Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Biskupstvo hľadá peniaze na ďalšiu obnovu Nitrianskeho hradu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Biskupstvo hlada peniaze na obnovu...

Náš najväčši historicky klenot Slovenska i Europy... si zasluži viac pozornosti od všetkých inštitucii Slovenska,od občanov i veriacich....ked sa našli finančne prostriedky na oveľa menej dôležite aktivity mesta a kraja ,dufam len,že sa najdu aj na tak dôležitý pamätnik ako je nitrianký hrad. Dôvodom je už len ten fakt,že sa na tomto hrade každým rokom uskutočnuje najväčšia slavnosť nielen kresťanska ale aj štátna - a to je 5 júl ,sväty Cyril a sväty Metod---bol by som za to, aby sa vyhlasila NARODNA ZBIERKA na obnovu nitrianského hradu.
 

 

Ved sa nevedia najst ani peniaze na to,aby sa v pripade poziaru dostali na hrad hasici.
 

odpoved afinogenov

to ma naozaj prekvapuje,že niet penazi na to aby sa v pripade požiaru dostali na hrad hasiči ..naozaj som to ani netušil a podla toho vidieť,že dôležite veci nikoho netrapia a ani nikto sa o tie potrebne veci nestara v meste....ale na zbytočnosti sa v meste vynaklada neskutočne financie a kolkokrat nepotrebné... stači sa pozrieť na to, čo sa vystavalo v meste za posledných 5-6 rokov.O to viac by zbierka pomohla a peniaze sa určite najdu aj pre hasičov len by bolo potrebne aby sa o to občania mesta mali usilovať a domahať sa toho .ja by som bol za to aby sa z občanov vytvoril nejaky výbor(petičny alebo nejakyň?? za národnu zbierku ,založiť občianský fond a symbolicky by sme mali prispieť aspoň s jedným eurom na začiatok a verim ,že by sme do roka našli potrebne financie a aj na tie hasičské a aj na obnovu našho hradu .len aby to občania pochopili,že je veľmi vznamna vec..
 

 

Trepes piate cez deviate.
 

uplny suhlas

nechapem preco by sa mali obcania skladat na sidlo cirkevneho hodnostara, do ktoreho je obmedzeny pristup..

nech si RKC ako druhy najvacsi vlastnik pody na svete peniaze najde z vlastnych zdrojov.. enverim, ze to je pre nich problem..
 

uplny suhlas

pri všetkej ucte k vašim názorom na RKC--nemyslim si a myslim že aj mnohi občania veriaci na celom slovensku sa neskladaju na cirkevných hodnostarov, ktorí sidlia na takýchto miestach ani na primatorov a županov ,ktorí sidlia na honosných miestach,uradoch a inštituciach, napriklad aj na takej matici slovenskej, kde sidlia tiež hodnostari a na ktorých sa skladali občania slovenska -na ten narodny poklad ,ktorý nedavno vraj niekde zmizol...tu ide len o to že každy veriaci,či hociktorý občan iného vierovyznania, ked bude citiť potrebu dať alebo prispieť na niečo čo má pre národ a štát cenu velkých rozmerov ,sam sa rozhodne či prispejej a či nie.Ved nakoniec my občania sa skladame na rozne aktivity ,na ktoré rozne inštitucie majú financie z iných zdrojov a nikto nevie, kde sa prispevky občanov,ktoré sa zbieraju po uliciach do papierových krabičkach " uskladňuju ,kto ich využiva atd..pri všetkej ucte ku každemu občanovi darcovi,ktorý prispieva na take aktivity a charitu a to vydime spontannosť občanov,ktorí až tak bohatí nie su.A všimnite si ako prispievaju ti,ktorí majú majetky,su bohatí a ked prispievaju tak sa robi okolo toho velke halo,hned su z nich celebrity,robia sa spoločenske akcie s chlebičkami a s nejakým pitim ,skratka party velkého štylu a nikto sa nepyta alebo nevie odkiaľ maju take velké bohatstvo,zdroje a čoho su vlastnikmi.Takže ja vidim v uliciach občana ,ktorí aj s pokorou prispieva a nepyta sa...Vy sam nemusite prispievať a moj pripevok bol len mojim vlastným vyjarenim mojho postoja nie ku "hodnostarom" ale ku pokladu ,ktorý máme pred očami každy deň a ktorý si zasluži pozornosť.....a nakoniec sa pri dobrej vôli všetko vyrieši po čase a nebude treba konfrontačných postojov .s pozdravom a s uctou
 

 

Pán Lekvárik okrem toho, že nemá rád RKC, navyše nebude asi z Nitry. Inak by vedel. že nitriansky hrad je významná historická pamiatka (jedna z najstarších na Slovensku !), ktorú navštevujú nielen obyvatelia Nitry, ale aj početné skupiny turistov. A neplatia za to žiadne vstupné. Takže právom sa uchádza o príspevok štátu, mesta či kraja.
 


Už ste čítali?