Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Komisia odporúča zastavať ulicu v centre. Ignoruje petíciu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Super som rád, pretože tá petícia je na hlavu. Presne aj ja sa pýtam- kde boli ľudia keď sa schvaloval územní plán? Nikde pretože ich nezaujíma čo sa v meste deje- až na poslednú chvílu idú plakať pritom neviem o čo im ide. Ak má niekto dobré služby tak sa nemusí báť o svoj podnik.
 

na dovolenke, Vojto

pretože sa schvaloval pocas uhorkovej sezony ...
 

 

nitra je polnohospodarske centrum, resp. skor bolo, ale tych uhoriek tam je viac nez sa patri
 

 

UZEMNY PLAN MESTA vratane zmien a doplnkov N E O B S A H U J E prehradenie Palarikovej ulice
UZEMNY PLAN CENTRALNEJ MESTSKEJ ZÓNY (nizsi stupen dokumentacie) z roku 2007 O B S A H U J E prehradenie Palarikovej
 

 

Nizsi stupen dokumentacie obsahuje zmenu oproti uzemnemu planu ZVLASTNYM SPOSOBOM. Ked bola palarikova v zastavanej casti a vyznacena v uzemnom plane ako miestna komunikacia, to neznamena, ze sa v uzemnom plane zony mala ZAZRACNE ZMENIT na inak zastavanu cast.
 
Hodnoť

 

Ale to zastavanie Palárikovej nie je dôležité kvôli tým podnikateľom na pešej zóne, ale kvôli doprave v Nitre, ktorá kolabuje už aj teraz bez zastavania Palárikovej. A potom už centrum bude neprejazdné úplne.
 
Hodnoť

Nech sa deje, čo sa má...

... nech okná výkladov praskajú, tak nech sa blázni chvastajú, nech sa svet postaví na hlavu, auuuoooo
 
Hodnoť

Zastavať ako zastavať.

1. ľudia sa nezaujímajú vôbec o nič. Lepší dôkaz, ako mizerná účasť v nedávnych voľbách do VÚC, ani nie je.
2. petície, podpisované po uplynutí doby pre vyjadrenie sa k navrhovanej zmene, sú len zdrapom papiera.
3. petície, podpisované na podporu transparentnosti celého konania sú mimoriadne dôležité. Tu sa natíska otázka: Skutočne sa obyvatelia Nitry nezaujímajú, alebo vďaka ututlávaniu sa nemali ani o čo? Skutočne má primátor záujem na tom, aby sa do súťaží zapájalo čo najviac subjektov? Skutočne má ten chtíč, aby súťažilo čo najviac projektov a vyhrávali tí najlepší z najlepších?
3. dôležité budú návrhy na riešenie daného územia, kedže z jednej strany je tam úbohý monolitný bok budovy, čo pôsobí úbohejšie ako úboho a z druhej strany je tam ďalší úbohý monolitný bok budovy,čo pôsobí rovnako úboho, iba s malým rozdielom: je tam iný reklamný pútač. Uprostred úbohosti bokov budov vedie cesta, ktorá je rovnako nedôležitá, ako kopa nákupných centier v Nitre. Čudujem sa, že nebola pešia zóna potiahnutá až na križovatku k obchodnému domu Mlyny. Tie autá tam vôbec nemusia liesť, to len podaktorí lenivci potrebujú parkovať pred vchodom do obchodu. Myslím si, že by sa pešia zóna a jej vstupný bod, stala oveľa tichšou, príjemnejšou a bezpečnejšou ako je teraz, aj načele s jej nebezpečným ukončením v spomínanom problematickom bode.
4. doprava v Nitre prestane kolabovať po dostavaní obchvatu.
5. bolo by dobré skôr porozmýšlať nad možnosťami parkovania a ich cenou, lebo každý si dva-krát rozmyslí, či pôjde nakupovať v kľude zadarmo, alebo so stresom, či to stihne v časovom limite.

...a kto nevie, čo stálo v spomínanom úseku pred vojnou, nech sa pozrie na dobové fotografie. Cesta, tam rozhodne nebola.
 
Hodnoť

 

aka sutaz to vlastne bola vyhlasena, na co opravnuje mesto a na co sutaziaceho. Podobna sutaz, ktora nebola sutazou bola pri predaji dk orbis. Najskor vyhlasili sutaz s konkretnym ucelom, prihlasili sa dvaja, potom dalej rokovali, zrazu sa z toho stal priamy odpredaj, nevieme, ci je v zmluve povodny ucel a ani dokedy sa ma stavat. Cast kupnej ceny udajne ma zaplatit pracami pre mesto, nevie sa ani ktorymi, ale nie tymi, co boli prve publikovane.
 

 

kupele bojnice boli jednou z dvoch firiem, ktore sa zucastnili sutaze o orbis, ale ho nakoniec neodkupili.
...
http://www.nitralive.sk/forum/...
 

 

uzemny plan mesta v casti doprava - vykresova cast - aj po zmenach dodnes platnych neobsahuje prehradenie palarikovej, je tam riadna miestna komunikacia, rovnaka sirkou po celej dlzke komunikacie. Uzemny plan zony upravuje palarikovu odlisne.
uzemny plan zony - schvaleny v roku 2007
sutazne navrhy k orbisu sa vyhodnocovali zaciatkom februara 2008
 

 

UZEMNY PLAN MESTA vratane zmien a doplnkov N E O B S A H U J E prehradenie Palarikovej ulice
UZEMNY PLAN CENTRALNEJ MESTSKEJ ZÓNY (nizsi stupen dokumentacie) z roku 2007 O B S A H U J E prehradenie Palarikovej
 


Už ste čítali?