Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vyvalený strom tesne minul riaditeľa nemocnice (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

to už je ako nový čas, ked celebrita oznámila, čo sa jej prihodilo a pošle aj vysmiatu fotku
 
Hodnoť

 

Dobrý deň prajem,

Našťastie sa nikomu nič nestalo. V tie súhrnné 18-tkové dátumy si musíme dávať pozor. Pán riaditeľ a pán viceprimátor tam boli za účelom priebežného (lebo vietor ešte pokračoval) zisťovania prípradných následkov podľa ich vyjadrenia a čo tam robili páni poslanci v také nehostinné počasie? Ktorí poslanci tam boli? Obidve skupiny tam boli nezávisle na sebe? Ale potom akoby pán riaditeľ a pán viceprimátor ignorovali danú skupinu poslancov? Páni poslanci tiež zisťovali stav následkov fujavice alebo riešili ekonomický audit nemocnice, poslanecký prieskum, ktorý schválili pred pár mesiacmi alebo to bolo stretnutie poslancov kvôli pripravovanej zmene právnej formy príp. vstupu investora do nemocnice? Čo ich vytiahlo v takom zlom počasí do areálu nemocnice? Čo sa dohodlo na tomto stretnutí poslancov? Predmetom neboli ekonomické veci, ale areál, pozemky nemocnice? Aspoň stručnú informáciu by sme poprosili páni poslanci? Bol zlomený strom prvým mementom pred vykročením na prípadne nesprávnu cestu? (o nemocnici ešte krátko neskoršie).

http://www.s,lo,bo,dny,vysi,el...

Veľmi zaujímavú reláciu som si vypočul cez víkend. Tiež sa k nej vrátim neskôr. Veľmi dobrá relácia.

Zaujal ma výrok a konanie pani redaktorky zo športových správ STV ohľadne Rómov (aj pani Lajčákovej trikolóra, ale k tomu inokedy). Pani redaktorka zo športových správ vyslovila nešťastný výrok pod vplyvom príslušnej udalosti a následnej emócie. Také niečo sa môže prihodiť každému z nás hockedy, prípadne sa prihodilo, prípadne sa prihodí v budúcnosti. Nejaká udalosť, ktorá človeka natankuje a pod vplyvom emócie na ňu reaguje a nejaká duch. bytosť sa raduje, že si zobrala energiu potrebnú na svoj život od daného človeka. Nikde som sa nedočítal, že by sa tak vyjadrovala pravidelne.
Následne došlo tiež k veľmi zaujímavým udalostiam. Pani redaktorka svoje konanie oľutovala, ospravedlnila sa, napísaný text vymazala. Ospravedlnila sa verejne. Pre mňa je to väčší dôkaz pokory a pokánia, ako oľutovanie hriechov pri klasickej spovedi u kňaza, lebo je urobené verejne. Možno ešte na tej facebook na rovnaký čas napísať krátke ospravedlnenie a nevidím dôvod, prečo by mala byť prepúšťaná, keď došlo k oľutovaniu, predsavzatiu, že už tak nebude konať. Keď to urobí 2.x, tak ok. Ale bolo to 1.x a mala by dostať znova šancu zo strany STV.
Zaujímavé bolo sledovať aj reakcie rôznych Rómskych záujmových združení, ktoré boli oslovené na názor na dané vyjadrenie pani redaktorky. Aspoň z tých vyjadrení, ktoré som čítal, nikde som nenašiel odpoveď predstaviteľov záujmových
Rómskych združení v cca tomto zmysle: považuje výrok za nesťastní, ale nakoľko došlo k jeho zmazaniu, k okamžitému ospravedlneniu pani redaktorky, došlo k tomu 1.x z jej strany, tak jej odpúšťame (keďže máme určité delegované kompetencie jednať za Rómsku kominitu, lebo sme ich združenia), netrváme na jej prepustení zo zamestania a viac sa k tejto veci nebudeme vyjadrovať a rozmazávať. A hotovo. Lebo tým, že tieto združenia takto súdia, posudzujú natvrdo výrok pani redaktorky, tak mi to pripadá, ako by chceli ísť cestou spravodlivosti a nie odpúšťania a milosrdenstva. Aby sa im táto cesta spravodlivosti riešenia vecí v budúcnosti nevrátila ako bumerang (to slovko sa mi páči od pána Harabina). Lebo v riešení vecí cestou spravodlivosti bude Rómska komunita ťahať asi za kratší koniec, keď tak veľmi chcú ísť touto cestou.
 
Hodnoť

 

Takže by som odporučil ešte raz položil otázku predstaviteľom Rómskyck združení približne v nasledovnom znení: keď pani redaktorka oľutovala svoje konanie, ospravedlnila sa, zmazala výrok, bolo to 1.x ste ochotný prijať jej ospravedlnenie, odpustiť jej, byť milosrdný a pánovi riaditeľovi STV neodporučiť rozviazanie pracovného pomeru alebo trváte na ceste spravodlivosti riešenia tejto veci? (a odpoveď na toto môže raz určiť smerovanie riešenia na iné veci, ale v obrátenom poradí).

S pozdravom jl
 
Hodnoť

 

Dobrý deň prajem,

bol som prijemne prekvapený úrovňou, súvislosťami, vysvetleniami, príkladmi danej relácie na Slob. vysielači. A hĺbkou venovania sa danej téme. Preto vôbec neľutujem, že som ich pred pár týždňami podporil zopár eurami, aby dané typy relácií mohli byť prinášané aj v budúcnosti. A určite to urobím aj v budúcnosti.

Na pôdu som troška alergický a predmetné vysvetlenia súvislostí s pôdou vo mne osobne už v podstate na 99 % vyprofilovali presvedčenie, že nebudem voliť žiadneho predstaviteľa politickej strany, hnutia, združenia v budúcnosnosti na žiadnej úrovni volieb. Tých 99 % preto, že ešte váham na členmi strany napr. ako Obyčajní ľudia, pani Mezenská a pod., aby takýto politici na to nedoplatili. Nechápem, keď chce niekto pôsobiť v riadení a menežovaní štátu príp. verejnej sféry prečo potrebuje k tomu byť združený v nejakom formálnom združení, hnutí, strane. Samostatne to nejde? Ísť so svojou kožou na trh? Nie pod rúškom strany? Ťažšie by sa asi prijímali niektoré zákony pri takej rozdrobenosti, uvažujem. Vysvetlím na príklade komunálnych volieb v našej obci: môžem byť spokojný na 100 % s prácou, fungovaním pána starostu a Obecného úradu u nás, ale keď príde čas kom. volieb a pred voľbami zistím, že kandiduje pod stranou xy, tak ho nebudem boliť, zvolím hockoho iného bez straníckeho trička. Aj keby má byť o niečo menej šikovný (á). Toľko na vysvetlenie.

Jeden sa venuje implementovaniu legislatívy EÚ, ktorá má za následok k dnešnému dňu procesné, formálne úkony k investícií spaľovne na plasty v okrese ZM; iný je neutrálny alebo za rozmiestnenie eu. voj. jednotiek na naších vojenských cvičistiach a nevidí v tom žiadny problém, iní zas by rád dešifroval mailovú komunikáciu a programy na bankové prevody atď. Pekne to majú rozdelené, krôčik po krôčiku napĺňať zadané stratégie.

Podľa Starého Zákona sa podarilo faraónovi a Jozefovi za pár rokov prostredníctvom pôdy a semiačok pripraviť obyvateľstvo Egypta o všetok majetok. Po vzniku pápežstva v 3. alebo 4. st. n.l., legislatívnym zásahom charakteristickým pre tú dobu, aby sa každý vlastník pozemku prihlásil o vlastníctvo na nejakom úrade do určitého termínu sa im podarilo zbaviť dosť veľa negramotného obyvateľstva v oblasti čítania ich vlastníctva pôdy, lebo sa do daného termínu nenahlásili a vzniklo nevoľníctvo. Vývojom civilizácie sa metódy zjemňujú, predlžujú z hľadiska časového o možno 2-4 násobne dlhšie, sú nenápadnejšie, postupné, plíživé, manipulatívne prezentované, vysvetľované, po kúskoch podávané v jednotlivých rokoch, ale efekt, výsledok môže byť ten istý: novodobé otroctvo, závislosť na Systéme, nemať k dispozícií viacvariantné slobodné riešenia.
Spomenul som si na logo firmy Smer-SD. Aký má význam? Raz, keď som to hľadal, nenašiel som o tom zmienky. Je to tam kvetina? Tulipán, ruža? Čo to symbolizuje, znamená logo Smeru-SD? Ak je to kvetina symbolizuje vzťah k nežnému pohlaviu? Preto aj to pripomínanie si sviatkov MDŽ príp. Dňa Matiek? Ale prečo potom impletujú legislatívu na základe ktorej môže skupina investoroch dovážať talianske plasty na Slovensko a vyrábať z nich elektriku? O koľko vlastne ton rôznych emisií za rok a za celú dobu životnosti projektu budeme bohatší v regióne ZM? Akoby ich už v tomto prípade zdravie detí (aj dospelých) žien, ktorým darovali kvetinku pred dvoma mesiacmi už nezaujímalo. Neviem sa z toho ľudovo povedané vysomáriť. Tiež to prepustenie dámy z tuším úradu práce, ktoré bolo vo včerajších správach na Markíze. Prvým krokom v tejto veci by mala byť asi priama odvoľateľnosť riadiacich kádrov.
 
Hodnoť

 

Aby sa nestávali prípady, že jeden zo štatutárov štátu (prezident) si zvykne svojimi odpoveďami na nejakej tuším burze práce mladých robiť z jednej televízie a jej otázok dobrý deň a ignorovať ich (keď príde jeden z akcionárov, majiteľov štátu za konateľom, tak aj ten musí stáť v pozore).

Čiže počas toho jednomesačného obdobia, ak som to dobre pochopil, tak kto mal pripravenú, vyhladnutú pôdu si ju stihne kúpiť v súlade so zákonom? A po 4 týždňoch príde ďalší zákon, kde bude treba plochy nad 10 ha nahlasovať pri predaji nerodinným príslušníkom na určitom novozniknutom úrade, oddelení v BA na určitom ministerstve a asi na vlastné náklady predávajúceho? A kto vie zaručiť, garantovať, že v budúcnosti, sa nejakým spôsobom nahlásené údaje o predaji nedostanú do rúk ľudí, ktorý majú záujem skupovať pôdu a takto na náklady predávajúcich, zo zákona vyplývajúcej povinnosti si zabezpečia databázu všetkých plánovaných predajov pôdy nad 10 ha, aby vychytali hrozienka? Pociťujem to ako obmedzenie mojich ľudských práv v narábaní a disponovaní a predaji so svojím vlastným majetkom komu chcem, za koľko chcem a kedy chcem a vo výmere akej chcem. Toto sú tie pravé ľudské práva, slobody, ktoré treba hájiť. Pociťujem to, ako jeden z medzikročkov k budúcemu obmedzovaniu, prikazovaniu v iných oblastiach života. Preto by možno zaujímavé otázky na pána ministra mali byť: ktoré oddelenie na ministerstve pripravovalo tento zákon, kedy na ňom začali pracovať, kto im dal na to príkaz, ako dlho na ňom robili, z akých podkladov, legislatív iných štátov vychádzali, zúčastnili sa nejakých školení na prípravu tohto zákona a pod., hlbkové otázky, prečo sa neriešila pôda skoršie ako je v relácií spomínané a pod. Kto za to nesie zodpovednosť? Prečo sa nekonalo? Prečo žiadny europoslanec nekonal za predĺženie výnimky príp. za zrušenie tohto zákona s EÚ? Minister alebo predseda vlády je zodpovedný na svojích členov?

Koľkokrát bol pripomienkovaný, interpretovaný tento zákon naším poslancom v NR SR? Aké sú výhody a nevýhody kúpy cca 10 notebukov pre zrušovaním určitého druhu, formy Škol. úradu v Nitre alebo na VÚC? Mohli sa radšej použiť na dotáciu dennej stravnej jednotky niektorej polepšovne v regióne.

Inak to mesačné obdobie pri pôde vyvolalo spomienku na nejaký zákon spred pár mesiacov a povinnom očkovaní psov. Neviem presne tú chronológiu, ale niečo tam bolo, že jeden úrad to prikázal robiť a o pár týždňov iný úrad vydal vyhlásenie, že je to nepovinné. Ale tá niekoľkoľko týždňová lehota bola dostatočná na vybavenie určitého počtu psov mikročipmi. http://www.psisvet.sk/index.ph...
Aká to náhoda, že čip je už vo veľkosti zrnka ryže, ide pod kožu, na krku (u ľudí to bude na ruku alebo na čelo?). Psí čip má integrovanú batériu na svoju funkčnosť? Alebo jeho nabíjanie a funkčnosť je zabezpečovaná z teploty psieho tela? Ako funguje? Pri jednej variante uvažovania mi to pripadá, ako sa jednalo o overenie čipovania najprv na zvieratách, aby sa vychytali muchy a chyby čipov a aby to nebol nápadný taký zákon, tak po pár mesiacoch ho zmeniť na bázu dobrovoľnosti. U ľudí sú aké plány do budúcna? Prostredníctvom očkovania proti zrazu, náhle vypuknutej, vzniknutej nejakej pandémií veľkého rozsahu, ktorá už bola zažehnaná na svete, ale existuje ešte v skúmavkach prípadne sa dá systeticky vyrobiť? Pred pár mesiacmi bola správa, že EÚ chce centrálne nakupovať vakcíny (neviem o akú vakcínu sa jednalo). Na Slovensku si ich vieme tiež vyrobiť, tam bolo napísané. Čo je príčinou, že EÚ má záujem o centralizovanie nákupu v
 
Hodnoť

 

vakcín? Tie obdobia, počas ktorých niektoré zákony platia (či niekoľko týždňov alebo mesiacov) a potom sa zmenia, mi pripadajú troška čudne a nejako sa začínajú opakovať.

Myslím si, že pri takýchto témach, ako je téma pôdy a súčasne nastavená legislatíva s ňou, by sa mali aj alternatívne aj hlavné média spájať, vzájomne si vymieňať informácie, postrehy, skúsenosti, články, odkazy, reportáže a pod. V záujme vyšších cieľov. A konkurenčný férový boj viesť v oblastiach filmov, dok. filmov, zábavných programov a pod.

Páčilo sa mi aj vysvetlenie v relácií o tom, že dotazovať poslancov a ostatných politických predstaviteľov, informovať sa, pýtať sa neustále, upozorňovať a dodám, že vydať, napísať aj svoje svedetstvo, svoj príbeh, ako tá pani vo včerajších správach na Markíze, keď existujú dôvody na nespokojnosť, krivdu, nespravodlivé prepustenie z dôvodu politických hier a pod.

Spomínanú reláciu som začal počúvať v sobotu, asi nejaké 2/3. Potom v noci som mal nasledovný sen: stáli proti sebe dve vojská z histórie, jedno lepšie vyzbrojené, klasické železné zbrane, brnenia, o niečo, o troška početnejšie ako to druhé vojsko. Druhé vojsko nebolo až tak dobre vyzbrojené, dosť veľa vojakov malo drevené meče a luky, ale boli dlhé len nejakých 30-40 cm, také menšie, ako je v historických filmoch zobrazované a aj šípy akoby boli drevené, bez železného hrotu. Lepšie vyzbrojené vojsko sa neodhodlalo k útoku. Len stálo. Menej vyzbrojené vojsko neustále vystrelovalo šípy na prvé vojsko, boli spŕšky šípov v neustále sa upakujúcich intervaloch. Luky boli také ako boli, drevné šípy, bola medzi nimi aj určitá vzdialenosť, tak nie všetky šípy doleteli k prvému vojsku. Z tých, čo doleteli, nie všetky zasiahli vojakov. Z tých šípov, ktoré zasiahli vojakov, nie všetky šípy boli smrteľnými ranami. Ale časť šípov bola smrteľná, zasiahla vojakov prvého vojska do krku, hlavy, na nechránené časti tela brnením. Po určitom čase, sa prvé vojsko dalo na ústup, začali cúvať, príp. sa otočili o 180 stupňov a začali ustupovať. V druhom vojsku začala panovať určitá nervozita, vojaci čakali na pokyn, či začať prenasledovať vojakov prvého ustupujúceho vojska, lebo ústupom sa vzdialenosť začala zväčšovať a za určitý čas by začalo hroziť, že budú úplne mimo dostrelu šípov. Žiadny pokyn nebol vydaný, nechali sa odísť. Rozmýšľal som, čo to môže mať za význam. Po nedeľňajšom vypočutí zvyšnej 1/3 relácie som nateraz dospel k približne takémuto záveru: tie šípy predstavujú tie neustále otázky, dotazovanie, reportáže, žiadosti o informácie, upozorňovanie na verejné a štátne veci, udalosti, zákazky, zákony, ktoré boli spomínané v relácií. A tí mŕtvy vojaci z prvého vojska zasiahnutí niektorými šípmi sú rôzny politici, funkcionári, ministri, ktorí budú odvolaní na základe neustálych žiadostí o informácie, dotazovania, poukazovania a pod. A pod neustálou, neprestajnou spŕškou šípov z každej strany (občania, novinári, reportéry....) sa dajú na ústup so svojimi min. legislatívnými agendami.
 
Hodnoť

 

Keď som včera písal o nešťastnou výroku pani redaktorky, tak ešte jedna vec ma napadla. Venovalo sa tomu toľko pozornosti, akoby jej výrok predstavoval najvyššie bezpečnostné ohrozenie SR, väčšie ako riziká z EÚ, Ukrajiny a masakru pôdy dokopy. A tiež Starý Zákon sa nenesie tiež až v tak mierumilovnom ponímaní, a pritom je to tuším najrozšírenejšia kniha na svete, aspoň na môj vkus je tam troška veľa zabíjania, vyvražďovania iných národov, príkazov na to a pod. Tiež je tam spomínaná vyvolenosť národa, ale kde je vyvolený národ, tam musí byť aj podrobený národ(y)? Ale možno tomu zle rozumiem. Preto je niekedy vhodné sa opýtať najpovolanejších, oficiálnych predstaviteľov ako v dnešnom svete, dobe treba správne chápať termín vyvolený národ zo Starého zákona, príp. či sa tento termín ešte používa. Predvčerom bolo v správach dosť prípadov z policajného prostredia, kde šéf rezortu ťahá za kratší koniec v určitých prípadoch, brvno vo svojom oku nevidí a už by riešili možno smietky v očiach iných (ospravedlniť sa skupine mladých dám z morálneho hľadiska, čo bolo v správach pred pár týždňami, ktoré stáli pár metrov od neho, z dôvodu primeranej/neprimeranej kontroly ich auta na diaľnici to nie). Kto si človeče, že si dovoľuješ posudzovať, súdiť niekoho, kto po duchovnej stránke pri nejakej veci oľutovaľ svoje konanie a ponaučil sa? (myslím všeobecne hockoho, kto po ospravedlnení si dovolí negatívne posudzovať daný výrok). Staviaš sa tým nie na rovnakú úroveň ako Boh, ale nad Boha. A ak z toho vyvodzuješ ešte personálne prepustenie, tak si poriadne prestrelil po duchovnej stránke a za pár mesiacov sa Ti to vráti v podobnej forme. Nevyžiadal si si vôbec „oddychový čas“ týždeň/dva na zváženie všetkých argumentov pre a proti a pod. Potom aj tebe bude namerané čašou preplnenou, kopcovitou a vrchovatou. Alebo inak: odstráň najprv brvno zo svojho oka a potom smietku z oka svojho blížneho; alebo inak: nesúďte, aby ste neboli súdení, tiež je napísané; alebo inak: kto je bez viny, nech prvý hodí kameňom. Tak o čom sa tu bavíme ešte? Myslím si, že pri týchto morálnych veciach je ľahšie nastúpiť, začať sa učiť procesu odpúšťania, milosrdenstva ako pri majetkových veciach, telesných ublíženiach, doprav. nehodách. A tiež je to možno cesta, spôsob, zadné vrátka vhodné pre politikov, že raz, aj keď 20-25 ročné prehrešky by mali byť odpustené, keď o to požiadajú, oľutujú. Koľko politikov sa ospravedlnilo za zbabrané tendre, výberové konania, omyly vo svojej práci, funkcii verejnosti??? Myslím, že vo verejnej a štátnej sfére treba 1x určite prijať ospravedlnenie príslušného človeka a neprepúšťať ihneď; v osobnom živote si môže človek odpúšťať, koľkokrát uzná za vhodné, to je súkromie. Takže pán riaditeľ STV, je to duchovná výzva aj pre Vás. Inak pár riaditeľ STV, boli by ste taký dobrý a uverejnili internetový odkaz na danú reláciu s krátkym komentárom, ktorú som sem dal v pondelok, aby si ju mohli diváci Vaších hlavných správ pozrieť, vypočuť, ak uznajú za vhodné? Alebo aspoň pána Maroša pozvať do STV a spraviť s ním reláciu, dostatočne dlhú, v ako tak sledovanom vysielacom čase o masakre Slov. pôdy? Samozrejme nie o pár týždňov, keď bude po funuse. Ihneď. Čo si myslíte pán riaditeľ, príp. pán premiér o myšlienke, že o koncesionárskych poplatkoch by si mal od napr. 18. r. veku života rozhodovať sám občan (raz ročne/dvojročne ho zmeniť, ako zdravotné poisťovne), to znamená, čítam denník Nový Čas, pozerám TV Markíza, počúvam Slobodný vysielač, kupujem nejaký mesačník týždeň o športe, zdraví, kultúre, tak si každý občan sám rozhodne, čo s danou výškou koncesion
 
Hodnoť

 

koncesionárskeho poplatku bude podporovať, aké tv, rozhlasové, printové médium? Prečo nie je v tejto veci viacvariantné slobodné riešenie, slobodná voľba? (v tejto veci sa viacvariantným riešením, slobodou neubližuje iným, takže viacvariantnosť môže byť podľa mňa?). Ešte k Starému Zákonu a k čítaniu lekcií v kostoloch, nemôže sa objaviť pri čítaní lekcií zo Starého Zákona v kostoloch pri jednotlivých liturgických rokoch aj časti Starého Zákona, kde pán Jahve alebo prostredníctvom svojich prorokov nabáda na boj, vyvraždenie, zničenie, zabratie územia iného národa? Ako to vplýva na rôzne vekové kategórie detí v kostoloch? Rovnaký meter, ktorý má vždy 100 cm, treba potom na všetkých, aj na náboženské texty; alebo zlý príklad?

http://www.cas.sk/forum/254572...
14. dlhý príspevok je tiež veľmi zaujímavý; že by nakoniec za všetkým boli bu-bu-bu báčiky?

V danej relácií má ešte zaujal názor pána moderátora, že vlastne existuje legislatíva v EÚ, kde je vyvlastňovanie zahraničných firiem zakázané (pripravovaný zákon o trestnej zodpovednosti PO sa s tým nebude biť?). Ale pán premiér niekedy hovoril, že pracoval ako právnik za Slovensko alebo za nejakú inštitúciu v EÚ? Ale prečo potom začal hovoriť o vyvlastnení zahraničnej poisťovne? Buď mu asi táto odborná legislatívna vec unikla alebo bolo pred voľbami, alebo si chcel udržať dôveryhodnosť, popularitu v rebríčkoch? Prečo pán premiér? Aký by bol scénar pán premiér, keby daná vec ide výsostne podľa Vášho scénára? Štát by zaplatil za poisťovňu dajme tomu, že trhovú cenu (účinkoval by tam aj externý poradca v podobe nejakej účtovníckej firmy na určenie ceny?) a potom v súdnom konaní, ktoré by pravdepodobne daná poisťovňa iniciovala by sa zaplatilo znova niekoľko desiatkok % z danej ceny, príp. viac? Keď má štát resp. zdravotníctvo toľko peňazí, tak radšej porozmýšľajte o prevzatí ZM nemocnice a zaplatení jej dlhu pod štátne krídla, nie na rok-dva a potom ju pustiť do súkromných rúk, nastálo, za štátne tam investovať, zmodernizovať, rozšíriť, ako bol uvedený príklad(y) v správach z Východu Slovenska, ale bez súkromného partnera a dať, zadať výkony zo strany VšZP, aby nemocnica mohlo dlhodobo existovať. Áno, prevziať aj dlh, aj zamestnancov, veď za tie roky mesto ZM ušetrilo na oddlžovaní nemocnice štátu dosť peňazí. Pán poslanec NR SR by mohol za to následne v pozitívnom zmysle slova lobovať, ak vedenie mesta a poslanci MZ odsúhlasiu aj túto variantu možnosti vývoja ZM do budúcnosti (neviem, aké boli výhody a nevýhody spred pár rokov u nemocnici ísť pod mestské krídla a výhody, nevýhody iných riešení; nespomínam to z dôvodu hodnotenia daného rozhodnutia po pár rokoch, lebo spätne sa ľahko posudzuje rozhodnutie, ale z dôvodu, či tá štátna varianta, cesta náhodou nemôže byť reálna). Inak, niekedy sa mi zdá, že tá situácia v zdravotníctve je od 89 roku vedená tak, aby tie nemocnice končili tak ako končia, a po 10-30 rokoch (dostatočná doba na zahratie divadla) a príslušnom nastavení systému nezostane už žiadne iné riešenie, ako poprosiť investora, aby preberal nemocnice.
Spomínali sa včera v správach určité druhy potravín ohľadne ich trvanlivosti. Pred pár týždňami zas bola reportáž na TV Markíza o poddimenzovaných denných peňažných normách pre deti, tuším v polepšovniach. Nemožno tieto dve vedenia (obchodné domy a polepšovne) spojiť, aby sa potraviny pár dní pred zárukou alebo pár týždňov pred zárukou podľa druhu potraviny bezplatne alebo za nízku cenu odpredali do týchto ústavov? Alebo spojiť vedenie r
 
Hodnoť

 

Alebo spojiť vedenie rezortu s vedením obchodných domov v SR? A po dohode, už budú komunikovať medzi sebou ústav v regióne a obhodné domy v regióne? A nemusí sa vyhadzovať. Tak ako bolo uvedené v tej reportáži o jednej reštaurácií zo severskej krajiny, kde pripravuje kuchár jedlá z potravín pred uplynutím trvanlivosti. Skrátka urobiť niečo také, ako zas bolo uvedené v inej reportáži TV Markíza, kde pán reportér vybavil, že obchodníci s potraviny nemusia do sumy 500 Sk pri darovaní potravín odvádzať DPH.

Pán Paulíny v relácií spomína, že pôsobil na Záhorí. Tiež som tam zopár posledných týždňov pôsobil, bol som na brigáde a už nie som. Spomínal v relácii, tuším spoločnosť BIOASPA Kúty. Osobne som bol vo firme Asparágus Veľké Leváre, zaoberá sa pestovaním špargle a jahôd v bio kvalite tuším obidvoje. Sú to sesterské firmy. Pán majiteľ má potom ešte pobočku niekde pri Nových Zámkoch a aj v Maďarsku sa mi zdá. Ale nie o pôde chcem hovoriť v tomto prípade. Chcem opísať svoj príbeh v dvoch veciach, ktoré sa mi stali. Pracoval som ako váhar, kvalitár pri špargli. Zber realizovalo približne 30 zberačov z Rumunska hlavne. V hale na triedení, balení špargle a od určitého dátumu pri zbere jahôd pracovali zas ďalšie skupiny žien z Rumunska. Pracovná doba bola 8-12 hodín denne, 7 dní v týždni, počas celej sezóny. Osobne som mal voľno, lebo sa to dalo zariadiť 1 deň v mesiaci. Sezóna ešte asi beží. Zberači majú voľne len v prípade veľmi zlého počasia, silná búrka, prípadne, keď ich niečo bolí. Aj keď fúka silný vietor a rozfúkava pieskovú pôdu, v ktorej sa pestuje špargla, tak sa robí ďalej, musí byť ozaj silná búrka. Robilo sa aj vo štvrtok minulý týždeň, 15. 5. 2014, keď som ukončil dohodu (preto som napísal, že na 18-tkové si musíme (nie musíte) dávať pozor), keď fúkal vietor. Zberači začínajú rámcovo o 06:00 hod. ráno. Dostávajú 30 eur zálohu týždenne na živobitie. K tomu jeden obed podávaný v podvečer po práci, za ktorý sa im strhuje drobná suma z výplaty mesačne (čiže nie z tých 30 eur, ktoré dostanú v hotovosti). Viac im nechcú dávať preto, lebo zo skúsenosti z minulých rokov sa opíjali veľa (nechcem zachádzať do podrobností pre a proti ohľadne opíjania). 30 eur je nejakých 4 eur na deň pre pracujúceho chlapa celý deň, ťažšou robotou, bez dňa voľna. Niektorí hovorili, že sa z toho dá vyžiť týždenne, keď sa nefajčí a nepije. Niektorí sa spojili, hlavne manželské páry a si varili. Keď niekedy žiadali zvýšiť zálohy, tak som sa tiež prihovoril a pred nejakými dvoma týždňami im zvýšili na 40 eur/týždenne (z ich vlastných zarobených peňazí, nie požičať). Strava sa zväčša kupuje v podnikovom bufere vo vnútri areálu firmy. Mal som tam auto, tak som si niekedy zašiel do Malaciek, kolegovia Rumuni ma poprosili, či ich nemôžem zobrať do Kauflandu alebo Lídla v Malackách, lebo tam je strava lacnejšia. V bufere podľa ich vyjadrení majú aj okolo 50 % vyššie ceny, ako v týchto obchodoch veľkých (do dediny Leváre nestíhali zväčša ísť, kvôli pracovnej dobe, a aj cca 1,5-2 km vzdialenosti jednej cesty od firmy). Za predpokladu, že by tých 30 eur minuli na nákup v bufete, tak si kúpia o 1/3 menej potravín ako v Kauflande. Čiže týždenne majú v skutočnosti 20 eur, čo sa už blíži približne norme pre deti v polepšovni. Osobne som začal jesť aj o 1/3 – ½ viac, ako predtým, keď som sa hýbal celý deň a to som nemal takú manuálne ťažkú robotu ako oni. Samozrejme, že som ich zobral v deň zálohy, dohodli sme sa, že v stredu príp. štvrtok vždy spravím 1-3 otočky, aby keď nakúpia jeden druhému neboli závislí na nákupe v drahšom podnikovom bufete, v podstate jednovariantno
 
Hodnoť

 

Dobrý deň prajem,
v podstate jednovariantnom riešení (vedel som vcítiť do ich situácie, lebo pred nejakými 15 rokmi som bol na brigáde na ang. farme a tam bolo v nedeľu voľno, farmár na vlastné náklady objednal autobus každú nedeľu a išlo sa na týždenné nákupy do Tesca, jedna cesta trvala aj hodinu, času bolo pobehať aj prípadne po meste a neviem si predstaviť, že by som mal byť odkázaný na nejaký bufet na farme; pritom Malacky sú nejakých 10 km od V. Levár a vnútorne som sa nevedel stotožniť s variantov, aby niekto musel nakupovať pod vplyvom vytvorených podmienok drahšie, zbytočne drahšie za svoje tvrdo zarobené, manuálne odmakané peniaze). Zamestnancovi firmy, ktorý prevádzkoval ten bufet sa to samozrejme nepáčilo, vyvrcholilo to minulý týždeň v stredu, keď spolu s konateľom firmy skontrolovali Rumunom nákupy v mojom aute, bolo tam viacej podrobností, rozhovorov, ale skrátka konateľ firmy sa zastával svojho prevádzkara. Na druhý deň štvrtok, konateľ po svojom zástupcovi dal vedieť, že vhodné bude ukončiť dohodu. Tak sa aj stalo. Prvé dni som si kúpil nejaké drobnosti v bufete. Pokladničný bločik mi nebol daný, síce ani som si ho nepýtal. Registračnú pokladnicu som si tiež nevšimol. Ani u Rumunoch som si nepovšimol, že by dostávali bločky. To však neznamená, že registračná pokladnica tam nie je a že sa nepoužíva. Zaujímalo by ma aj na koho je bufet registrovaný na daň. úrade, Úrade verej. zdravotníctva a pod., či je to daného prevádzkara, či na konateľa, či na firmu alebo koho? Časť Rumunov sú Slovenský Rumuni, s ktorými sa dá porozprávať v pohode po slovensky.
Druhá vec sa týkala tzv. kontrolnej pásky (excelovská tabuľka s hodinami v jednotlivých dňoch, hod. sadzba a zrážky (obedy, nie odvody), ktorú som dostal v deň výplaty. Pri mojom dotaze, že chcem klasickú výplatnú pásku, kde sú uvedené jednotlivé zrážky do poisťovní, skrátka všetky údaje, pravdepodobne ekonóm firmy povedal, že aby som sa neskôr ozval, že pošlú.

Niekedy som rozmýšľal vo všeobecnosti, či je vhodné alebo nevhodné (ale táto oblasť patrí už výlučne do kompetencií firmy) po zbere jahôd brigádnikmi, následnom samozbere občanmi, zákazníkmi a následnom pokosení porastu jahôd (neviem či vždy na konci každej sezóny alebo po ukončení určité viacročného cyklu jahôd) pri ktorom sa môže nachádzať v poraste ešte veľa dobrých jahôd neumožniť jeden-dva dni pred pokosením samozber sadarmo alebo za zníženú cenu. Prípadne, či v čase, keď už je sezóna jahôd rozbehnutá, ceny pomaly klesajú a môže sa ťažšie predávať II. trieda jahôd a namiesto jej vyhodenia ju nepoužiť ako motivačný prostriedok pre brigádnikov a rozdať im po pár kilov, aby sa legitímne ich mohli najesť dosýta a nehrozila im za odtrhnutie jahôd pokuta a odchod domov do Rumunska. Aspoň v našom regióne čo si z minulosti pamätám, tak poľnohospodárske družstvo, ale aj súkromníci umožňovali ľuďom tzv. bengenz napr. kukurice. Pripomenulo mi to článok v jednom denníku, kde tuším Slovenskí zamestnanec po použití firemného reštauračného cukru do kávy bol prepustení majiteľom siete reštaurácií v Rakúsku.

Ešte sa k tejto brigáde vrátim, lebo tam bolo viacero zaujímavých vecí, názorov, skúseností, ale to už budú osobné, bez súvislosti na firmu.
 
Hodnoť

 

Záplav je veľa ako počúvame, čítame v správach. Nejaký rok dozadu, keď som sa viacej zaujímal o nejaké alternatívnejšie, netradičnej veci v poľnohospodárstve, tak som postupne naďabil na niektoré stránky. Uvediem ich nižšie. Zaujímal som sa o medené náradie, pluh, jeho použitie a vplyv na úrodu a pod. Aké prípadné negatíva to má neviem, či je lepšie mať viac Fe alebo medi v pôde a akým mechanizmom meď potom pôsobí. Je to opísané na stránkach (čiže keby aj nijako sa nedajú využiť info z tej stránky, kde bolo písané o určitých pôdohos. systémoch z Indie), tak možno niekedy len zmenou náradia podľa týchto info by malo postupne po rokoch prísť na zvýšenie úrody. Ale dávam sem tie stránky kvôli rôznym názorom na vodu, potopy, ktoré mal pán Viktor Schauberger. Neviem ani len posúdiť tie názory, skúsenosti, ktoré tam opisuje, ale to nie je moja úloha. Z technických vecí mi nechodia info, akurát raz v nejakom zmysle, že základnou stavebnou látkou, tzv. Božou časticou je tetraatom tuším.
http://cs.wikipedia.org/wiki/V...
http://www.osud.cz/viktor-scha...
http://www.bronzovenaradie.sk/...

Inak kostolné veže, zvony sú tiež zväčša z medi. Veľa náradia v Starom Zákone prikazoval pán Jahve Mojžišovi vyhotovovať z medi. V knihe Nm 21 Boj s aradským kráľom sa spomína aj odsek s Medeným hadom. ....ľud šomral...Za to Pán poslal na ľudí jedovaté hady. Mojžiš prosil za ľud. Tu Pán povedal Mojžišovi: „Urob medeného hada a vyves ho na žrď! Potom každý, kto naň pozrie, ostane nažive. Had sa spomína aj pri stvorení sveta, aj tuším v Egypte, kde sa Mojžišova palica po hodení na zem premenila na had a popapal hadov faraónových mágov. Medený had a žrď alebo mne skôr sa tam pýta slovko vreteno, hm, hm. Symbol na sanitkách v súčastnosti, v zdravotníctve? Tiež had na palici. Možné indície významu symbolu? Kto môže v skutočnosti hýbať nitkami v zdravotníctve? A v logu Svetovej zdravotníckej organizácie je aký symbol?

Celkovo si pre seba stále myslím, že pán Jahve a spol. sú aj dobrí virológovia.
 
Hodnoť

 

Reportáž o webkamerách bola veľmi poučná. Vzhľadom na starší počítač a teda klasickú webku som si ju z určitých dôvodov (sen a ešte raz zopakovaný, už raz opisovaný prv) pred nejakým 1,5 rokom len otočil a po pár týždňoch úplne odpojil od PC. Ale kurzor sa mi niekedy pohybuje po obrazovke sám, prípadne aj jemný, niekoľkoriadkový pohyb príslušnej otvorenej stránky, samovoľný sa mi niekedy stane. Pýtal som niekoho od PC na to, nepamätám si už, aké bolo vysvetlenie, ale som sa uspokojil. Ale dôležité je, že ide o nejaký program, software. Väčšina z nás asi používa antivírusový program, aj si ho dobrovoľne kúpi. Môžu firmy predávajúce antivírusový programy ponúkať aj programy, súbory programov, kde jedným z nich je napr. nejaký antii-zlodej program? Akú funkciu má takýto program? Môže to byť, že v prípade krádeže PC a po nahlásení na políciu alebo predajnú firmu, je možné na diaľku zapnúť takýto PC a cez webku vidieť, sledovať zlodeja, lokalizovať a jeho činnosť na PC? Je možné v budúcnosti, že v niektorej krajine, veľkej, či malej, raz jeden pán minister bude žiadať o schválenie zákona príslušný parlament, vládu danej krajiny, ktorý bude pojednávať o odovzdávaní kľúčov na dešifrovanie napr. mailovej, bankovej, skrátka všetkej zašifrovanej komunikácie na internete pre jeho ministerstvo? Môže potom nastať nedopatrením situácia, že PC, v ktorom bude nainštaľovaný takýto program, niekto na ministerstve zapne, aj keď majiteľom PC nebola nahlásená krádež a bude ho pozorovať a zbierať info príp. že takéto zariadenie bude zapnuté stále? (čiže bez vedomia firmy, ktorá predáva daný software a ktorá by sa k tomu neuchýlila). Môže existovať do budúcnosti určitá pravdepodobnosť, že by omylom takýto software bol zväčša zapínaný zhodou okolností pri občanoch, ktorí z nejakého dôvodu, rôznymi legitívnymi spôsobmi vystupujú, poukazajú na nedostatky, jedným slovom Systému? A teda nazbierané informácie bude možno na základe schválenej legislatívy použiť proti nim, príp. na vydieranie, skrátka aby nastalo správanie objektu želaným smerom? V niektorých alternatívnych názoroch sa píše, že keď vojenský priemysel dá občanom k dispozícií napr. GPS navigádiu, tak už dávno disponuje o niekoľko úrovni technologicky kvalitnejšími monitorovacími systémami a gps je už pre nich zastaralá. Ak by len sčasti mohlo byť na takýchto tvrdeniach niečo pravdy, tak existuje aj v tejto oblasti web kamier aj nejaký iný, kvalitatívnejšie pokročilejšia technológia? Môže to byť dokonca technológia, ktorá dokáže čítať myšlienky používateľa počítača príp. ich dokonca ovplyvňovať želaným smerom? (voľ číslo xy; buď spokojný; nebúr sa; ...).
 
Hodnoť

 

Dobrý deň prajem,

V stredu, po raňajšom zverejnení prvej časti príspevku o špargli som potom išiel do ZM. Bol som 3-4 hodiny väčšiu časť času v okolí polikliniky vonku, čakal som tam z určitých dôvodov. Odrazu zbadám bývaleho zamestnanca z TSm, myslím, že bol zamestnaný na dohodu v TSm, alebo nejakú inú formu spolupráce s ÚP. Volá sa Jožko Drgoňa. Ihneď sa mi vyvolala spojitosť, spred 3 rokov, že tomuto pánovi som zrušil dohodu v r. 2011 a následná spojitosť s mojou nedávno zrušenou dohodou. Kývli sme si na diaľku na pozdrav. Za tie 3 roky som ho asi 1-3 x z auta zbadal v meste, ako ide napr. po chodníku, ale osobne sme sa nepostretli. Išiel som za ním a po úvodných zdvorilostných fázach, som sa ho opýtal: ja som Vás tuším prepustil z TSm, na dohodu ste tam robili, pravda? Odpoveď bola samozrejme áno. Tak som sa mu ospravedlnil, požiadal o odpustenie a ako mu môžem nahradiť vzniknutú škodu, ujmu. Povedal, že všetko v poriadku. Až teraz som sa začal pri rozhovore s ním zaujímať o:
- našli ste si potom inú robotu, brigádu, mali ste príjem na živobitie, ako ste sa pretĺkali?
- ste už teraz na dôchodku? koľko dostávate? žijete s manželkou, rodičia žijú ešte atď.
Nakoniec som zistil, že jeho otec bol pánom riaditeľom SPoŠ ZM a keď som v roku 1991 sa hlásil na túto školu, tak pozvánka na prijímačky a prijatie boli podpísané jeho otcom. Už v septembri, nástup do školy, už bol iný pán riaditeľo, lebo predchádzajúci pán riaditeľ išiel do dôchodku. Potom som sa zamyslel a v podstate o 20 rokov som jeho synovi zrušil dohodu v danom podniku. A zistil som na sebe, že často na vonok vyzerajúca situácia zrušenia mojej dohody nemusí na 100 % súvisieť len s interesom do určitých vecí, ale často duchovný svet, jednoducho život, jednou udalosťou môže riešiť súčasne aj rôznu inú/iné veci z minulosti, aby osoba pochopila, že jej postoj, jednanie nebolo správne, neboli vyčerpané všetky možnosti riešenia danej veci, ktoré boli naporúdzi a aby sa vedela vcítiť do prežívania a následných problémov z prepustenia musí absolvovať dané učivo na vlastnej skúsenosti. Vlastné skúsenosti sú najvyššou formou učiva, keď sú pochopené a vyvodené ponaučenie pre budúcnosť. Neslúži ako ospravedlnenie, že možno podľa klasických súčasných prístupov, postojov vo vzťahu firma-zamestnanec to bolo ok, alebo že výkonnosť nebola taká, aká bola očakávaná, tiež neslúži ako ospravedlnenie, že to možno bolo iniciované, poukazované napr. prevádzkovým vedúcim, že tak treba urobiť (=tlak určitej časti verejnej mienky, tlak národnostných združení, tlak verejnej sféry....). Štatutár má právo (z duchovného hľadiska asi povinnosť), aby podržal svoje rozhodnutie, aby zistil všetky okolnosti prípadu, dopad na ďalší osobný život zamestnanca, okolnosti rodinné, ktoré ho viedli k skutku alebo výroku nejakému, použil 1-3 písomné napomenutia pred radikalným riešením najprv, skrátka aby nepodľahol tlaku okolia konať ihneď. Pri obšírnejších prípadoch možno vyvolať stretnutie troch strán (STV, pani redaktorka, Rómske združenia) a snažiť sa vysvetliť danú udalosť a nájsť nové riešenie. Lebo potom skôr, či neskôr sa to vráti; ako zaseješ, tak budeš žať; ako sa do hory volá, tak sa z hory ozíva.... Takže pán riaditeľ STV, múdry človek sa učí z chýb iných a nemusí potom nič naprávať. A to platí všeobecne pri pracovných vzťahoch, či v súkromnej, verejnej, štátnej správe. Keď nie je niekto spokojný so svojím zamestnancov, tak si myslím, že je potrebné vykonať niekoľko pokusov o iné riešenie konfkliktu. A až keď nič nepomáha, tak potom 2.,3. napomenutie, neochota riešiť konflik, problém rozhovorom....
 
Hodnoť

 

má viesť k napr. zrušeniu pracovného pomeru. Tak je zabezpečené, že zamestnanec je upozornený, čo bude nasledovať, a zároveň vedúci pracovník krytí z hľ. zákona karmy, že nepoužil hneď najrazantnejšie riešenie. A duplom v prípade, keď príde k ospravedlneniu konania, tak musí byť poskytnutý priestor, čas na ďalšie zotrvanie v práci a čakať, či sa problém zopakuje alebo ponaučenie bolo kompletné v danej oblasti, problematike daného človeka. Ďalším priťažujúcou vecou môže byť, že sa bez tohto postupného riešenia, napomínania, upozorňovania, zaujímania sa o ich súkromné náväznosti, prepúšťajú pracovníci alebo rušia ich pracovné miesta, keď sú v preddôchodkovom veku alebo v určitom zlom zdravotnom stave (napr. zistenie rakoviny a pod.), keď už je si prácu zohnať ťažšie alebo ďalší stresový faktor už len zhorší zdravotný stav (ale zväčša nič nie je jednostranné; často by potom zamestnanec sa nesústredil na liečbu, keby pri vážnej chorobe nestratil robotu, len určite to neprispieva k psych. pohode a ďalším veciach chodu domácnosti, takéto podpásovky; niekedy aj tá istá udalosť (napr. prepustenie) má povedať každému človeku niečo iné, každého prípad je vždy individuálny; ale každému určite výborne padne, keď firma povie, liečte sa tak dlho ako bude treba, zoberie sa brigádnik, a či budete rok,dva sa liečiť, miesto pre Vás zostane zachované.

Majitelia firiem, štatutári (či súkr., ver., štát. podnikov, štátu) často majú predstavu, idiu, postoj, že ich zamestnanec je im niečo dlžný za to, že u nich pracuje, zato, že mu podpísali zmluvu a pod. Nárokujú si postoj v určitých oblastiach života určitý postoj zamestnanca v určitých veciach. Odvedením práce a mzdou sú podľa mňa vyrovnané ich veci. Ale nevyriešení štatutár napr. úradu práce bude vyžadovať, aby nebola žiadna kritika na jeho pracovisku, ak sa objaví, bez toho, či je opodstatnená alebo nie, koná ako koná a dôvod sa nájde vždy, keď sa chce.

V Levároch som mal najbližšieho spolupracovníka, zarezávača, 125 kg Jožka Baláža, Róma so zdravými názormi ako väčšina Slovákov. Zhodou okolností aj v TSm v r. 2011 bol/je jedným zo zamestnancov v TSm Róm Jožko Baláž zo ZM. Takže Joži, máš v Levároch menovca. Pri jednom z rozhovorom s Jozefom z Levár a príhod, ktoré mi rozprával, tak ich ukončil tak, že on chce spravodlivosť, žiadne odpustenie (nenadhadzoval som žiadne témy, o ktorých tu píšem). Na základe, síce iba dvoch skúseností, od týchto Jozefov, si myslím, že v Rómskej komunite ako celku, priemer je silný cit pre spravodlivosť. Keď by bolo dostatok pracovných miest, tak si myslím, že pokiaľ by sa ľudovo, zjednodušene povedané rovnako zaťažoval Róm a iné národnosti a národy v požiadavkách na množstvo a kvalitu práce, tak by im to nerobilo problém. Keď zacítia prípadnú nespravodlivosť, napr. pri hľadaní práce, tak sa cítia ukrivdený. To, že niektorí ľudia z takej národnosti alebo národa vedia využiť napr. sociálny systém, je asi skôr chyba systému, že to umožňuje. Veľa ľudí z nás využije niečo, keď sa dá využiť. Preto si myslím, že v priemere pomaly prichádza pre Rómsku komunitu (celkovo pre všetkých) naučiť sa aj odpúšťať, pomaly, najprv pri ľahších veciach, aby sme sa v duchovnom vývoji posunuli o kvalitatívny krôčik vyššie.
Pred nejakými dvoma mesiacmi som napísal viacero príspevkov o Rómoch, kde som hľadal tie pozitívne veci. Pred pár dňami som zareagoval vlastne proti prísnemu merítku vyjadrenia niektorých Rómskych združení. Človek by sa mal zastávať človeka, bez ohľadu na náboženstvo, politickú stranu, filozofiu, sektu, farbu pleti, štátnu príslušnosť.....
 
Hodnoť

 

Vnímať človeka ako dušu, ducha, vedomie, alebo aký termín je správny bez daných kritérií. A nepotrebujem byť združení v rôznych bratstvách a sesterstvách, aby človek zaujímal určité postoje k situáciam, ktoré mu život prinesie.

Asi je to tak, že PC, mobil, TV môžu byť použité, tá vec cez ne môže fungovať. Všeobecne som osobne opatrný, pozorný k všetkých veciam, ktoré obsahujú v názve smart.

Stalo sa možno niekedy, že slovenský bača pásol na poľskej strane hraníc české barany. Vzhľadom k vstupu do EÚ začali byť problémy s delením produkcie (zosúladenie legislatívy o voľnom pohybe práce, kapitálu, ľudí; zákon o nemožnosti vyvlastniť zahraničného investora a pod.). A vznikla otázka, že koho bude syr?

Pekný víkend, prajem
 
Hodnoť

 

Dobrý deň prajem,

Zaujímavý je aj tento článok na v,e,d,y bodka sk o tajnom ovplyvňovaní.

Tak nakoniec by mohlo ísť aj bridlicový plyn na Ukrajine. Nejaká svetová agentúra vydá správu o dovoze br. plynu z USA do Európy o 2-3 roky potrebné na zabezpečenie logistiky a zvýšenie kapacít ťažby v USA, stretnú sa nejaký politici kvôli tomu, aby to bolo dôverihodné a potom sa o tom diskutuje zopár mesiacov po celom svete a pritom pravda o danej veci môže byť úplne inde. Tie 2-3 roky človek akceptoval, rozumel, akurát som sa čudoval, že by si USA ničilo živ. prostredie ťažbou tohto plynu, ale tiež som to akceptoval z dôvodu, že kvôli peniazom by to urobili. A nakoniec sa bude ničiť živ. prostredie na Ukrajine raz, možno. Čiže asi ani kvôli peniazom by sa Američania neobetovali kvôli Európe a jej ener. potrebám. Úplne od začiatku mohla byť pravdivá táto varianta o brid. plyne na Ukrajine, ale svetový politický matrix ponúkal iné vysvetlenia. Ak by bola reálna, tak určite svet. veľmoci by mali aspoň rámcovo po telefóne prediskutované, či sa tento plyn bude tlačiť súčasným plynovodom cez SK do Európy s našimi politikmi? Alebo iným plynovodom sa bude dostávať do Európy, alebo skvapaľňovať?

A čo k druhej časti článku o sektológií? Pán premiér to vysvetľoval: bezpečnostné riziko. Ľahko sa mu vysvetľuje, keď je pritom a má k dispozícií rôzne info. Mal dať indície! Ale on ich v podstate dal: rozprával o tuším krstení knižiek a pod. Je úplne bez karmy v tejto veci. On je génius, so svojím duchovnom, ovládaním zákona karmy nás všetkých strčí do kapsičky. Inak ten mini spor o údajnom úžerníctve sa tiež veľmi rýchlo vyriešil na polícii a diplomatickým rozhodnutím (možno sú na to lehoty zákonné). Na to, aké boli na tento spor emócie vo finišujúcej voleb. kampani, tak až veľmi hladko to prebehlo. Potom tá správička, že pán nový prezident sa pozná s pánom Lajčákom ešte spred ich vstupov do politiky. Stále mám taký blbý pocit, že to bola voľba na štýl v USA, či bude republikán alebo demokrat zvolený, tak karavana ide tým istým smerom. Len tendencie v spoločnosti sú po nezávislých kandidátoch, tak sa žiadaný produkt ponúkol aj do volieb. Raz mi prišla myšlienka, že nový pán prezident bude pri svojich rozhodnutiach panikáriť. Z dôvodu, že nebude vedieť na ktorú stranu sa v ktorom probléme prikloniť; keď sa poradí s politikom z EÚ, vydá vyhlásenie v tom štýle; na druhý deň sa poradí s proruským politikom a ten istý názor, postoj už bude meniť, zamieňať. Takže čas ukáže, či pán premiér mal pravdu aj o umení diplomacie.
 
Hodnoť

 

Dobrý deň prajem,

ku koncu min. týždňa, v jednom denníku, zdá sa mi, že v Pravde bol uverejnený článok o tom, ako Slovensko uspelo v súdnom spore s poisťovňou a súd dal za pravdu SR, že so svojími verejnými financiami, ich rozdelením jej patrí výhradné právo. Preto sa chcem pánovi premiérovi zagratulovať v tejto vyhratej bitke a aj keď to nečíta, tak sa ospravedlniť, že v tejto fáze som nesprávne pospájal indície. Avšak vo viacerých príspevkoch na internete sú aj názory, že je to len vyhratá bitka a vojna môže dopadnúť inak, že bude záležať, čo sa bude diať neskôr, keď by na trhu bola len jedna poisťovňa a pod. Tak uvidíme, aký bude výsledok nakoniec. Takže ponaučenie je: nikdy sa neponižuj ani nevyvyšuj; nikoho nepodceňuj ani nevyvyšuj a to platí v 3D realite a aj v duch. oblasti, ako som niekedy už písal (pohľad z očí do očí).

Zaujímavá bola reportáž o platoch europoslancoch na TV Markíza a zároveň aj výsledky eurovolieb. V podstate ich platové pomery sú oveľa vyššie ako niektorých prezidentov. Raz som čítal článok alebo video o tom, ako nemeckí novinári robili reportáž v eu parlamente a popisovali tam veci ohľadne diét, stravného europoslancov hlavne. Už neviem, čo tam bolo presne, ale v nejakom zmysle, že sa ráno zapísali a odišli alebo to dokonca ich kolegovia robili a diéty 300 eurové na deň si vyúčtovali. Inak bežné stravné pre zamestnanca je nejakých dajme tomu 50 eur napr., firma môže navýšiť o nejakých 40 alebo 60 %, u nich je to troška viac. Ako sa aj vedeli zjednotiť na rovnakých platoch bez ohľadu na krajinu, už potom by som bol aj ja motivovaný zdvíhať ruku za gmo legislatívu a pod.; srandujem. Pri ukončení poslancovania je odstupné 5-10 platov podľa dĺžky poslancovania, ako bolo v dnešných správach. Inak by ma len zo zvedavosti zaujímalo ako je riešená situácia, keď napr. o 2-2,5 roka sa EÚ rozpadne; vtedy je tiež tých 5-10 platov, alebo nejaké doplatenie až do normálneho ukončenia 5 ročného funkčného obdobia? Ako je celkovo v legislatíve EÚ riešené rozpadnutie EÚ ako celku k určitému dátumu; príp. vystúpenie jedného štátu zo zväzku na základe jeho referenda, ako je to riešené? Dochádzalo by k riešeniu aj nejakých finančných vyrovnaní voči EÚ a pod.? Pri reportáži o platoch europoslancov bola zmienka, že si svoje platy nezvyšujú sami, ale ich platové pomery sa odvíjajú od platu jedného pána sudcu a je to v súčastnosti okolo 38,5 % jeho platu. Pre istotu by ma zaujímalo, že kto zvyšuje plat tomu sudcovi? Nejaká sudcovská rada, komisia, alebo sa od nejakého štat. ukazovateľa odvíja? Žeby mu plat zvyšovali europoslanci a teda nepriamo tým rozhodnutím by zvýšili sebe plat, takú jednoduchú manipuláciu by si asi nedovolili, myslím si. Ešte pár dní pred voľbami bola relácia v Slov. rozhlase niekedy doobeda, naobed, kde mali slovo niektorí z kandidátov; niekto spomínal, že výhodou EÚ je napr. to, že nám priniesla lacnejšie roamingové hovory a pod., iní z kandidátov pripomienkoval, že nevidí problém v tom, aby sa jednotlivé štáty medzi sebou dohodli, bez prostredníka, že si znížia hovory medzi príslušnými krajinami (parafrázovaná odpoveď).
 
Hodnoť

 

Spomínal som ku koncu min. týždeň otázku o bačovi a syre. Originál otázka je bez akýchkoľvek vsuviek o EÚ, legislatíve a pod. Chcel som vzdialiť, oddialiť od seba dve kľúčové slová a vsuvkou o EÚ, legislatíve súčasne upriamiť, zaujať pozornosť na nepodstatnú vec, balast, ktorá zaujme pozornosť a potom si môže čitajúci o niečo menej všimnúť kľúčové slová, tie ktoré majú podstatný význam, čiže baran a syr nejdu dokopy, nemá mlieko a teda ani syr, ovca a syr by už išli dokopy.

http://sk.radiovaticana.va/new...
Podľa tohto článku sa tam jedná o to, čo je tam napísané, nechcem to prepisovať. 2. odsek:....uvažujúc nad nadchádzajúci rokmi.....má sa niečo diať? sú nejaké domnienky, že nadchádzajúce roky budú niečím zaujímavé? Presne som nepochopil, či tá rezignácia má byť teraz niekedy, alebo až na tej kongregácii; skôr až na tej konkregácií som to pochopil, ale potom tie ozaj zaujímavé veci sa majú diať až o 2-3 roky? Teraz, čo sa deje, by mal byť potom len taký slabý odvar toho, čo sa má diať. Zatiaľ to tak chápem k dnešnému dňu. A v 3. odseku ma zaujala veta: „Prosme Našu Pani Cesty........na tejto ceste rozlišovania.....Našu Pani Cesty som porozumel Pannu Máriu. A aká cesta rozlišovania náš čaká? Čo bude treba rozlišovať? Sú už známe varianty medzi ktorými bude treba rozlišovať? Panna Mária je niekedy zobrazená na obrázkoch s ružami a tiež často s hviezdičkami. Po prečítaní knižky Tajné dejiny Jezuitov mám dôvody, prečo je užitočné sledovať, prečítať si výroky, takto vysoko postavených predstavených. Pápež Benedikt XVI zdôvodnil svoju abdikáciu pokročilým vekom http://www.pluska.sk/spravy/zo...

Cez víkend sa uskutočnila návšteva pápeža Františka na Blízkom Východe, voľby Ukrajinského pána prezidenta, neohlásená návšteva pána prezidente USA v Afganistane a bude sa konať aj stretnutie jednej skupiny podľa tohto článku:
http://www.a,c,2,4.cz/zpravy-z...
Je tam viac článkov o tomto združení. Jeho zmysel je potom z nich pochopiteľný. Tam sa teda možno rozhoduje a potom na kontinentoch a v jednotlivých štátoch pomaly realizuje. Takže postupne uvidíme, čo sa bude diať na svetovej a európskej politickej, ekonomickej scéne, k tomu plánované sankcie voči Rusku. Ale uvedené udalosti samozrejme nemusia vôbec súvisieť, môžu ísť úplne samostatne, nespojito. Len osobne sa mi to zdá taký o niečo väčší pohyb na polit. scéne. Pápež František viackrát ukončoval svoje kázne a prejavi na Blízkom Východe prianím pokoja a spravodlivosti. Kiež by sa tak stalo. Ale realita môže byť práve opačná.

http://www.sme.sk/c/7213719/pu...
Pán prezident Putin viackrát spomína slovko „Rusko je pripravené“, ale aj špecifikuje k čomu. Náš pán premiér tiež počas prezidentskej kampane spomínal, že „som pripravený“. K čomu ste všetci pripravení?

http://slovak.*****/2014_04_22/Slovensko-je-proti -sankciam-a-vystupuje-za-spolupracu -7379/
Za takéto vyjadrenia je myslím dosť občanov SR. Asi to chce nechať čas pánovi premiérovi ako diplomaticky vylavírovať z chomúta EÚ a prikláňať sa viac k Slovanským národom.

http://www.svetkolemnas.info/n...
http://*****/rusko-zvazuje-uplny- zakaz-gmo-produktu/
 
Hodnoť

 

Dobrý deň prajem,
doplním:
ru,vr bodka ru
sv,obo,dne,no,vi,ny

http://www.a,c,2,4.cz/zpravy-z...
U nás, príp. v EÚ je vlastne aká legislatíva a realita? Dve pravdy o jednej veci nemôžu byť, v jednej krajine povolené, v druhej zakázané (aj keď určite z veľkej časti je to podkúrenie Amer. firme na oplátku, otázne je, či by taký zákon bol prijatý, keby je situácia v politike normálna; akoby aj tu trocha platilo, že niečo zlé, je na niečo dobré).

http://le,va-net.we,bn,ode.cz/...
Tu je dobrý príhovor pána Putina a poukazovanie na problémy, ktoré teraz naplno bežia, ešte som si to nevypočul celé, ale pre všeobecný prehľad je to veľmi dobré zhrnutie. Je tam veľa tém, ktoré sú dneska aktuálne vysoko. Akoby sa im snažil vysvetliť pán prezident, že to nemusí zájsť tak ďaleko ako je to dneska. Irán sa tam viackrát spomínal, zatiaľ ten chýba ešte do aktuálneho diania. Pekne je tam vysvetlené aj, že v prípade sebaurčenia by nemali byť sankcie. Už sa počítalo s dianím na napr. na Kryme, ale vo variante, keď by neboli akceptované požiadavky, apelácie pána prezidenta? Na videu je tuším rok 2007, plynová kríza bola asi v roku 2009 a buď obdobie medzi týmito dvoma rokmi alebo samotná plynová kríza na začiatku roku 2009 boli asi príčinou, že sa začalo ideovo rozmýšľať o prepojení plynu cez Maďarsko a diverzifikácii dodávok, vetvu tento rok v Maďarsku otváral pán premiér. Už v roku 2007 sa preberalo vo videu veľa oblastí, ktoré sú teraz veľmi aktuálne. Akoby sa ešte vtedy snažil pán prezident Putin situáciu pomocou vysvetľovania zachrániť, nasmerovať. A ako boli už vtedy nazvané niektoré skutočné problémy tohto stavu: NATO sa nemalo rozširovať, bližšie a bližšie zomkýňanie okolo Ruských hraníc a pod.


Včera ma zaujal pri filme Spartakus tvar kríža v tvare písmena T, na ktorý pribíjali niektorých vojakov. Z kresťanských filmov, príp. z obrázkov, a asi aj vo filme Posledné pokušenie Krista je klasický tvar kríža. Pri čítaní vysvetľovania ako prebiehalo natáčanie filmov si pamätám, že režiséri niekedy spomínajú, že začali napr. štúdiom danej historickej doby, kostýmov, jedla, tradícií a pod., aby film, čo najvernejšie znázorňoval danú dobu. Predpokladajme teda, že tak urobili filmári, ktorí nakrúcajú napr. kresťanské filmy o živote pána Ježiša a súčasne predpokladajme, že tak urobili aj filmári, ktorí nakrúcali film Spartakus. Potom, kde je Pravda, aký mal tvar kríž, ktorý používala Rímske impérium? Alebo jedni vychádzali z oficiálnej histórie a druhí mali k dispozícií iné dokumenty, pravdivejšie, menej oficiálne? Alebo v rôznych storočiach vývoja impéria sa vyvíjal aj tvar kríža (rozdiel relatívne okolo 100 rokov je dosť veľa, ale zas nie až tak veľa)? Ak by bol tvar T, tak prečo pán Ježiš je zobrazovaný inak? Klasický kríž má veľa symbolov, čo znamená, čo nejaký hlavnejší duchovný smer alebo autor, tak prisudzuje významu kríža iný význam. Môže byť teda symbolickejšie znázorňovať pána Ježiša na klasickom kríži; pri T kríži by sa až tak veľa skrytej symboliky do neho nedalo vložiť? Alebo v centrálnejších oblastiach Ríma bol T kríž a v okrajovejších oblastiach impéria bol klasický kríž? Ako to vlastne bolo?
 
Hodnoť

 

Mimoriadnu reláciu TV Markíza k Eurovoľbám som pozeral len sčasti a nedával som celkom pozor, keď pani redaktorka, asi na príklade Košíc a uránu (?) spomínala mestské referendum, ale ktoré môže mať za následok, že investor môže reagovať žalobou? A že občania málo využívajú vplyv europoslancov na riešenie takýchto problémov, bolo asi spomínané. Zaujala ma táto informácia. Osobne nemám žiadne znalosti z tejto veci, problematiky, že akým spôsobom môže napr. petičný výbor v ZM a OC KDH (od začiatku spolupracujúce rázne proti plastovni) alebo priebežne vznikajúce ďalšie Občianske združenia Život pre Moravecko (http://www.zm33.sk/stop.php) v spolupráci s mestskou radnicou v ZM požiadať o využitie kompetencií staronových resp. všetkých novo zvolených europoslancov a presadenie väčšinového názoru občanov v Bruseli? Aký je postup? Boli ponúknuté nejaké rady občanom z Košíc? A ešte jedna otázka súvisiaca s problematikou, ale nie s týmto odsekom: spoluúčasť EÚ bude napr. na tomto projekte 30-40 mil. Eu, náhodou dôjde k rozpadu Eu, tak čo hovorí legislatíva eu na takéto prípady (inak to platí aj všeobecne)? Bude potrebné vrátiť určitú časť takto poskytnutých prostriedkov z Eu naspäť do Eu? Ak áno, kto ich bude vracať? Štát alebo investor? Ako je riešená legislatíva v tejto oblasti od eu až po koncového príjimateľa? Aké kroky podniká v súčastnosti Okresné riaditeľstvo Smeru v ZM a plánuje podnikať v nasledujúcich týždňoch, mesiacoch za stopnutie plastovne, aký súbor stretnutí, rokovaní bol absolvovaný a plánuje byť absolvovaný v tejto veci; či už pán minister ŽP z dôvodu, že sa rieši urán na východe, zlato v strede Slovenska už dlhšiu dobu asi, plastovňa v ZM podnikol v mene svojho rezorte nejaké legislatívne návrhy smerom k parlamentu SR, vláde SR a EÚ, aby občania neťahali za kratší koniec v takýchto veciach, nebodaj aby ich čakal ešte súdny spor pri petíciach, referendách a pod. alebo či ešte kvôli dolaďovaniu, zapracovaniu pripomienok zákona zdaňujúceho zber železa nemajú jeho oddelenia dostatok časového priestoru. Aký má nadhľadový názor pán premiér na túto vec, keď sa zoznámi rámcovo so základnou problematikou, či považuje napr. z hľadiska transparentnosti celkovo a z hľadiska transparentnosti strany Smer za vhodné, správne, morálne, férové, že aspoň zatiaľ dvaja prevádzkovatelia nie sú ešte známy (možno sa za posledné mesiace niečo zmenilo, neviem), ale pritom MŽP sa danou problematikou naplno schvaľuje, zachvaľuje a pod. Či je to správny príklad pre nedokonalosť legislatívy v danej veci, problematike, hlavne, keď každý z prevádzkovateľov bude príjimateľom pravdepodobne eu podpory príp. slovenskej spoluúčasti. Aký má názor na vývoj danej veci na nasledujúce týždne, mesiace. A aj ako sú na tom prevádzkovatelia s prípravou, odstraňovaním jednotlivých pripomienok pri Eji. Skrátka, čo je nového. Ďakujemeee.

Zaujímavá bola relácia o pani učiteľke, ktorá stratila vodičák a ešte zaujímavejšia reakcia pani riaditeľky. Jasná, stručná, priama, vedela byť seba samou. Hneď som si spomenul, síce nie na taký istý prípad, ale na obdobný v STV s pani redaktorkou športových správ, kde pán riaditeľ podľa môjho názoru, v tej konkrétnej situácii nevedel byť sám sebou, podľahol tlaku zvonka a možno tým rozhodnutím aj nechcel ohroziť svoju pozíciu vo funkcii.
 

1 2 3 4 > >>

Už ste čítali?