Streda, 20. jún, 2018 | Meniny má Valéria

Súboj neporazených pre D. Saliby

V. LIGA JUH: Šláger kola rozhodol A. Harsányi. Posledné Trstice sa tešili z hladkej výhry. Horné Saliby vyučovali v Zlatých Klasoch.

Ohrady - Lehnice 1:0 (0:0), 87. M. Méhes (11 m). Domácim sa zápas herne nevydaril, ťažko sa dostávali do hry proti súperovi, ktorý si výborne plnil svoje defenzívne úlohy. V I. polčase mal šancu iba Bognár, ale po jeho hlavičke hostia vykopli loptu z čiary. Po obrátke takisto iba raz pohrozil Bognár, inak sa domáci do tutoviek nedostali. Rozhodnutie prišlo v 87. min., keď arbiter odpískal ruku po centri a Méhes sa z bieleho bodu nemýlil. R Sokol, 100.

DAC 1904 C - Šoporňa 3:0 (2:0), 13. a 44. (11 m) G. Gulyás, 76. A. Hamdaoui. Hral sa relatívne vyrovnaný zápas, väčšinou v strede ihriska na dosť nekvalitnom teréne. Šancí sa veľa nerodilo. Skóre otvoril po rýchlej akcii spoza 16-tky Gulyás. Pred odchodom do šatní pridal z penalty druhý gól. Snaha hostí o skorigovanie sa minula účinkom. Skóre uzavrel krásnou strelou z 25 m Hamdaoui. R Majer, 50.

V. Blahovo - Veľké Úľany 5:1 (3:1), 5. a 13. I. Miklóš, 16. T. Domonkos, 48. Á. Érsek, 82. B. Vígh - 7. O. Vadel. Na prvý gól Miklóša ešte hostia odpovedali, ale už po štvrťhodine viedli 3:1 a zápas sa stal jednoznačnou záležitosťou nováčika. Navyše Miklóšovu penaltu chytil Szöke. V druhom polčase domáci trikrát nastrelili žrď, ale páčili sa gólové strely Érseka a Vígha, ktoré uzavreli skóre. R Pa. Šamko, 150.

Janíky - Topoľníky 1:0 (1:0), 17. G. Sánka. Hral sa bojovný futbal solídnej úrovne. V prvom polčase mali domáci navrch, po peknej akcii otvoril skóre Sánka a Janíky ešte nepremenili tri šance. Po obrátke sa hra vyrovnala, v závere mali hostia viac loptu, ale do šancí ich domáci nepustili. R Fúrik, 100.

Zlaté Klasy - H. Saliby 0:4 (0:3), 10. M. Braun, 14. N. Pudmerický, 43. P. Peciar, 59. G. Szabo. Hneď v 10. min. po chybe stopéra kopali hostia penaltu a Braun otvoril skóre. Z kontry zvyšoval Pudmerický a tretí gól pridal Peciar, keď futbalovejší hostia vyšachovali domácu obranu. Po obrátke domáci začali dobre, ale dve šance nevyužili, Szabó strelil štvrtý gól nováčika a bolo „vymaľované“. R Jurkas, 100.

Vydrany - Váhovce 2:1 (2:0), 11. A. Zöld, 12. O. Piven - 71. M. Filo. Domáci mali mierne navrch a prevahu dokázali zúročiť gólmi. Takisto hostia sa však postarali o dobrý futbal, aj o desiatich sa snažili hrať futbal. V ďalšom priebehu domáci nenašli presnú mušku a museli sa triasť o výsledok, lebo Filo mal na nohe aj vyrovnanie. ČK: 18. Takáč, 80. Lukács (Váh.). R Strečko, 130.

Trstice - Jelka 4:0 (2:0), 8. Á. Borka, 27. a 73. T. Habán, 87. L. Bögi. Domáci potrebovali vyhrať a už prvý polčas im vyšiel podľa plánu. Skóre otvoril Borka, ďalšie šance zahodil Juhos. Potom chytil brankár Jelky loptu mimo 16-tky, uvidel červenú a z priameho kopu Habán zvýšil. Ten istý hráč neskôr kopol penaltu do žrde... Po prestávke sa hralo na jednu bránu a domáci ešte zveľadili víťazstvo. ČK: 24. Achberger (J). R Opatovský, 100.

Nový Život - D. Saliby 2:3 (2:2), 24. Z. Németh (11 m), 41. vlastný - 22. M. Valenský (11 m), 36. a 62. A. Harsányi. V šlágri jesene sa hral kvalitný futbal v dobrej atmosfére. Nervozita na domácich kopačkách spôsobila, že im viazla kombinácia. Napriek tomu mali v stretnutí hráči N. Života viac vyložených šancí ako súper. Za stavu 2:2 sa hralo „kto z koho“, dôležitý vedúci gól strelili hostia po vhadzovaní, druhýkrát sa presadil Harsányi. Domáci Németh trafil žrď. Snaha o vyrovnanie bola veľká, ale súper umne bránil a vyrážal do brejkov. Napriek prehre diváci zatlieskali aj domácim. R Valko, 300.

16. Trstice 13 2 4 7 13:24 10 (-8)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 12 - A. Barčák (N. Život), M. Filo (Váhovce), 10 - M. Csémy (Ohrady), I. Miklóš (V. Blahovo), 9 - G. Kálmán (DAC C), 8 - P. Peciar (H. Saliby), F. Šporánek (N. Život).

ZOSTAVA KOLA: A. Süke (Lehnice) - G. Varga (DAC C), O. Prístavok (D. Saliby), M. Méhes (Ohrady), M. Puss (Janíky) - T. Domonkos (V. Blahovo), T. Habán (Trstice), M. Kurejko (Janíky), F. Šporánek (N. Život) - N. Pudmerický (H. Saliby), R. Kluka (H. Saliby).

1. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  2. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  1. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  2. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  3. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  4. Uncovering Artificial Intelligence in Slovakia
  5. Digitalizácia dokumentov firmám ušetrí nielen peniaze
  6. Intenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitami
  7. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
  8. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!

Turné IMT Smile sa v Nitre zastaví v júli

Koncert bude na nitrianskom amfiteátri. S našimi novinami naň môžete vyhrať po dva lístky.

Na železničnom priecestí v Lužiankach sa zrazilo osobné auto s vlakom

Zranenie utrpel 28-ročný vodič osobného vozidla.

Výskum kostí aj embryí. Vedci v Nitre dostali nové laboratóriá

Investícia výrazne meškala pre chýbajúce kolaudačné rozhodnutie aj pre vybavenie nábytkom.

Kto je vaším favoritom MS? Križan drží palce Belgicku

Opäť sme položili rovnakú otázku. Ktorý tím považujete za favorita majstrovstiev a prečo? Pýtali sme sa ľudí z nášho regiónu.