Hádzanári Šale majú skalp Považanov, ženy Močenka začali úspešne

Sobota priala mužom Šale, nedeľa priniesla prvú stratu kolektívu žien Dusla na palubovke Zlína.

Hádzanári Šale v sobotu potešili svojich fanúšikov a vybojovali víťazstvo s rivalom z Považskej Bystrice.Hádzanári Šale v sobotu potešili svojich fanúšikov a vybojovali víťazstvo s rivalom z Považskej Bystrice. (Zdroj: Dada Móriová)

EXTRALIGA MUŽI

3. kolo: HKM Šaľa - MŠK Považská Bystrica 27:25 (16:14). V mestskej športovej hale v Šali sa hral dôležitý súboj o extraligové body, stretli sa v ňom kandidáti na postup do záverečnej šesťčlennej nadstavby. Hostia, posilnení o dvojicu českých reprezentantov (Hes, Chudoba), začali lepšie a práve Chudoba nielenže dostal MŠK do vedenia (0:1, 1:3) už v úvode, ale stihol zaťažiť šaliansku defenzívu už v prvom polčase ďalšími siedmimi gólmi. Zverenci trénera Kelemena však zásluhou výborného výkonu brankára Fabiána a streleckej efektivity jeho spoluhráčov Buvalu, S. Mažára a P. Kroka dokázali vedenie hostí nielen zrovnať, ale po góloch pivota Páleša a gréckej posily Aspridisa zo sedmičky išli aj do vedenia (5:4, 6:5). Hostia stihli viackrát zmazať vedenie šalianskeho kolektívu (7:7, 9:9) najmä zásluhou Chudobu, ale aj brankára Biela. V domácom kolektíve však výbornými zákrokmi neustále vyčnieval Fabián, ku ktorému sa strelecky pridali do obrátky aj Szapu s Pálešom, a tak išiel do kabín so zaslúženým dvojgólovým náskokom (11:9, 13:11, 15:13). Ostrieľaný účastník hádzanárskej extraligy však po obrátke zabral naplno a najmä vďaka streleckej explózii legionára Chudobu, ktorý strelil viac ako 50 percent gólov svojho kolektívu, išli v 36. minúte dokonca do vedenia 16:17. V ďalšom priebehu sa neustále obe družstvá doťahovali o jednogólové vedenie, ale zlom nastal v 45. minúte po dvoch presných zásahoch Páleša, ktorému dobre sekundoval P. Krok, a Šaľa viedla 20:18. Hostia ešte síce stihli dva razy zrovnať skóre Hesom a Vallom (21:21, 23:23), ale domáci kráčali pevným krokom za svojím cieľom. Presné zásahy Buvalu a S. Mažára s istotou medzi žrďami (Fabián) nakoniec priniesli cenný a zaslúžený dvojbodový zisk pre domáce farby.

SkryťVypnúť reklamu

Rozhodovali Sivák - Oťapka, pok. hody: 5/5 - 5/5, vylúčení: 6 - 5, 450 divákov.
HKM: Fabián, Szabo, Repáň - Bočkay, Melnyk 1, Michniewitz, Szapu 4, T. Mažár 1, Páleš 5/1, Masaryk 1, Aspridis 4/4, Szücs, P. Krok 3, S. Mažár 4, Petráš, Buvala 4.
P. Bystrica: Chudoba 13/5, Macháč, Kasagrande, J. Dyba 3, atď.

Štefan Kelemen, tréner: „Teší ma, že sa chlapci dokázali vyrovnať s neľahkým vyžrebovaním a presvedčili sami seba, ale aj divácku verejnosť, že výkonnostne rastú od zápasu k zápasu. Po dueloch s Prešovom a Hlohovcom siahli aj v tomto dôležitom súboji na dno svojho rezervoáru síl a pobili sa úspešne so svojím súperom o dôležité extraligové body. Ďakujem chlapcom za výborný kolektívny výkon, okorenený plným bodovým ziskom, ktorý je odrazovým mostíkom už do najbližšieho kalendárneho týždňa. V strede týždňa nás čaká v Slovenskom pohári ťažký duel s nováčikom extraligy v Pezinku a cez víkend regionálne derby v Topoľčanoch.“

Ostatné výsledky: ŠKP Ba - Topoľčany 15:30, Pezinok - Hlohovec 20:38, N. Zámky - Prešov 25:50, Modra mala voľno.

9. ŠKP Ba 3 0 0 3 55:87 0

4. kolo - 26. 9. o 18.00 Topoľčany - Šaľa.

Slovenský pohár mužov - osemfinále (na 1 zápas) - 23. 9. o 19.30 h Pezinok - Šaľa.

WHIL

3. kolo: HC Zlín - HK Slovan Duslo Šaľa 22:17 (10:9). Šalianky si pripísali prvú prehru v sezóne, keď nestačili na moravský Zlín. Duel začal lepšie náš zástupca, ktorý viedol v prvom polčase 4:1, neskôr 8:6. V týchto momentoch nedokázali svojmu súperovi ujsť na viacgólový náskok. Za posledných jedenásť minút prvého polčasu dali iba jeden gól! Nepremieňanie šancí sa hostkám vypomstilo, súper ešte do polčasu otočil skóre na 10:9. Duslo sa nakrátko ujalo vedenia aj po zmene strán, ale Zlín si začal budovať náskok až na konečných päť gólov. Zlínčanky trestali nepremieňanie šancí svojho súpera a zaslúžene vyhrali.

R Kozler a Zych, pok. hody 3/2 - 8/5, vylúčené 3 - 2, 206 divákov.
DUSLO: Haládiková, Kvasnicová, Ladicsová - Bujnochová, Trochtová 1, Rácková 2, Klučková 2, Špendlová, Pócsíková 3, Demajová 1, Tisajová, Tulipánová, Blehová 2, Veselková 6/5, Kertészová.

Michal Lukačín, tréner: „Som sklamaný, výkon nebol taký, ako očakávam od dievčat. Prehrali sme zaslúžene, náš výkon nedosahoval takú úroveň, aby sme mohli pomýšľať na víťazstvo.“

Ostatné výsledky: Olomouc - ŠKP Bratislava 38:18, Michalovce - Slavia Praha 31:24, Most - Poruba 27:23, Veselí n/M. - Plzeň 34:22, Písek - Prešov 21:29, Partizánske malo voľno.

13. ŠKP Ba 3 0 0 3 63:97 0

4.kolo - 26. 9. o 18.00 h Šaľa - Michalovce.

I. LIGA ŽENY

1. kolo: Močenok - Šurany 25:23 (14:16). Úvodné stretnutie prvej ligy bolo vyrovnané. Väčšinu zápasu boli vo vedení hostky (nováčik súťaže), ktoré si udržovali jedno až dvojgólový náskok. Po prvom polčase viedli 16:14. V hektickom závere vyrovnávala Obložinská na 23:23 a dokonalý obrat a plný bodový zisk pre Močenčanky zabezpečila dvoma gólmi L. Lenčéšová. Domáce kopili veľmi veľa chýb, našťastie pre ne si pomáhali dobrou defenzívou. V záverečných minútach ich podržala brankárka Straňáková.
Rozhodovali Karlubík a Dvorský, pok. hody: 1/1 - 3/2, vylúčené: 2 - 3, 100 divákov.
JUNIOR: V. Lenčéšová, Straňáková, Bariová - Lieskovská 5, Obložinská 2, Krokavecová 4, L. Lenčéšová 7, Hanakovičová 3/1, Jablonická 1, N. Lencsésová 3.

Ostatné výsledky: Zlatná n/O. - Trenčín 26:22, Hlohovec - Inter 25:25, Nesvady - Topoľčany 37:25, Michalovce jun. - Košice 39:11, Stupava - Bánovce 24:28.

2. kolo - 26. 9. o 10.30 h Topoľčany - Bánovce, o 14.00 h Košice - Močenok, 27. 9. o 18.00 h Šurany - Stupava, Nesvady - Zlatná n/O.

II. LIGA ŽENY

1. kolo: Sereď - Senec 37:23 (21:12), K. Šúryová 10, Nováková 9, Šidlíková 6, Lašáková 5, Horváthová 2, Hercegová 2, Šottníková 2, Trojáková 1. Lehnice - Senica 16:19 (6:12), Moroviková 7, Jozanová 4. Topoľníky - Kolárovo 23:24 (12:11), Rózsaová 10, Bereczková 8, A. Nagy 2 - Vassová 8, Kiss 4. N. Zámky - Revúca 18:19, Ožvaldová 7, Homolová 4, Dékányová 4.

2. kolo - 26.-27. 9. Senica - Topoľníky, Sereď - Lehnice, Kolárovo - N. Zámky.

I. LIGA ST. DORKY

1. kolo: Stupava - UDHK Nitra 26:24 (14:14), Juríková 8, Némethová 4, Rácková 4, Bosáková 3. Šaľa - Partizánske 36:31 (19:15), Kúrňavová 13, Bi. Lanczová 5, Špendlová 5, Hraňová 4. Močenok - Prešov 28:24 (13:10), Dobišová 9, Rábeková 5, Tóthová 5, Odvarková 5. Bytča - Trenčín 28:29, Dráb. Košice - ŠKP Ba 8:58, Michalovce - Bern. Košice 37:15.

2. kolo - 26.-27. 9. Partizánske - Nitra, Šaľa - Bytča, Bern. Košice - Močenok.

I. LIGA ML. DORKY

1. kolo: Stupava - UDHK Nitra 19:25 (7:12), Némethová 6, Turčinová 5, Trepáčová 5, M. Marinová 3, So. Marinová 3.. Šaľa - Partizánske 37:17 (18:9), Škoricová 10, Ba. Lanczová 7, Bergendiová 7, Kiššová 5. Močenok - Prešov 28:34 (14:14), Bolfová 12, Szilágyiová 6, Šoková 4. Bytča - Trenčín 28:31, Dráb. Košice - ŠKP Ba 11:33, Michalovce - Bern. Košice 40:22.