Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Hostia dali iba jeden gól

IV. LIGA JV: ČFK sa tešil z výhry nad Šuranmi. Vlčany rozstrieľali Štúrovo, Guldan zavesil štyri kúsky. Doma nezaváhali ani Čeľadice a rezerva Nitry.

Autorom jediného gólu v zápase ČFK Nitra - Šurany bol Filip Dedič (vpravo).Autorom jediného gólu v zápase ČFK Nitra - Šurany bol Filip Dedič (vpravo). (Zdroj: Ladislav Odráška)

Kolárovo - Veľké Lovce 3:0 (3:0). V prvom polčase sa domáci futbalisti prezentovali dobrou hrou. Skóre zápasu otváral po centri Babicz. O pár minút neskôr zvyšoval hlavou Czabány a hneď nato upravoval na polčasových 3:0 Magyar. Po zmene strán hostia zlepšili hru, ich snaha avšak nemala gólový efekt. Kolárovo si tak v zápase zaknihovalo povinné víťazstvo.
Góly: 24. T. Babicz, 38. M. Czabány, 39. Z. Magyar. R Kotrec, 151. FK: Rom - Czabány, B. Bátora, A. Tóth, Babicz (78. Ri. Kürti), Cingel (63. D. Bátora), Zs. Máté, Spevák, Magyar, Kókai (85. Cseh), Musitz. TJ: Madarász - Szolnoki, Galovič, Bartko (86. Hatala), Hajko, Koreň, T. Sailer, Lontoš (46. E. Konecsný), Bagala, Hagan (56. Mihók), T. Sallai.

Vlčany - Štúrovo 7:0 (2:0). Zápas mužstiev z dolnej polovice tabuľky vyznel jednoznačne pre Vlčany. Hostia ako-tak odolávali ešte v prvom polčase, no po obrátke sa domáci v priebehu polhodiny presadili päťkrát. Strelecky sa zaskvel kanonier Guldan. Za zmienku stojí jeho gól na 5:0, ktorý padol po narážačke a následnej krížnej strele spoza šestnástky.
Góly: 4. vlastný (Sz. Urblík), 39., 59., 73. a 78. M. Guldan, 83. a 88. M. Novák. R Bogár, 100. FK: Bránsky - Gottwald, Maťo, Ács, Guldan, Zsebi, M. Novák, Dlhý, Sádocki, E. Holbík, Halászik. MŠO: Slovák - T. Pintér, Urblík, Á. Valent, E. Molnár (59. Maslag), Baka, M. Toběrný, Štugel, Andris (46. D. Tóth),V. Varga, Bábsky.

ČFK Nitra - Šurany 1:0 (1:0). V prvom polčase sa hralo vyrovnane, mierne iniciatívnejší boli domáci. V strehu boli obaja brankári, hosť Dudáš trafil žrď aj brvno. Viedol ČFK, Klučár skvele našiel zo štandardky F. Dediča - 1:0. Do druhého dejstva vstúpili územnou prevahou Šurany, no „Strojár“ si pozornou hrou cenné body postrážil.
Gól: 33. F. Dedič. R Haršány, 100. ČFK: Wagner - M. Dedič, F. Krajčovič, Plevka, Horňák - Farkas - Štofík (75. T. Kováčik), M. Hrnčár (60. P. Majerčík), S. Grznár - F. Dedič, L. Klučár. ŠK: Cvik - P. Prochaczka, L. Turan, Piskla, Černák (64. Halás) - J. Tvrdoň, Gábriš, Dudáš, Mojko (53. Simonides) - Kacír (85. A. Procháczka), Janák.

FC Nitra jun. - Želiezovce 4:0 (2:0). Od začiatku nebolo o čom, juniori mali drvivú prevahu a hostí nespočetnekrát zachránil brankár. Párkrát zvonila aj konštrukcia, štyri góly sú v celkovom súčte málo. Najviac vynikla Galkova rana spoza vápna.
Góly: 11. F. Balaj, 41. F. Petráni, 50. P. Grman, 79. T. Galko. R Hužovič, 100. FC: Bartoň - S. Ďurek, P. Grman (69. Englman), Harbuľák, A. Dunda, Galko, A. Hnilica, E. Moravčík, F. Petráni, Mi. Fábry (46. Zsák), Balaj (78. M. Mesároš). MŠK: Ľ. Straňák - Rupek, Kristofóli, Rotík, Nothart, G. Bencsík, Klenko, Páchnik, Majtán, E. Štuller, Hutai.

Čeľadice - Levice 2:0 (2:0). „Čalád“ na ihrisku dominoval a mal oveľa viac šancí ako hostia. Skóre otváral z jedenástky po faule na Maršalu Gajdoš, zvyšoval navrátilec po päťročnej pauze Kminiak. Za zmienku stojí, že 34-tisícové Levice prehrali v Čeľadiciach, ktoré nemajú ani tisícku obyvateľov...
Góly: 23. E. Gajdoš (11 m), 36. Ľ. Kminiak. R Martinovský, 200. TJ: S. Horváth - Pavlenda, E. Gajdoš, V. Drienovský, Slíž, M. Horváth (76. R. Dobiaš), Plešivka, Čambal, Koprda, Kminiak (69. M. Bisák), Maršala (86. Ľ. Horváth). FK: Kolčár - Pišky, Fogad, Gonda, Turčan, M. Kotora (76. Kazár), J. Varga, Kalman (72. Suljič), Krivočenko, Zorád, Králik (82. Srna).

ViOn B/Volkovce - Tvrdošovce 9:1 (5:0). Po úniku Chovanca sa kopala penalta, ktorú bezpečne premenil Mance a odštartoval gólostroj domáceho mužstva. Súper sa síce snažil a kládol odpor, ale Volkovce dominovali. Neraz sa zaskvel aj hosťujúci brankár Molnár.
Góly: 9. (11 m), 28., 55. a 86. A. Mance, 26. P. Klačan, 31., 45. a 78. A. Ploj, 80. M. Kovjenič - 68. D. Máté. ČK: 45. Malý (T). R Piaček, 150. FC: M. Školník - Koutný, T. Kozolka (65. Rumanko), J. Holečka, F. Holečka, Kovjenič, Ploj, Mance, Bielik, J. Chovanec (46. Meliška), Klačan (65. M. Chovanec). ŠK: J. Molnár - Kökényesi, Janík, D. Máté, L. Szikora, M. Malý, Ladics (46. Šimunek), Mikláš, Benkó, Oláh, M. Lakatoš.

Dvory n/Ž. - Kalná n/Hr. 1:0 (0:0). Od úvodných minút sa hral vyrovnaný zápas. Viac z hry mali domáci, ale narážali na pozornú obranu Kalnej. Tá však nezachytila vstup do druhého dejstva, po krídelnej akcii inkasovala od najlepšieho domáceho hráča Haulíka. Dvory vyhrali úplne zaslúžene.
Góly: 52. E. Haulík. R Meluš, 350. TJ: Špak - Dékány, I. Andrášik, Hruška, M. Horňáček, Haulík (90. Stajkovič), L. Takáč, D. Kovács, J. Varga, Pavlatovský (77. Bartalos), Rigó (70. Mlynár). KFC: M. Guťan - Blaško, M. Kosák, Dávid, Čejtei, Szép, Chmelo (70, J. Pánik), Biely, Vida, J. Pacalaj.

H. Obdokovce - Imeľ 1:0 (1:0). Hralo sa prevažne medzi šestnástkami, súper prišiel s defenzívnou taktikou. V prvom polčase tak domáci hrozili iba zo štandardiek, po jednej z nich sa presadil Habán. Hru domácich ovplyvnilo zranenie Uhríka, preto sa hral po obrátke iba podpriemerný zápas.
Góly: 34. M. Habán. R Judiny, 200. OTJ: Križma - Královič, Ondrka, Uhrík (27. Dobrotka), Kapusta, Krajčír, D. Jankovič, M. Balážik, P. Bisák, Vaňo (87. Martonka), Habán. TJ: Gombár - M. Gašparík, A. Simonics, V. Hübsch (75. J. Lovász), Oršolík, T. Bacigál, Gál, Boros (67. Zácsik), R. Csontos, T. Kovács, J. Simonics.

16. Želiezovce 13 1 1 11 9:40 4 (-14)

ZOSTAVA KOLA: Ľ. Straňák (Želiezovce) - P. Grman (Nitra jun.), J. Ondrka (H. Obdokovce), M. Czabány (Kolárovo), E. Gajdoš (Čeľadice), E. Zsebi, M. Guldan (obaja Vlčany), A. Ploj, A. Mance (obaja ViOn B), Zs. Magyar (Kolárovo), E. Haulík (Dvory n/Ž.).

NAJLEPŠÍ STRELCI: 8 - E. Zsebi (Vlčany), A. Mance (ViOn B/Volkovce), 7 - T. Bacigál (Imeľ), R. Chmelo (Kalná n/H.), B. Janák (Šurany), Zs. Magyar (Kolárovo), M. Guldan (Vlčany).

Fotogaléria L. Odrášku: ČFK Nitra - Šurany 1:0

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?