Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jánošík dostal na Kremnických gagoch cenu Zlatý gunár (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Jurko, vráť sa, nemá nám kto zemepánov

ozbíjať a ficbulieri na všetko nestačia
 

A aj Anča ťa čaká

a odmení sa za nás
 
Hodnoť

Najlepsi Jaaaanosiiik je od RND

Kde bolo tam bolo, v dedine Tarchova zila jedna tarchava zena, pani Dagmar Janosikova-rodena Trautenbergerova, jej muz, Jonatan Janosik-vlastnym menom Weissmann, sedel naproti pri okne i si brusil zuby na pile a pokukoval na Slovenky iduce popod okno a takto si pomyslel si: "Uz som odpileny"...
 

Kde bolelo, tam bolelo...

To len aby sa ujo Štepka náhodou nenahounil...
 
Hodnoť

Jánošík bol sexsymbol

V rámci objektivity by sme mali zaregistrovať výstupy najnovších (u nás zatiaľ verejne nepublikovaných) výskumov Institute of Historical Research ( History Band of Robbers, money and sex ). Tento široko koncipovaný výskum zameraný hlavne na tzv. Karpatskú kotlinu a zbojníkmi používané kotlíky naznačil prekvapivé, doteraz neznáme fakty o Jánošíkovi, pretože do popredia začínajú vystupovať závažné skutočnosti meniace zaužívané klišé. Opätovne sa potvrdilo, že “doterajší pohľad na Jánošíka bol ideologicky (M. Kusý: Marxistická filozofia) skreslený komunistickou propagandou, ktorá zdôrazňovala iba fakt vytrhnutý z kontextu – bohatým bral, chudobným dával“.
Podarilo sa exaktne preukázať, že skutočnosť bola úplne iná, že vôbec nešlo o svojvoľné, voluntaristické rozdávanie peňazí, ale o o cieľavedomú činnosť charitatívneho typu.
Najdôležitejší je však hlavný záver výskumu upozorňujúci na „novo objavenú“, doteraz iba tušenú ( Kerkovitchová: Ethnology Robber and Women) , ale popritom nepochopiteľne zatajovanú skutočnosť : na Jánošíka " leteli " ženské, čiže Jánošík bol vo svojej dobe sexsymbolom !!!
Veru, bola to hlavne netolerantnosť, egoizmus a žiarlivosť manželov zapríčinivšia neblahú vec, keď sa títo zakomplexovaní slabosi snažili zbaviť konkurenta udávaním (och ako sa história opakuje), čo im nakoniec aj dokonale vyšlo a Jánošík bol dolapený. Zatajovaným dôkazom je najmä mimoriadne dôležitý súbor pergamenových listín ( Codex diplomaticus civitatis, niektoré aj s pečaťami ), kde sa o týchto skutočnostiach uvádzajú prevažne pozitívne ladené výpovede 917 žien.
Je taktiež faktograficky dokázané, že pri popravisku sa v tom čase, okrem pandúrov, nachádzali v hojnej miere tehotné ženy všetkých vekových kategórií, ktorým nestihol Juro odovzdať tzv. výživné.
Pretože sa pokladá za dostatočne preukázané falšovanie procesných úkonov, pravdivá história je takáto : Paroháčom bral, túžiacim ženám dával (ale nie iba peniaze).
Úmyselne nesprávny bol aj preklad vyšetrovacieho spisu, čím došlo u vysokého komisára viedenskej únie k výslednej mylnej interpretácii, zúženej iba na peniaze.
Pripravovaný dodatočný genetický výskum pomocou rozboru DNA (prof. Sforza a kol. z Hunady Academy) ani neprinesie prekvapivé výsledky, iba potvrdí to, čo úzky okruh mlčaním zaviazaných historikov už dávno o ľude karpatskej kotliny vie ( Magyar Nemzeti Archívum).
 


Už ste čítali?