Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

D. Saliby sú istý polovičný majster

V. LIGA JUH: Líder hral s V. Úľanmi iba polhodinu. Na dvoch štadiónoch nevideli gól. H. Saliby vyhrali pod trénerom Udvarosom tretí zápas v rade.

Horné Saliby (v modro-bielych dresoch) porazili Veľké Blahovo 2:0.Horné Saliby (v modro-bielych dresoch) porazili Veľké Blahovo 2:0.(Zdroj: Miriama Szabová Tóthová)

D. Saliby - V. Úľany 3:0, 13. D. Bende, 16. G. Ibolya, 25. D. Bednár; zápas bol predčasne ukončený. Hostia nastúpili len siedmi (mali problémy so zranenými a chorými), v 30. min. sa im zranil jeden hráč, a tak bolo po zápase (bola to skôr hra mačky s myšou). Škoda, pretože diváci chceli vidieť pekný futbal v peknom počasí. D. Saliby týmto výsledkom potvrdili titul jesenného majstra. R Buranský, 150.

Váhovce - Zlaté Klasy 1:0 (1:0), 4. M. Gál. Hralo sa hlavne na polovici hostí. Po centri Holuba hlavičkoval do siete Gál. Filo z otočky trafil brvno, konštrukciu rozozvučal aj Mikula a nepresadil sa ani Šercel. V druhom polčase hra upadla, nebezpečnejší bol súper. Váhovčan Filo ešte do tretice trafil žrď, skóre sa už nemenilo. R Vyletelka, 150.

H. Saliby - V. Blahovo 2:0 (1:0), 38. M. Braun, 72. R. Kluka. Prvý polčas v poli hrali hostia dobre, ale dostali sa len po 16-tku. Viac šancí mali domáci. V 18. min. Braun kopal jedenástku, ale brankár Juriga ju vystihol. Neskôr si to Braun vynahradil a otvoril skóre. Po obrátke hostia výborne kombinovali, domáci mali v obrane čo robiť. No neskôr sa H. Saliby prebrali a Kluka strelil poisťovací gól. R Berec, 100.

Lehnice - Janíky 0:0. Vo vyrovnanom zápase sa hral skôr opatrný futbal. V prvom polčase nevyužili domáce šance Csölle, Dékány, podobne dvakrát zahrozili aj hostia. Po obrátke sa pokračovalo v podobnom duchu, mierne viac z hry mali Lehnice, ale chýbalo im šťastie v zakončení. V 87. min. kopal Šnegoň penaltu, ale Holík ju chytil. R Mokrý, 200.

Topoľníky - Vydrany 3:0 (0:0), 57. a 85. K. Bogyai, 76. I. Mandák (11 m). Prvý polčas priniesol nemastný-neslaný futbal, bez šancí. Hra sa odvíjala v strede ihriska bez väčšieho tempa. Po prestávke domáci zlepšili hru, vytvorili si tlak a prišli aj góly. Dvakrát sa presadil kanonier Bogyai, Mandák premenil jedenástku, ktorú aj „vyrobil“. R Kasala, 200.

Nový Život - DAC C 2:1 (0:0), 58. Z. Németh, 73. T. Skuby - 49. M. Vlk. Domáci mali herne navrch, ale aj hostia sa postarali o kvalitný zápas, keď ukázali kombinačný futbal, takže hralo sa hore-dolu. N. Život nastrelil dvakrát žrď, po jednej v každom polčase. Hostia viedli z rýchleho protiútoku po strele Vlka. Németh vyrovnal po peknej akcii po prihrávke Kuczmana. Rozhodla hlavička Skubyho po trestnom kope Šporánka. R Hafrovič, 220.

Jelka - Ohrady 0:0. Hral sa slušný, bojovný futbal v príjemnom počasí. Ťažisko bolo väčšinou medzi 16-tkami, oba tímy mali zopár pološancí, tutovky sa nerodili. Po obrátke sa obraz hry nezmenil. Domáci mali mierne navrch, ale tri sľubné možnosti nevyužili, a tak sa zrodila zaslúžená remíza. R Burian, 150.

Šoporňa - Trstice 2:1 (1:0), 37. E. Moťovský, 56. E. Rojka (11 m) - 77. L. Bögi. Domáci začali tlakom a šancami, Haberland trafil žrď. Neskôr však skĺzli do nervózneho výkonu. Po štandardke otvoril skóre volejom Moťovský. Po obrátke prišiel faul na Haberlanda a druhý gól z bieleho bodu. Hostia znížili a postarali sa o drámu do záverečného hvizdu. R Kasáš, 150.

16. Trstice 14 2 4 8 14:26 10 (-8)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 12 - A. Barčák (N. Život), M. Filo (Váhovce), 10 - I. Miklóš (V. Blahovo), M. Csémy (Ohrady), 9 - G. Kálmán (DAC C), K. Bogyai (Topoľníky).

ZAUJALI V KOLE: P. Juriga (V. Blahovo) - G. Frühvald (Topoľníky), R. Rosinský (Váhovce), J. Ježík (H. Saliby), M. Kučera (Janíky), M. Lipóti (Ohrady), P. Lošonský (Jelka), P. Šercel (Váhovce), T. Skuby (N. Život), J. Hipš (Šoporňa), S. Jáger (Lehnice).

1. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant
  2. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci
  3. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky
  4. Tieto signály prezradia nesprávne zateplenie strechy
  5. Podnikateľský úver, s ktorým ušetríte
  6. Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!
  7. Aj s SUV môžete jazdiť ekologicky a ekonomicky
  8. Nový Ružinov: Skutočný rozvoj ešte len príde
  9. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov?
  6. Nový Ružinov: Skutočný rozvoj ešte len príde
  7. Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!

Vianočné trhy v Nitre budú pestrejšie. O predajcoch nerozhodne len cena

Poslanci zrušili elektronickú aukciu, rozhodne komisia na základe viacerých kritérií. Stánkov s občerstvením bude možno viac.

Vstup do vianočného mestečka na námestí, december 2018.

V Cabaji-Čápore triumfoval junior a veteránka

Grand Prix Cabaj-Čápor je milé jesenné bežecké podujatie so slávnou minulosťou. Na trati v miestnom hájiku bežali kedysi aj olympijskí víťazi.

Najrýchlejším bežcom bol 18-ročný Adam Kĺbik.