Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Riaditeľku, ktorá si spravila v brančskej škole byt, odvolali (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

A starosta...

Gulka má pred menom titul JUDr. No pekne :/
 

 

naozaj?
a nie je to z tej partie, co si to polepili po sobotach v nocnej skole za tri roky? polovica zo statnej spravy a druha z vébé, najma odboru stb :-)
 
Hodnoť

 

ZOMOS nerozumie? To je iste len preklep.
 
Hodnoť

Radost zit v krajine...

v ktorej sa zlodej prichyteny pri cine (a nasledne z tych cinov aj usvedceny) citi urazeny a byt ohovarany.

Tragediou je, ze tu v SME sa zvacsa nadava na vysokych politikov ako fico, meciar, slota, dzurinda, miklos,...
Tragediou nasho naroda je vsak to, ze sa nenormalne kradne uplne vsade! Pozriete sa na ktorykolvek mestsky ci miestny urad. Vsade sa nehorazne safari s verejnymi prostriedkami, vsade je rodinkarstvo,...
Pozrite sa na ktorukolvek skolu... rodinkarstvo, odmeny ucitelom su vypisovane riaditelom skoly podla akehosi zahadneho kluca a zakryva sa to ochranou osobnych udajov...
Neschopak ci usvedceny sef z porusenia zakona je po takzvanom "presetreni" potrestany tym, ze pracuje na vyssom poste na inom urade...
A co je najhorsie je to, ze na Slovensku sa to nezmeni asi nikdy. Kradnutie zjavne mame vpisane v DNA... Potlacene to bolo asi len vtedy, ak nam vladol ktosi iny...
Ak si vladneme sami sebe... Vraj 1000 rocna tuzba Slovakov... tak zistujeme, ze si vladnut nevieme.

Nech to znie akokolvek kruto pre vsetkych hejslovakov, ale podla mna vladnut si nevieme. A jedine co slovak potrebuje a co si naozaj zasluzi su 3 veci:
1. madarskeho zandara
2. nemeckeho uradnika
3. ceskeho ucitela
A mozno o dalsich 1000 rokov budeme trosku kulturnejsi, mudrejsi a schopnejsi vladnut si aj sami, bez pomoci inych.
 
Hodnoť

nech ide učiť Špánik

čo má čo do takých vecí pchať nos mimovládka? V čom je jej postavenie vyššie, než mandát miestnych zástupcov, poslancov a členov rady školy? Škola je štátna inštitúcia, bodka. Mimivládka je vo vzťahu občan-zástupcovia-štát nadbytočná, a veci komplikuje. Mimovládka nebola nikým volená a pchá sa do vecí po ktorých ju je nič. Mali by sme sa skôr spýtať, kto financuje byt Špánikovi, a tiež sa pýtať, akou rozumnou prácou sa živí.
 

To je smiešne,

vraj načo mimovládka? A štát ani obec to neriešili akú dlhú dobu? Tak ako všetko v tomto štáte - na dlhé lakte. Kým nezasiahnú mimovládky/aj keď nie všade a správne/ , tak sa v niektorých veciach nezasiahne vôbec.
 

 

Naraz slobodná voľba neplatí? Ak niečo nie je rozhodnuté "demokraticky a správne", tak musí niekto zasahovať? Demokracia a sloboda je práve aj o tom, že ak sú občania apatickí ignoranti, alebo im to tak vyhovuje, tak že nikto iný nepríde a nezačne to meniť.
Tebe by sa páčilo, že ak by si si niečo v rodine nerozhodol "správne", tak by sa do toho zamiešala nejaká mimovládka, a prinútila ťa robiť, to, čo chce o na a nie ty? Navyše by tá mimovládka mohla mať skreslené info, alebo generovať falošné výstupy? To si teda mimo. Rozhodovať majú ľudia, ktorých sa to priamo týka, v štruktúre, ktorá je spoločnosťou dohodnutá, a nie naopak. Mimovládky nemajú spoločenský mandát. Zákon platí aj pre ne, a ten určuje kompetencie napríklad rade školy, alebo inšpekcii, nikomu inému. Je úplne jedno, či na dlhé lakte, keď je podstatné, či sa deje niečo zákonným spôsobom, alebo nie. V konečnom dôsledku nezákonné ťahy neuzná a nemá čo uznať žiaden právnik. Ty chceš naraz spochybňovať právny systém, nech je aký chce? Je pravda, že nie je nič moc, ale nič lepšie sme si nevybudovali. Nejakým ďalším štátom v štáte to iba ďalej zhoršujeme a subjektiviyujeme, dávame zámienky na porušenie vnútornej stability v spoločnosti ľudí.
Nech funguje to, čo fungovať má a nie dolepovať do vyťahov ďalšie nejasné štruktúry sledujúce si svoje, často veľmi dobre skryté záujmy, ktoré sa v konečnom dôsledku líšia od očakávaných. Nejakú skúsenosť s mimovládkami by som mal, najmä v ekooblasti, koľkokrát vôbec nerobia to, čo deklarujú, a buď ide o peniaze, alebo lobing v politike.

Občania aj učitelia mali hromadu možností, ako reagovať korektne bez sťažovania sa ďalším pochybným subjektom, ktorých sa to v skutočnosti netýka. Ak by preukázateľne reagovali, tak by to zrejme nedopadlo tak, že sa na tom priživuje mimovládka. Lenivosť na jednej strane a pozabučkové prískoky na strane druhej.
 

nech neuci zlodej

Načo mimovládky? Veď to je práve to smutné, že sa do toho musela zamiešať mimovládka, aby sa to kúsok pohlo. Vzťah občan-zástupcovia-štát. Ja by som tam pokojne vynechala tých zástupcov. Veď čo také spravili? Keby nebolo tých učiteľov a tlaku médií a mimovládky, tak by tí naši zástupcovia nespravili absolútne nič. A za toto poberajú platy platené z našich peňazí. Práve to je to smutné, že v tom vzťahu občan-zástupcovia-štát nefunguje poriadne ani jedna zložka a toto, kým si ľudia neuvedomia, tak stále na tých najvyšších pozíciách budú tí, ktorí len klamú, podvádzajú, kradnú. Oni sú na svojich miestach vďaka nám, to my máme silu a kontrolu nad nimi a nie oni nad nami. Tak ako sme ich na to miesto dosadili, ak sme nespokojní, tak ich môžeme z toho miesta zosadiť. Len netreba sa báť a netreba byť ovce.
Ja sa naopak opýtam otázku: " Ako môže učiť človek, ktorému boli preukázané podvody, ktorý konal nad rámec zákona? Má morálne pôsobiť na deti"... z toho vyplýva, že nám vychováva ďalších zlodejov. A pokiaľ sa nemýlim, tak učiteľ má mať čistý register trestov, teda má byť bezúhonný. Ano, ono asi neprebehlo súdne konanie alebo niečo tomu adekvátne, ale bolo to prekázané. Škola je ŠTÁTNA inštitúcia. Štát sú ľudia, takže sa do toho môže miešať kto chce a kedy chce, BODKA.
 

 

V tom sa práve mýliš, a aj veľa ľudí s tebou. Na tomto omyle sa zakladá aj "potrebnosť" a "prospešnosť" mimovládok. Pri bližšom a dôslednejšom pohľadu na vec je to negovanie nás samých seba. Je logický omyl mať nami volenú štruktúru, ktorú kontroluje nami nevolená štruktúra. V takomto prípade je zbytočné jedno, lebo druhé, sú tam protichodné záujmy.
Aký je potom rozdiel, keby tu bola nejaká napríklad aristokracia kontrolovaná "demokraciou"? Ak by boli ľudia tí istí, ako dnes, čiže apatickí, tak by vládla aristokracia, čiže mimovládky.
To je spor s predpokladom, čiže celá dedukcia bola chybná.
Ak chceme, aby niečo fungovalo podľa nás, tak sa zbytočne budeme sťažovať na aristokraciu, alebo mimovládky, ktoré väčšinou ani poriadne nevieme, komu slúžia, a kto ich financuje. Alebo aj vieme a jednajú tak, že si účelovo vyťahujú, čo im vyhovuje, aby mohli niečo značkovať, a objektívna pravda ich nezaujíma.
Nie je pravda, že štát sú aj ľudia z mimovládok, pretože tam nastal stret yáujmov. Nemožno označovať jednou skupinou ľudí s rozdielnymi záujmami. Hovoríš len o tom, že do parlamentu môže prísť aj ožratý z krčmy, veď aj on je ten štát. Prípadne si ako predsedu môžu vybrať toho naj.
My by sme sa mali snažiť, aby fungovalo, čo fungovať má, a nie nalepovať na to súbežné a nikým nevolené štruktúry nenesúce potom zodpovednosť prakticky za nič.
 
Hodnoť

 

dna 23.11.2012 na obecnom zastupitelstve pani poslankyna Acsova dala pritomnej riaditelke mlynekovej otazku ci zamestnava svojho manzela p.mlyneka v skole odpovedala kladne ano zamestnavam.Jednoznacne porusenie zakona.Pritomny starosta gulka ako verejny cinitel s titulom Judr.mal nasledne konat ak nekonal zneuzil pravomoci verejneho cinitela a dopustil sa trestneho cinu .Stalo sa to vsetko pred necelim rokom mal na to dost casu.Zdroj informacii web.obce Branc zapisnica obecneho zastupitelstva dna 23.11.2012
 

Stacilo malo

a mohli si tam cela rodinka hoviet dalej. keby neboli pazravi a neprajni. Keby sa Mlynekova sprava normalne, da kazdemu ucitelovi co mu patri, podpori svojich podriadenych v zvysovani kvalifikacie atd, toto sa jej nemuselo stat. Nuz, nevedela s kym tu kavu miesa a to sa jej stalo osudnym. Trosku sa prepocitala a zistila, ze nie vsetci ucitelia su hlupe ovce a nechaju si skakat po hlave a upierat svoje prava.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 


Už ste čítali?