Zo Šariša s víťazstvom

Hádzanárky Šale nezaváhali na prešovskej palubovke. Ženy Močenka prekvapili úspechom v Zlatnej na Ostrove. Prinášame kompletný hádzanársky servis.

Zverenky Michala Lukačína získali v Prešov druhé víťazstvo vonku v tejto sezóne.Zverenky Michala Lukačína získali v Prešov druhé víťazstvo vonku v tejto sezóne. (Zdroj: Milan Pospiš)

EXTRALIGA MUŽI

9. kolo: HC Štart Nové Zámky - HKM Duslo Šaľa 32:30 (15:15). V očakávanom derby v hale Milénium sa domáci nezľakli favorita a boli mu viac než vyrovnaným súperom. Na začiatku prvého dejstva boli o krôčik vpredu domáci, ale od 12. minúty mali o niečo rezkejší krok hádzanári HKM. Šaľa vyhrávala na začiatku 24. minúty o tri góly 13:10, ale domáci to do prestávky stačili ešte vyrovnať, keď na 15:15 dával zo sedemmetrového hodu už po uplynutí hracieho času Straňovský. Začiatok druhého dejstva zastihol domácich v akomsi útlme. Šaľania zlepšili obranu a za sedem minút viedli o päť gólov 22:17. Po oddychovom čase sa však Štart otriasol a trpezlivo začal ukrajovať zo svojej straty. Darilo sa mu to tak dobre, že v 42. minúte už na ukazovateli skóre svietil nerozhodný stav 22:22. Potom sa začala hra nervov, ktorá trvala až do záverečného hvizdu. Mužstvá sa striedali vo vedení, bolo to gól na gól a veľmi ťažko bolo vsadiť na ktoréhokoľvek zo súperov. Záver zápasu patril prekvapujúco domácim. Tí aj vďaka famóznym zákrokom brankára Košča strhli na začiatku poslednej desaťminútovky vedenie na svoju stranu a už ho z rúk do konca nepustili.

R Karlubík a Dvorský, pok. hody: 3/3 - 5/4, vylúčenia: 3 - 5, 500 divákov.
ŠTART: Urban 7, Gyurics 6, Ficza 6, Ľoch 6, Straňovský 5/3, atď.
HKM: Fabian, Szabó, Repáň - Melnyk, Bočkay, Michniewicz, Masaryk 6, T. Mažár, Szapu 6, Aspridis 6/3, Szücs, S. Mažár 6, Páleš 3/1, Buvala, Petráš.

Štefan Kelemen, tréner: „Bol to typický derby zápas. Od začiatku sme sa ťahali o každý gól. Dokázali sme odísť na rozdiel piatich gólov, ale potrebovali sme v tom čase vystriedať. Navyše sa nám zranil Masaryk. V závere rozhodlo šťastie, súper nám odišiel na gól, čo sme už nedokázali dobehnúť. Nemali sme dosť morálnych síl na zvrátenie zápasu.“

Ostatné výsledky: Prešov - ŠKP Ba 31:21, Hlohovec - Modra 30:15, P. Bystrica - Topoľčany 25:28, Pezinok mal voľno.

WHIL

8. kolo: Bemaco Prešov - Slovan Duslo Šaľa 18:29 (8:10). Prešovčanky prehrali so Šaľou v príprave na druhú sezónu v spoločnej slovensko-českej súťaži hádzanárok zápasy na dvoch medzinárodných turnajoch. Domáce im chceli tieto porážky oplatiť, do kariet im hral aj pomalší rozbeh Dusla v extralige. Úvod bol chudobný na góly, v prvých desiatich minútach dali družstvá len dva góly. Kolektívom nevychádzala streľba, robili technické chyby. Vyrovnaná hádzaná znamenala aj nerozhodné skóre. Až tesne pred prestávkou viedli Šalianky o gól a pri vylúčení domácej hráčky zvýšili rozdiel na dva góly. Po zmene strán začali hádzanárky Dusla využívať presilové hry, vďaka ktorým zvyšovali postupne svoj náskok. Bemaco sa borilo s koncovkou, brankárky mu tiež nezachytali, čo hostky využívali a góly dávali z každej pozície. Strelecky ťahali najmä spojky, hráčky Šale navyše využívali rýchle protiútoky, ktorými trestali chyby Prešovčaniek. V tejto fáze zápasu rozhodla silnejšia lavička na strane hosťujúceho družstva, ktoré napokon vyhralo v metropole Šariša pohodlne o jedenásť gólov.

R Gedeon a Palovčák, pok. hody 6/4 - 3/2, vylúčené: 4 - 4, ČK: Šutranová (Prešov), 150 divákov.
Prešov (najviac gólov): Šutranová 8/4, Harčarufková 3, Kocanová a Bastová po 2.
DUSLO: Haládiková, Kvasnicová, Ladicsová - Bujnochová 3, Demajová 2/1, Klučková 4, Kodajová 1, Königová 2, Pócsiková 4, Rácková 2, Tisajová, Trochtová 1, Tulipánová 5, Veselková 5/1.

Michal Lukačín, tréner: „Prvý polčas bol vyrovnaný. Kým mal Prešov dosť síl, sami sme videli, že hral takticky dosť dobre. S pribúdajúcimi minútami sa však ukázalo, že sme na tom fyzicky lepšie, a keď sme šli do vedenia o 5-6 gólov, hralo sa nám uvoľnenejšie. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Pravdu povediac, nečakal som taký ľahký priebeh, lebo po posledných výsledkoch sme boli v kŕči, no keď sa dievčatá odpútali od súpera, boli uvoľnené a potom už to išlo tak, ako to malo ísť.“

Ostatné výsledky: Veselí n/M. - Partizánske 19:26, Most - Zlín 29:20, Poruba - Olomouc 28:23, Písek - Michalovce predohrali (17:30), Plzeň - ŠKP Ba dohrajú 17. 11., Slavia mala voľno.

9. kolo: Šaľa mala voľno, ŠKP Ba - Poruba 27:32, Michalovce - Most 28:22, Partizánske - Prešov 35:23, Zlín - Veselí n/M. 22:18, Olomouc - Písek 30:20, Slavia Praha - Plzeň 35:22.

13. ŠKP Ba 7 0 0 7 163:231 0

10. kolo - 7. 11. o 17.30 h Plzeň - Šaľa.

I. LIGA ŽENY

Zlatná n/O. - Močenok 21:23 (7:12). Junior chytil úvod, keď v 9. min. viedol už 6:0. Súperky si zobrali oddychový čas, po ktorom znížili na 4:6, ale Močenčanky opäť zabrali a zvýšili svoj náskok na polčasových 7:12. Úvod druhého polčas patril opäť hostkám. Zlatná sa dostala do zápasu desať minút pred koncom, keď znížila na 17:21. Družstvá sa doťahovali o gól, v závere ešte Zlatná znížili na rozdiel dvoch gólov, ale zaslúžené víťazstvo si hráčky Dariny Braunovej nenechali ujsť. Príležitosť zahrať si v zápase dostali všetky hráčky hostiek.
R Sivák - Oťapka, pok. hody 7/7 - 5/5, vylúčené 2 - 2, 130 divákov.
JUNIOR: Bariová, Straňáková - Lieskovská 2, Obložinská 1, Krokavecová 4, Czuczorová 1, L. Lenčéšová, V. Lencsésová 3, Hanakovičová 8/5, Bocanová 1, Jablonická 1, N. Lencsésová 3.

Ostatné výsledky: Topoľčany - Bern. Košice 34:25, Inter - Šurany 28:21, Nesvady - Stupava 36:26, Hlohovec - Michalovce jun. 35:33, Trenčín - Bánovce 38:28.

12. Stupava 6 0 0 6 148:193 0

7. kolo - 7. 11. o 18.00 h Močenok - Hlohovec, Stupava - Zlatná, Bánovce - Nesvady, 8. 11. o 13.00 h Michalovce jun. - Topoľčany, o 16.30 h Šurany - Trenčín.

II. LIGA ŽENY

Sereď - Kolárovo 26:20 (11:9), Šidlíková 12, K. Šúryová 5, Lašáková 4, Šottníková 2, Trojáková 2, Horváthová 1 - Nagyová 5, Feketeová 5, Navrátilová 3. Lehnice - Revúca 17:14 (10:8), Moroviková 7, Jozanová 5. Topoľníky - N. Zámky odložili na 14. 11. Senec - Senica 26:25.

8. Topoľníky 5 0 0 5 102:152 0

7. kolo - 7.-8. 11. Senica - Sereď, Kolárovo - Lehnice, N. Zámky - Senec, stretnutie Revúca - Topoľníky predohrali.
Slovenský pohár - 1. kolo - 4. 11. o 18.00 h Sereď - Zlatná n/O. (hrá sa na 1 zápas).

I. LIGA ST. DORKY

Trenčín - UDHK Nitra 27:16 (12:7), Bosáková 9, Gregušková 4, Némethová 2. Šaľa - Stupava 39:29 (16:13), Perczeová 9, Škoricová 9, Špendlová 8, Bi. Lanczová 6. Bytča - Močenok 36:21 (17:15), Dianová 6, Tóthová 6, Rábeková 4, Dobišová 3. ŠKP Ba - Prešov 30:20, Dráb. Košice - Michalovce 7:54. Partizánske - Bern. Košice - hostky nepricestovali.

12. Dráb. Košice 6 0 0 6 61:276 0

7. kolo - 7.-8. 11. UDHK Nitra - Šaľa, Močenok - Dráb. Košice.

I. LIGA ML. DORKY

Trenčín - UDHK Nitra 24:20 (15:11), Trepáčová 5, Némethová 3, Jurikovičová 3, Si. Marinová 3. Šaľa - Stupava 36:24 (18:11), Škoricová 8, Kiššová 8, Ba. Lanczová 6, Bergendiová 5. Bytča - Močenok 30:12 (14:3), Šoková 5, Bolfová 4. ŠKP Ba - Prešov 19:24, Dráb. Košice - Michalovce 12:36. Partizánske - Bern. Košice - hostky nepricestovali.

MK STARŠIE ŽIAČKY

Dohrávka: Topoľčany - DAC DS 20:26 (10:14), Michalcová 10, Vlčková 5 - Patócs 5, Ollé 4, Pénzes 4. Predohrávka: DAC DS - Šurany 13:17 (10:9), Pénzes 3, Davidovská 3, Ollé 3 - Zlatinská 4, Foltínová 4.

MK MLADŠIE ŽIAČKY

Predohrávka: DAC DS - Šurany 22:8 (9:1), Pénzes 8, Győriová 6 - Ondrušová 2, Cviková 2, Michalcová 2.

MK PRÍPRAVKY

Modrá skupina - 4. turnaj v Nitre: Šaľa A - Sereď 32:6 (20:5), Šalatová 7, Kormúthová 7, Bilavská 6, Bírová 4, Krokavecová 4, Lelkesová 3, Letková 1. Nitra - Šurany 10:15 (7:5). Šurany - Močenok 20:7 (15:2). Sereď - Šaľa B 8:13 (4:6). Močenok - Dun. Streda 3:16 (1:10). Šaľa B - Nitra 20:14 (11:6). Dun. Streda - Šaľa A 3:28 (3:13), Kormúthová 9, Šalatová 6, Bírová 5, Bilavská 4, Krokavecová 1, Letková 1, Sallaiová 1, Torvenyiová 1.

1. Šaľa A 8 8 0 0 214:61 16
2. Šaľa B 8 6 1 1 109:94 13
3. DAC DS 8 5 1 2 109:102 11
4. Šurany 8 5 0 3 114:105 10
5. Sereď 8 2 0 6 86:124 4
6. UDHK Nitra 8 1 0 7 107:124 2
7. Močenok 8 0 0 8 32:161 0