Hádzanári Šale naložili Modre

Ženy Dusla nepriviezli z Olomouca ani bod. Prinášame kompletný sumár od extraligy po súťaže žiačok.

V Olomouci doplatili Šalianky opäť na slabú produktivitu. S loptou Eva Veselková, autorka 11 gólov, vzadu Trochtová.V Olomouci doplatili Šalianky opäť na slabú produktivitu. S loptou Eva Veselková, autorka 11 gólov, vzadu Trochtová. (Zdroj: Olomoucký deník)

V Šali proti Poľsku

Hádzanárky Slovenska vstupujú do kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 vo Švédsku. Hneď na úvod si zmerajú sily s najväčším favoritom 5. skupiny, keď vo štvrtok 8. 10. o 18.00 h nastúpia v Dabasi proti Maďarsku. Už o dva dni neskôr, v sobotu 10. októbra o 18.00 h privítajú zverenky D. Poloza v šalianskej mestskej hale súperky z Poľska. V tíme je Andrea Kertészová (Šaľa) a bývalé hráčky Dusla Réka Bíziková (Mosonmagyaróvár), Lucia Súkenníková a Simona Szarková (obe Most). Pre zranenia vypadli z kádra Andrea Czanik (Trier) a Lýdia Jakubisová (Thüring).

EXTRALIGA MUŽI

5. kolo: HKM Šaľa - Slovan Modra 38:22 (21:12). Šalianski hádzanári hostili v sobotu na domácej palubovke hráčov Modry, ktorí pricestovali na duel aj s najlepším strelcom súťaže Tschurom. Ten aj otvoril skóre, ale domáci bleskovo odpovedali Aspridisom a P. Krokom a rýchlo zlikvidovali prvé a posledné vedenie hostí. Modra ešte do 15. minúty ako-tak držala krok s domácimi hráčmi (10:8, 11:9), ale už v týchto chvíľach predviedol niekoľko exportných zákrokov brankár Fabián, na druhej strane sa strelecky darilo krídlam Szapuovi a Aspridisovi a v 25. min. už viedli zverenci trénera Kelemena 16:10. U hostí dokázala strelecky kontrovať iba dvojica Tschur s Hirtlom, čo bolo málo na rozbehnutý šaliansky kolektív, ktorý odchádzal do kabín s deväťgólovým náskokom (21:12) a o víťazovi tohto duelu bolo viac menej už rozhodnuté. Po obrátke dal kormidelník domácich príležitosť aj lavičke a hostia dokázali udržať gólový rozdiel do 40. minúty, keď prehrávali 25:16. V domácom kolektíve sa rozstrieľali aj ďalší hráči Melnyk s Buvalom a skóre začalo narastať (45. min. 28:17). Záverečných 15 minút ovládli šalianski hráči úplne a po niekoľkých pekných kombinačných akciách a efektných gólových zakončeniach (Michniewicz, Aspridis, Buvala) zožali potlesk na otvorenej scéne. Hostia v závere úplne odpadli a od 52. min. (33:22) už nestrelili gól aj vďaka pozornému Repáňovi v domácej bránke. Víťazstvom o 16 gólov a dvojbodovým ziskom predstihla Šaľa svojho suseda v tabuľke.

Rozhodovali M. Sivák - Oťapka, pok. hody: 5/4 - 0, vylúčení: 3 - 5, 450 divákov.
HKM: Fabián, Szabo, Repáň - Bočkay, Melnyk 6/2, Michniewitz 3, Szapu 5, T. Mažár 3, Páleš 3, Masaryk 4, Aspridis 7/2, Szücs, P. Krok 3, S. Mažár, Petráš, Buvala 4.
Modra: Tschur 6, Hirtl 5, Bača a Nádaský 2, atď.

Štefan Kelemen, tréner: „Po náročných súbojoch s minuloročnou semifinálovou štvoricou moji zverenci zahrali v tomto zápase uvoľnene a s chuťou, predviedli pekné kombinačné akcie s efektívnym zakončením. Verím, že sme dobre pripravení na ďalšie dôležité majstrovské súboje, ktoré nás čakajú.“ JOZEF SKLENÁR

Ostatné výsledky: Nové Zámky - P. Bystrica 35:33, Pezinok - Topoľčany 24:32, Prešov - Hlohovec hrajú v pondelok, ŠKP Ba mal voľno.

9. ŠKP Ba 4 0 0 4 80:117 0
6. kolo - 10. 10. o 18.00 h ŠKP Ba - Šaľa.

SLOVENSKÝ POHÁR

Štvrťfinále: Považská Bystrica - Šaľa 32:29 (17:14). Šaľania vyhrávali v 44. min. 25:22 a ešte štyri minúty pred koncom 29:28. Záver však patril domácim. R Brunovský - Čanda, pok. hody: 3/2 - 4/2, vylúčení: 3 - 3, 300 divákov. HKM: Szabó, Repáň, Fabián - Melnyk 8, Bočkay, Michniewicz, Masaryk 4, T. Mažár 3, Szapu 2, Aspridis 4, Szücs, P. Krok 5, Páleš, Buvala 3, Petráš.
Ostatné výsledky: Topoľčany - N. Zámky 39:30, Hlohovec - ŠKP Bratislava 33:13, zápas Modra - Prešov dohrajú v pondelok.

WHIL

5. kolo: Zora Olomouc - Slovan Duslo Šaľa 22:21 (9:9). Oba celky sa v letnej príprave stretli celkom trikrát, všetky duely vyhrali Šalianky. Pred zápasom mali oba tímy na konte štyri body. Lepšie začali hostky, po góloch Bujnochovej a Trochtovej išli v 5. min. do vedenia. Domáce v prvej polovici úvodného dejstva často faulovali, výsledkom boli okrem dvoch žltých viaceré sedmičky, ktoré premieňala Veselková. Duslo sa dostalo do vedenia 3:6, v 22 min. bolo po Demajovej góle 6:9. Do konca polčasu to však bolo zo strany nášho zástupcu všetko a úradovať začali domáce, ktoré aj zásluhou dobre chytajúcej brankárky Dederlovej vyrovnali na polčasových 9:9. V úvode druhého polčasu sa obe družstvá striedali vo vedení. V 45. min. sa dostala Zora do trojgólového vedenia 18:15, na čo reagovala hosťujúca lavička oddychovým časom. Akcie Šalianok sa končili na domácej brankárke Dederlovej, ktorá predvádzala jeden efektný zákrok za druhým. Domáce odskočili na rozdiel piatich gólov. V 52. min. znížili hostky zásluhou dvoch gólov Veselkovej na 20:17. O tri minúty upravila Kertészová už iba na rozdiel jedného gólu. V hektickom závere, keď hralo Duslo posledné dve minúty presilovku, sa mu podarilo iba zásluhou Kertészovej znížiť na rozdiel jedného gólu. V poslednej minúte neuznal rozhodca Šaliankám gól a tie si vypili kalich horkosti až do dna, keď nepremenili ani sedmičku.

R Blanár a Haramul, vylúčené: 2 - 2, pok. hody 4/4, 305 divákov.
DUSLO: Haládiková, Kvasnicová, Ladicsová - Trochtová 1, Rácková 3, Klučková 1, Špendlová, Kertészová 3, Königová, Pócsíková, Tulipánová, Kodajová, Tisajová, Veselková 11/4, Bujnochová 1, Demajová 1.

Michal Lukačín, tréner: „Bojovnosť prišla neskoro. Je to už neviem koľký zápas, čo sa nám toto stalo. V prvej polovici najskôr góly dávame, a potom zrazu za šestnásť minút dáme iba dva.“ (LO)

Ostatné výsledky: ŠKP Bratislava - Slavia Praha 25:33, Most - Prešov 39:20, Partizánske - Poruba 20:25, Zlín - Plzeň 32:21, Veselí - Písek 30:28, Michalovce mali voľno.

13. ŠKP Ba 5 0 0 5 118:161 0
6. kolo - 17. 10. o 18.00 h Šaľa - ŠKP Ba.

I. LIGA ŽENY

Močenok - Inter Bratislava 25:25 (17:15). Ako aj výsledok zápasu naznačuje, hrala sa po celý čas vyrovnaná hádzaná. Obe družstvá kopili množstvo chýb. Vo vedení bol stále domáci výber, hostky sa celý zápas len doťahovali. Do šatní išiel s dvojgólovým náskokom Junior. Po obrátke pokračoval vyrovnaný zápas. Domáce boli vo vedení, ale viac ako dvojgólový náskok si nedokázali vypracovať. V 53. min. viedol Močenok o gól, v posledných 5 minútach sa súperky neustále doťahovali na rozdiel jedného gólu. V závere sa šťastie priklonilo na stranu Interu, ktorému sa podarilo vyrovnať na konečných 25:25.
R Zubo a Novák, vylúčené: 3 - 5, pok. hody: 3/3 - 2/1, 100 divákov.
JUNIOR: V. Lenčéšová, Bariová, Straňáková - N. Lencsésová 6, Hanakovičová 5/3, Dianová 4, V. Lencsésová 3, Krokavecová 3, Dobišová 1, Rábeková, Tóthová, L. Lenčéšová.

Ostatné výsledky: Trenčín - Michalovce jun. 17:34, Zlatná n/O. - Topoľčany 36:29, Stupava - Košice 25:32, Bánovce - Šurany 25:28, Hlohovec - Nesvady 30:25.

12. Stupava 3 0 0 3 73:96 0

4. kolo - 17.-18. 10. Trenčín - Močenok, Topoľčany - Šurany, Nesvady - Michalovce jun., Zlatná n/O. - Hlohovec.

I. LIGA ST. DORKY

UDHK Nitra - Prešov 31:16 (17:7), Némethová 10, Rácková 10, Bosáková 4. Drábova Košice - Šaľa 6:34 (4:17), Perczeová 8, Bi. Lanczová 6, Špendlová 6, Hraňová 4, Turzová 4. Močenok - ŠKP Ba 35:30 (20:16), Dianová 9, Dobišová 8, Bolfová 6. Trenčín - Michalovce 28:22, Bytča - Partizánske 38:17, Stupava - Bern. Košice 26:13.

12. Dráb. Košice 3 0 0 3 24:146 0

4. kolo - 17.-18. 10. Šaľa - Michalovce, Bern. Košice - Nitra, Trenčín - Močenok.

I. LIGA ML. DORKY

UDHK Nitra - Prešov 24:23 (12:11), Némethová 9, So. Marinová 6, Turčinová 2, Sopková 2. Drábova Košice - Šaľa 11:43 (5:22), Ba. Lanczová 10, Kiššová 8, Vaneková 7, Škoricová 7. Močenok - ŠKP Bratislava 22:27 (7:13), Šoková 9, Rábeková 3, Chudáčiková 3. Trenčín - Michalovce 31:32, Bytča - Partizánske 33:13, Stupava - Bern. Košice 36:16.

II. LIGA ŽENY

Topoľníky - Sereď 12:32 (5:16), Rózsaová 5, Udvarosová 3 - Lašáková 7, Šidlíková 6, Šúryová 6, Nováková 5, Trojáková 4, Šottníková 4, Súkenníková 1. Lehnice - Senec 19:22 (9:13), Jozanová 6, Moroviková 6. N. Zámky - Senica 23:28, Revúca - Kolárovo 23:22.

8. Topoľníky 3 0 0 3 54:83 0

4. kolo - 17.-18. 10. Sereď - N. Zámky, Lehnice - Topoľníky, Senec - Kolárovo.

MK STARŠIE ŽIAČKY

2. kolo: Talent DS - UDHK Nitra 8:32 (3:15), Almásiová a Bajcs po 3 - Bírošová a Trepáčová po 8, Ferrajová 7. Močenok - Zlatná 12:36 (6:18), Jedličková 5, Siládiová 5 - Pintová 13, Jakab 13. Kolárovo - Šaľa 26:30 (12:17), Kóšová 10, Kalmár 8 - Kollerová 15, Ševčíková 10. Hlohovec - Šurany 12:16. Topoľčany - DAC DS odložili.

MK MLADŠIE ŽIAČKY

2. kolo: Talent DS - Nitra 11:32 (4:15), Tori a Kazmer 4 - Rudincová 10, Arpášová 7, Bačinská 7. Nesvady - DAC DS 5:38 (2:20), Csontós 2, Gajdáčová 2 - Kučerová 10, Pénzeš 6. Sereď - Zlatná 17:15 (11:6), Tóthová 8, Ducká 5. Kolárovo - Šaľa A 13:22 (3:11), Lakatos 5, Kiss 5 - Bírová 10, Šalatová 3, Pálová 3. Kolárovo - Šaľa B 22:10 (10:3), Kalmár 8, Mészáros 7 - Hlavatá 2, Moravanská 2, Osztényiová 2, E. Honzová 2. Hlohovec - Šurany 12:22.

1. Šaľa A 2 2 0 0 63:17 4
2. DAC DS 2 2 0 0 56:18 4
3. Kolárovo 3 2 0 1 71:37 4
4. Šurany 2 2 0 0 36:21 4
5. Sereď 3 1 1 1 35:70 3
6. UDHK Nitra 2 1 0 1 45:29 2
7. Zlatná n/O. 2 1 0 1 28:23 2
8. Šaľa B 2 0 1 1 24:36 1