patrí. Myslím si, že moji chlapci opäť presvedčili, že výkonnostne rastú, keďže podali proti jasnému favoritovi ročníka veľmi dobrý a oduševnený výkon vo všetkých činnostiach. Duel, ktorý sme s kvalitným súperom odohrali, sa musel všetkým priaznivcom páčiť, čo aj prejavili mohutným, potleskom a neustálym povzbudzovaním. Bola to najlepšia pozvánka na ďalšie majstrovské zápasy v extralige.“

Vodič narazil do áut a ušiel. Na mieste nechal značku

Nehoda sa stala v pondelok o piatej ráno.

Koncert na ležanie lieči netradičnými zvukmi

Relaxačný workshop v Trafačke bude v sobotu 22. septembra.

Horiaci vlak pred Šaľou zanechal škodu na dvoch kilometroch trate

Slovenské železnice ešte neodhadli výšku škôd, ani kedy trakčné vedenie opravia.