FC Nitra - Slovan Bratislava 2:3 (1:2)
Územnou prevahou začal favorit, no paradoxne viedol druholigista - Morong nasadil jasličky Podanému, na hranici šestnástky našiel Pauknera a nitriansky kapitán trafil presne k žrdi - 1:0. Hralo sa hore-dolu, šance mali obaja, predviedli sa aj brankári, predpokladná dominancia Slovana ostala len prognózou. Hostia z hlavného mesta však predsa len zabrali, Priskinovou dorážkou a Zreľákovou hlavičkou otočili stav vo svoj prospech a do konca prvého polčasu utlmili nadšenie domácích mladíkov. Do druhého dejstva vstúpili Nitrania opäť nebojácne, Bratislavčania sa na trávniku len hľadali. Tribúny prebudil televízny gól Šmehyla, mladučký Greif v bráne bol na jeho šibenicu prikrátky! Motyka sa už-už chystala vystreliť, Nitrania však vo vyložených príležitostiach, a tých určite nemali málo, triafali len do gólmana a z Greifa urobili hrdinu... Víťazný punc mal teda zásah agilného Zreľáka, keď po ďalšej Milinkovičovej štandardke stihol umne nastaviť čelo. V samom závere sa prejavil kondičný deficit, Nitre chýbali na posledný nápor sily. „Corgoni“ ale rozhodne neboli tými, ktorí by sa za svoj výkon mali hanbiť. Aj po prehre schádzali z trávniku za potlesku divákov.
Góly: 11. Paukner, 47. Šmehyl - 22. Priskin, 36. a 60. Zreľák.
R R. Weiss, ŽK: Kostelný, Rakovan - Simovič, Saláta, 640 divákov.
FC: P. Hipp - Ďurek, M. Kolmokov, Kostelný, Kotrík - Rakovan (78. Benčík) - Šmehyl, Charizopulos (88. Urblík), Ivančík - Morong, Paukner.
Róbert Barborík, tréner: „Páčilo sa mi, že nám po zápase ľudia zatlieskali. Futbal je divadlo a mal by ním aj ostať. Podobným spôsobom vieme vrátiť fanúšika na štadión, okrem kvality ho vie zaujať aj nasadenie. Chceli sme hrať v strede poľa, nenapádali sme vysoko. To sa nám aj darilo, nejaké lopty sme pozískavali a išli sme do rýchlych prechodov. Dostali sme sa do piatich dobrých situácií, v nich nám však chýbalo kľudnejšie a presnejšie vyriešenie. V druhom polčase si vlastne súper nevytvoril žiadnu veľkú gólovú príležitosť, o víťazstve rozhodol zo štandardky. To je však vec, ktorá sa dá odstrániť. Viac by ma trápilo, keby sme si nedokázali vypracovať šance. Sme na správnej ceste, chce to len trpezlivosť. Verím, že raz sa to otočí a takéto zápasy môžeme vyhrať 3:0 či 4:0.“