Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Výhodu vrtu zatiaľ Šaľania na svojich peňaženkách nepocítili (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

ako môžete v súčasnosti

ešte uvažovať o biomase?
 
Hodnoť

MeT získa na ne prostriedky z eurofondov

Z toho kuka ešte nejaký malér
 
Hodnoť

O čom to tu "tárate", že nejde to...

Stačí si preštudovať materiály o využívaní vrtov s termálnou vodou (keďže ide o hlboký vrt možnosť zvýšenej mineralizácie termálnej vody je značná - "správička" neuvádza zmienku o tejto problematike) v strednej Európe a s prekvapením zistíte, že termálne vrty a termálne a termálne liečivé vody sa v Uhorsku využívali už v 19.storočí, najmä v Panónskej kotline (o Budapesti ani nehovoriac)!
Nakoniec Vám ani netreba príliš ďaleko chodiť. Veď susedná Galanta JE TAKPOVEDIAC PRIEKOPNíKOM v praktickom využívaní termálnych vôd, napr, pri vykurovaní sídlisk a verejných zariadení!
Na druhej strane je pokrokna tomto poli, obecne na Slovensku, akosi "ustrnutý". Aj napriek spolupráce so škandinávskymi krajinami (vrátane s Islandom) už roky navŕtané hlboké geotermálne vrty v Košickej kotline (lok. Ďurkov) nie sú doteraz využívané (teplota vody dosahuje vyše 120°C, mineralizácia vody je však vysoká, a tým aj agresivita termálnych vôd, teda aj problematika ich praktického využívania je vyššia ako vo Vašom prípade)!
Držím palce Šaľania, aby to nakoniec nekončilo ako u Vašich susedov v Diakovciach (známe termálne kúpalisko), ktorí sa na "teplom vrte na nože" povadili so susedmi zo Salíb...?!
Ale na Slovensku je to vždy tak...
Šaľania, dokážte, že vo Vašom prípade tento prípad nehrozí..., boh Vám buď na pomoci.
 


Už ste čítali?