Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Miliónový úver Moravciam zase neprešiel (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

!!!

..ta krizovatka je tam fakt hrozna,uz davno tam mal byt kruhac..!!!
 
Hodnoť

ÚBOHOSŤ

No hospodáriť s úvermy vie každý ***** ,ale skúsme sa zakrývať len takou perinou na akú máme.
a druhý point : veď to je dôležité len do ciest vrážať ,betónové plochy budovať len aby lenivé ri...te nemuseli náhodou niekde peši alebo autobusom ísť. Na športoviská nieto ,na mimoškolské aktivity nieto ,na škôlky nieto ,na domovy sociálnych služieb nieto ,na lepšie potraviny nieto ,na zeleň -nielen mestskú nieto ,na kultúrne podujatia nieto ale na betón a asfalt sa vždy nájde . Potom sa ani nečudujem že tu pobehuje toľko pupkatých ľudí
 
Hodnoť

Preťahovačky

primátora a skupiny poslancov, nebudú mať,pri tomto zložení, nikdy konca ! Ide tu o moc , ale hlavne o peniaze . O eura, ktoré sa vyberú od nás občanov . Hlas občana je za i proti, preto by som "proti "zhrnul do jedného rámca replík poslanca, ktorý sa rád a všade vyjadruje. " NESMIEME úver schváliť, lebo je to veľa peňazí a z ních cez projektantov a realizátorov sa k primátorovi prihrnú percenta . Len o to mu ide , presne ako Murgašova ulica, ktorá nás celkovo bude stáť viac, ako keby mala kilometer a nie 300 metrov ! Tam dávame trestné oznámenie " Ja som za to, aby sa investičný úver riešil. Možno by stačilo 500 tis euro, alebo aj menej , na akútne resty z minulosti , na opravu ciesta chodníkov a vecných požiadaviek občanov v iných oblastiach . Základom musí byť TRANSPARENTNOSŤ , ÚČELNOSŤ a hlavne HOSPODÁRNOSŤ , ich rozdeľovania s alokáciami do všetkých častí mesta !!! Súčinnosť primátora, poslancov a občanov tu musí byť. Pri čítaní článku som si dal otázku, kde sú "kruháče" , ktoré mali byť realizované do OTVORENIA Tesca, ako vyvolaná investícia, so zmluvným záväzkom voči mestu za státisice eur !? Čo robí v tomto kontrolór mesta ? Kto o tom jednal s reťazcom a zmenil dohodu ??? !!! Myslím si, že občania sú úplne znechutení z toho, aké vzťahy sú v Meste. V susednom meste vzťahy vyriešil uznávaný primátor odchdom z funkcie ! Neskúsime v Zl. Moravciach v prvom kroku poprosiť pár poslancov, aby opustili mandát ? ! Ak to nepomôže tak platí varianta " A " .
 
Hodnoť

 

lastminute ani jeden poslanec okolo Galabu neodide lebo citia sancu sa dostat k dalsim kseftom v meste. Ved naco by oni teraz odsuhlasili nejaky uver pre mesto ked s toho nebudu mat ziadnu proviziu. O tom to cele je bohuzial ale aj na celom Slovensku.
 
Hodnoť

 

Súhlasím s Lastminute. Ale,kruháč bude,ak sa dorieši prekládka plynového potrubia o ktorom špekuluje SPP. Na SPP teraz stojí kruháč , ktorý mal byť realizovaný do OTVORENIA Tesca, ako vyvolaná investícia, so zmluvným záväzkom voči mestu.Na tomto to teraz stojí a tomto sa teraz intenzívne rokuje.
Ale k úveru: V roku 2014 mestu končia 2 úvery.Tento úver,ktorý si chce mesto zobrať,(a ak niekto dobre počúval zástupkyňu VÚB a ekonómkou mesta na zastupiteľstve v Prílepoch) tak by sa začal splácať až v roku 2014.Aj keby si mesto zobralo teraz hneď úver,tak zadĺženosť mesta by bola v roku 2013 len 39 % a maximum je do 60 %.
Ale: Ja som nepostrehol aby poslanci diskutovali o tom,čo je výhodné s tých navrhovaných akcii dať do realizačného koša a čo vylúčiť z neho.Ak by každý poslanec bol pripravený odborne a argumentačne na takúto rozpravu,verím,že mesto už mohlo realizovať niektoré ich akcie a možno nie za 1 mil.€,ale možno za menej.A ako p.poslanec Petrovič povedal o návratnosti zobraného úveru,aj to sa dalo vyriešiť,ale nie všetko.Tak na rok 2013 navrhnem "Vykurovanie ohrevu vody pre sprchovanie PFA s návratnosťou 2 roky.Zateplenie,termostatické ventíly,regulácia verejného osvetlenia a pod. Lenže poslanec by musel niektoré veci konzultovať s odborníkom a urobiť si aj ekonomiku zámeru. Zrejme na takéto jednanie poslanci nemajú.Preto sa budú len hádať a vadiť. Česť výnimkám,ktorým to páli. Ivan
 
Hodnoť

Pán Laktiš,

pointa príspevkou nie je o casch flow mestskej pokladne ale o tom, že treba presvedčiť poslancov , že s peniazmi, a nielen z úveru, bude robiť mesto transparentné a hospodárne. Murgaška a väčšina akcií, hlavne projekčných a akcií realizované cez mestské podniky trpí podozreniami ,že je to predražené a zahmlené podozreniami o výbere desiatok . Treba preto stanoviť mechanizmus,aby každá objednávka z mesta a jeho podnikov bola čistá a z každej netrčalo nekalé konanie !! Možno ľudová tvorivosť je väčšia ako skutočnosť, ale podozrenia sú, to sa nedá poprieť . Tueraz je na ťahu primátor, lebo on ako štatutár podpisuje objednávky a platby mesta ! Ja nie som poradca primátora ani poslancov ,ale len oni spoločne môžu nájsť takýto čistý mechanizmus. Atmosféra v spoločnosti a teda aj v meste je výsledkom , že občan už prestal mávať rukami nad tým, ako sa tratia jeho dane a bossovia si mastia brucha. Ak predstaviteľov v meste ( primátora, poslancov a zamestnancov mesta ) ,nepresvedčí ortieľ nad ex , potom už neviem ?
 
Hodnoť

 

Co: Lastminute, absolutný súhlas. Aby nevznikali podozrenia,nato máme poslanecký zbor.Poslanec,skupina poslancov si môže zabezpečiť vysvetlenie a kontrolu. Nakoniec hlavný kontrolór mesta je pod kuratelou poslancov a nie pod primátorom. On by mal slúžiť poslancom. Ja keď som poslancoval,tak sme si zvolili predsedov výborov odborníkov,napr. finančnej bol odborník na financie a podvojné učtovníctvo,podnikateľskej,predseda a člen podnikateľov okresu,zdravotnej lekár a pod. Dnes môže byť predsedom komisie hocikto,kto nemá ani príslušnú odbornosť a vzdelanie. Potom to aj takto vyzerá.Poslanec dostáva mesačne cca 150 €.Ale nepočúl som ani od jedného poslanca,že vystúpil a povedal: k tomuto bodu som si dal urobiť kvalifikovaný rozbor,ktorý ma stál 50 € a výsledok je nasledovný........... a dávam ho k dispozícii zboru a primátorovi. Proste poslanci nevedia diskutovať odborne a kvalifikovane. Ivan
 


Už ste čítali?