Meszlényi už nie je trénerom Serede

Tibor Meszlényi vytiahol Sereď medzi futbalovú elitu, jeho pôsobenie v klube sa však v pondelok skončilo.

Tibor Meszlényi pôsobil v Seredi úspešne niekoľko rokov na pozícii trénera a manažéra klubu.Tibor Meszlényi pôsobil v Seredi úspešne niekoľko rokov na pozícii trénera a manažéra klubu. (Zdroj: Štefan Hubinák)



Pondelkové zasadnutie správnej rady futbalového klubu ŠKF Sereď prinieslo dôležitú novinku. „Tibor Meszlényi sa vzdal funkcie trénera a manažéra klubu," potvrdil pre MY noviny Miloš Ruta, člen správnej rady. Prvé mužstvo dočasne povedie Miroslav Hrdina a vedenie klubu hľadá nového trénera.

„Pánovi Meszlényimu sme poďakovali za dlhoročnú vynikajúcu spoluprácu. To, čo od dokázal v Seredi, nedokázal nikto. Bol pri našich postupoch. Každý však niekedy potrebuje zmenu. Náš rozchod prebehol v rámci dobrých slušných vzťahov. Máme od neho prísľub, že naďalej bude pomáhať futbalu v Seredi, koľko bude môcť," pokračoval Ruta.

Mužstvo ŠKF zatiaľ zostáva pokope. „S hľadaním nového trénera sa nechceme uponáhľať. Uvidíme, či nový tréner bude chcieť robiť zmeny v kabíne. To ukáže budúcnosť," hovorí Ruta.

Cieľom klubu zostáva umiestnenie v prvej šestke druhej ligy západ. „Súťaž je veľmi vyrovnaná. Každý môže poraziť každého. Viď naposledy, keď prvá Nitra prehrala na ihrisku poslednej Banskej Bystrice. Stačí dva zápasy vyhrať a ste v prvej šestke," dodal Miloš Ruta.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Meszlényni: Bol som unavený a vypálený

„V Seredi som strávil päť rokov. Mali sme niekoľko cieľov a všetky som splnil - záchrana vo 4. lige, postup do 3. ligy, postup do 2. ligy, postup do prvej šestky,“ rozhovoril sa Tibor Meszlényi. „Päť rokov je dosť. Klub som riadil sám ako športový riaditeľ a tréner. Bol som unavený a vypálený... Ťažko sa opúšťa klub, kde máte viac ako priateľské vzťahy s ľuďmi, ktorí dávajú peniaze. Spoznal som tu veľmi veľa kvalitných, normálnych ľudí, cítil som sa tu veľmi dobre. Žiaľ, futbal prináša takéto chvíle,“ pokračuje bývalý kouč ŠKF.

Meszlényi je si vedomý, že v tejto sezóne nevládla spokojnosť s herným prejavom ani s bodovým ziskom. „Samozrejme, ale všetko má nejakú príčinu. Treba si uvedomiť, že za posledné roky odišla plejáda kvalitných hráčov, spomeniem napríklad Petráš, Varhaník, Morong, Scherhaufer, Kasaj, Hudec, Belic, Rybanský. Pred touto sezónou prišli noví hráči, ktorí možno sa ešte neprejavili. Nehovorím, že sú zlí, ale zatiaľ nevedia vydať zo seba všetko, čo v nich je. Chlapcom držím palce, možno môj odchod pomôže k ich naštartovaniu,“ ponúka svoj pohľad Meszlényi.

SkryťVypnúť reklamu

S klubom sa nerozlúčil v zlom. „Nikde nie je napísané, že sa sem niekedy nevrátim. Seredi vždy pomôžem, zanechal som tu kus roboty. Vlani ma navrhli za čestného občana mesta Sereď, musím sa poďakovať primátorovi, prednostovi a ďalším za výbornú spoluprácu. Je to bolestivé, ale život ide ďalej,“ dodal už bývalý tréner Serede.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Nitra

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 099
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 086
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 867
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 979
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 661
  6. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 5 283
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 996
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 535
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Zlaté Moravce a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Vodné prvky v parku.

Žabia fontána a výletná kaviareň boli v parku od jeho vzniku.


1
Obranca Marko Stacha si v tejto sezóne zahral za slovenskú reprezentáciu, ale neskôr chýbal pre zranenie takmer 2,5 mesiaca.

Obranca Nitry sa nenechal vtiahnuť k záverečnej bitke.


Libor Kašík za potlesku celej šatne navŕtal ďalší víťazný puk, Nitre vychytal víťazstvo 6:2 a vedenie v sérii 3:1. Po zápase v Žiline hovoril aj o svojej budúcnosti.

Navrátilec do brány 39 zákrokmi vychytal mečbal.


1
Jakubko

Nemusíte byť zdravotným klaunom, aby ste niekomu urobili krajší deň.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu