Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obyvatelia sa sťažujú na časté húkanie sanitiek (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Neznesitelny hluk aj na Štefanikovej

Aj na Štefánikovej ulici v Nitre je neznesiteľný hluk sanitiek, ktoré chodia z a do Fakultnej nemocnice v Nitre. Sanitky vydávajú príšerné zvuky, nenormálne hlasné. Dakedy tiež chodili sanitky a vydávali výstražné zvukové znamenie, ale to bolo znesiteľné striedanie dvoch tónov, čo sa dalo nejako počúvať a nehučali tak hlasno. Tiež sa mi zdá, že sanitky hulákajú aj vtedy, keď nevezú súrny prípad. Pripadá mi to tak, že každý vodič sanitky si zapne húkačnu, aby nemusel čakať v zápche, hoci vezie napr. iba nemobilného pacienta na pravidelné vyšetrenie do nemocnice, ktorý nemá žiadne momentálne zhoršenie zdravotného stavu. Záchranné služby si tak zrejme naháňajú svoj biznis, aby stihli čo najviac pacientov a tým pádom zinkasovali od zdravotných poisťovní čo najviac peňazí. Tie hluky mimoriadne škodia na psychiku a zrejme aj na srdcovo-cievny systém, čím vlastne produkujú ďalších pacientov.
Navrhoval by som, aby policajti húkajúce sanitky kontrolovali, nasadli do nich a ošetrujúceho lekára v nemocnici sa spýtali, či je pacient v akútnom ohrození života alebo v akútnom ohrození zhoršenia zdravia.
Tiež hlasitosť sanitiek by sa dala znížiť. Výhovorky typu, že sa to technicky nedá, sú blbosť, lebo takáto elementárna vec sa dá urobiť vždy, len samozrejme, treba to zaplatiť. A to zavíjanie horšie ako akýkoľvek zver v prírode by sa mohlo zakázať a dať namiesto neho normárne zvuky, ktoré tak strašne nedráždia psychiku.
Keď niekto neuhne sanitke, lebo ju nepočuje, tak má zrejme pustené autorádio na 100 decibelov. Takýchto "hluchých" vodičov by mali pokutovať, lebo sú povinní mať dostatočne ticho pustené rádio, aby počuli okolité zvuky.
 
Hodnoť

Po niekoľkých rokoch

Reagujem s odstupom niekoľkých rokov, aby som našim radným nastavil zrkadlo:
Dnes je nedeľa, 10.3.2013. Od obeda do cca 19-tej hodiny prešlo po Štúrovej ulici v Nitre vyše 40 húkajúcich sanitiek. Ráno bola prvá o 5:30. Doma nevieme robiť nič, čo vyžaduje sústredenie, nemôžeme počúvať hudbu, pozerať televízor (iba naplno), učiť sa, čítať a tak ďalej.
Sanitky možno zachraňujú životy - čomu až tak veľmi neverím, pretože som osobne videl sanitku, ktorej vodič si šiel so zapnutou sirénou nakúpiť na tržnicu - ale na druhej strane naše životy výrazne skracujú. Z centra mesta sa stáva neobývateľná zóna.
To však asi nie je témou ktorá by rezonovala na našej radnici - veď kvalitný život občanov mesta sa nedá vyjadriť v eurách...
 


Už ste čítali?