Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Voľby do VÚC - kandidáti na županov a poslancov za Nitriansky kraj (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Je to účelový článok

Nerozumiem tomu,že kandidátov na poslancov v obvode Zl.Moravce je len 6 a pritom tam nevidím kandidátov za NEKA, ĽS-HZDS a ostatných. Predsa kandidátov na poslancov v obvode Zl.Moravce je podľa informácie 23.Aspoň pre Zl.Moravce je to účelový článok zvýhodňujúci len niektorých kandidátov. Ivan
 
Hodnoť

Uf,

to je teda sila, taká podpora od politických strán. To už žiadny nepolitický kandidát sa nenašiel ?
 

nepoliticky sa nema co hrabat do politik

nepoliticky sa nema co hrabat do politiky
 
Hodnoť

maďarská taktika

ako aj v minulosti aj teraz budú klúčové obvody Levice a Nové Zámky. Tu sa bude rozhodovať, či maďarskí kandidáti získajú väčšinu v celom kraji alebo nie.

Preto je zaujímavé pozrieť si kandidátku a ešte zaujímavejšie taktiku s akou sa ide do volieb v týchto okresoch. SMK nasadila v LV – 5kandidátov (počet volených miest 9 ) a v NZ – 4 (8 ). Na zvyšné miesta rezignovali? Obávam sa, že asi nie. Zákulisné hlasy to potvrdzujú.

Zostavenie kandidátok potvrdzuje informácie o tichej dohode medzi SMK a Mostom. Most totiž doplnil zvyšný počet maďarských kandidátov na svoju koaličnú kandidátku. Ak budú maďarskí voliči voliť kandidátov SMK a zvyšné hlasy dajú kandidátom Mostu a na oplátku budú maďarskí voliči Mostu voliť kandidátov Mostu na koaličnej kandidátke (Most+SDKU+nova+SaS+atď ) ale nie kandidátov SDKU+ novy+SaS, zvyšné hlasy dajú kandidátom SMK, takto žiaden maďarský hlas neprepadne a nepadne ani do koša konkurencie. Mostu ešte pribudnú "disciplinovaní" slovenskí voliči koalície Most+SDKU+nova+SaS+atď. ktorí budú voliť celú kandidátku. Paradoxne disciplinovaní voliči SDKU+novy+SaS+atď. tak posunú kandidátov Mostu ešte viac pred kandidátov SDKU+novy+SaS, posunú ich svojimi hlasmi. ... aký úspech bude mať táto „šikovná“ taktika uvidíme po voľbách.
 
Hodnoť

Stačí ak si prečítate kto vedie

nemocnicu v NR a je Vám jasné koho voliť či nevoliť.
+ k tomu prípad s dieťaťom čo skoro zomrelo pre šetrenie na liekoch atď veď si prečítajte k tomu príspevky ešte aj od rodiny a obraz sa Vám otvorí s akými bizňňňisssmannmi máte do činenia.
Len tak mimochodom kachličkár mal v febr. t.r. prsty asi v 15-tich farma-firmách, šéf špitála je jedným z 83 kolesíkov proste patent na rozum a dokáže byť "otcom, synom a duchom svätým" a vôbec tým netrpí . Trpia pacienti = voliči ako si vyberiete to môžete očakávať !!!
 
Hodnoť

Jedine na zupana Tomasa Galbaveho

uz stacilo 12 rokov zupanovania Belicu. Grc z neho, HZDSak, teraz SMERak s podporou SNS. Pfuj,prec s nim
 
Hodnoť

nič

Nič proti dôchodcom,už by mohli sedieť na prdelke.Mladý ľudia sa nemôžu zamestnať ale dôchodcovia na teplých miestach to ano.Smer-Kdh?????? Už ozaj stačilo 12rokov,že slovenská koalicia.Maďari nemusia ani prstom pohnuť a slovač sa sama zničí!!!! Ale čo samo únos,samo vyšetrovanie samo samo......Ľudia ozaj sme slepí alebo nebodaj bl...Ivan veď su v smere,len treba dať klapky dole alebo prestať piť.Mladý ľudia chodte voliť a nevihovarjte sa na dôchodcov,že len oni volili smer 20% ho volili mladí,a teraz všetci sa vyhovárajú ja som ho nevolil a kto???mongoli.
 

riadny kešo,

ale kým sa dopracuje k dôchodkovému veku,tak sa snáď aj pravopis naučí,trebárs aj ako samo-uk...
 
Hodnoť

Vážnosť

volieb si podľa mňa občania nedostatočne uvedomujú. V každom , aj menej prosperujúcom štáte či podniku, vstupujú do riadenia tí, ktorí majú za sebou také výsledky svojej práce, ktoré sú jednoznačným dôkazom ich schopností. A predvolebné zhromaždenia sú nato, aby sa kandidáti pochválili výsledkami svojej doterajšej činnosti - osobnej i spoločenskej. Je poľutovaniahodné, že aj tí, ktorí v minulosti preukázali osobnú neschopnosť riadiť mestá a dediny, majú drzosť kandidovať.
Bol vypracovaný materiál o rozvoji NR kraja, neviem koľko stál, ale okrem veľa strán, málo povedal. Rozvoj kraja je všeobecný, frázovitý, nekonkrétny na najbližšie obdobie... Skúste súčasní páni poslanci a župan hovoriť na zhromaždeniach o tomto tak dôležitom materiáli, čo prinesie pre občanov kraja...
Ako druhý bod predvolebnej agendy navrhujem riešenie efektívnosti použitia finančných zdrojov na chod kraja a jeho rozvoj. Nielen zdroje kraja, ale aj štátne granty. A to je téma rozkrádania, neefektívneho riadenia pri investíciách do ciest ( kvalita povrchov - viď ZM ), kanalizácií, ...
A neposlednom rade sedenie na dvoch a viac stoličkách je obyčajné sprosté rozkrádanie ( pokiaľ sa berú za to peniaze).
Preto hľadám výsledky doterajšej práce kandidátov, ktoré sú ich atestom na kandidáta. Atest politickej strany kandidátov je obyčajný zdrap papiera. Atestom je charakter, osobnostné vlastnosti, kreativita a schopnosť komunikácie s voličmi nielen teraz pred voľbami, ale celé volebné obdobie.
Prosím, poraďte mi, koho voliť za okres ZM. Ďakujem.
 

 

Pavol Petrovic, Rumanko a 3. este hladam..., daj typ. A co zupan?
 
Hodnoť

 

Je mi luto ale ziadna vyrazna osobnost sa na zoznamoch nenachadza. A v Nitre uz davno zdochol pes...
 


Už ste čítali?