Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prvomájový príhovor Roberta Fica v Nitre dvakrát prerušilo zlyhanie techniky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Premiér nepozná význam slova celebrita

Celebritou musí byť človek, ktorý tvrdo pracuje. A je jedno, či je známy alebo nie.
Celebrita
z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Medzinárodne známa celebrita Drew Barrymore

Celebrita je veľmi známa osoba, ktorá k sebe púta veľký záujem verejnosti a médií. Slovo celebrita sa odvodzuje z lat. "celebrere". No známe osoby sa stávajú celebritami, až keď o nich stúpa záujem verejnosti a médií. Napríklad predseda predstavenstva Virgin Group Richard Branson, bol známy ako CEO, no globálnou celebritou sa stal až po svojom pokuse o oblet Zeme v teplovzdušnom balóne.
 

Re: kimmo

Napriek vášmu seriózne vyjadrenému názoru musím oponovať. Moje skúsenosti s výrobou a prezentáciou celebrít v tomto prípade dávajú za pravdu p. Ficovi, nakoľko činnosť médií je zameraná na také formovanie záujmu verejnosti, že celebritami sa bežne stávajú práve typy rómskej prostitútky z E55, superstárky, tancujúce pubertiačky, prípadne obyvatelia mojsejovského superdomu. Česť výnimkám. A možno aj tej práci!
 

ak je o ne záujem médií

tak sú celebritami bez ohľadu na to čo sú. Často sa celebritami stávajú odsúdení vrahovia. Nebavíme sa tu o autoritách ale o celebritách a to môžu byť aj ľudia ako Mojsejovci ak je o nich záujem.
 

nechcem polemizovať,

ale asi sme si nerozumeli. Čisto teoreticky máte pravdu, ale to by museli byť médiá nezávislé, záujmy a vlastníctvo celospoločenské, zisky neprvoradé, reklamné a imidžotvorné kidy nepreferované a o Mojsejovcov začal byť záujem až po mediálnej propagande. A práve súkromné zaujaté a na finančné skupiny naviazané média vedia vyrobiť to, čo sa im hodí do kšeftu. Ako v jednej piesni vyjadril J. Nohavica "urobíme z teba Ragulina a Holíka, urobíme z teba alkoholika, urobíme z teba Dalajlámu, Václava Havla a jeho prvú dámu, urobíme z teba Jeriho i Toma, aby si sa cítil ozaj ako doma...". A ak tieto silné, a silné čo do pôsobnosti sú, média dlhodobo formulujú svoje oblbovačky, formátujú súčasne verejnú mienku na svoj obraz. Pozdravujem.
 
Hodnoť

 

naco tolko skromnosti od pana fica, prostitutky z kriznej musia byt dotknute konkurenciou, ktoru im robi sucasna moc
 
Hodnoť

 

napriklad pan Dvonc zneuziva funkciu verejneho cinitela
 
Hodnoť

 

a pan Martinka je podvodnik s verejnym obstaranim, dlhodobe zneuziva svoju funkciu, oklamal zastupitelstvo aj verejnost, vo svojom vlastom zaujme, kona umyselne protizakonne
 


Už ste čítali?