Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Koncert Olympicu zrušili, peniaze ľuďom nevrátili. Trestný čin sa nestal (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

... najskôr polícia neriešila, odstupovala ich na priestupkové oddelenie ... no najlepšie nemať prípad, je úplne jasné, že polícia aj vidí a nekoná, čaká sa, či sa niekto ozve, alebo nie; a potom, najskôr výsluch toho, kto nahlasuje niečo; aj takýmto spôsobom znižujeme kriminalitu na Slovensku;
 

Ďalší megapodvod

červenej bandy. Poďme zajtra vybľakovať na čele s Hlinou, Plešatým Šaškárom , Zmatkovičom pred Paškov dom: Hranol odstúp.Hranol odstúp. Boľševizmus musí byť zničený, a iné podobné hovadiny.
Príde aj Lipšic. Nebojte sa. Nie s vodnými delami.
 

 

Tu by už policajti asi nemali nič vyšetrovať. Je jasné, že prvoradé je u nich vyberanie pokút a prekročenie rýchlosti o 5 km/h niekde na rovinke kde človek nikoho neohrozí. V takýchto prípadoch si pomaly občania budú musieť pomôcť svojpomocne. Inak sa spravodlivosti nedovoláme.
 

proti takým ako si ty

a proti takým, akí boli pred palácom , ktorí hádzali dlažobné kocky do ľudí, (bolo tam zopár škaredo zranených) je treba zakročiť aj vodným delom, tebe ho treba napasovať rovno do zadku, aby tvoj osobný Augiášov chliev sa vyčistil. potom tie výlučky pošli v ružovom papieri svojmu milovanému ducemu z lásky. Veď on nám len dobre chce...ty si toho doklad.
 

 

no to je najlepsie, potom sa v TV chvalit ake su krasne statistiky trestnych cinov, ked policia kvantum veci preklasifikuje na priestupok, pripadne zametie pod koberec a podobne, otras, len aby boli lepsie cisla a aby sa minister mohol cim chvalit
 
Hodnoť

zeby nitriansky usporiadatel(ka) bol

akoby clenom SMER-u? u nich sa trestne ciny nestavaju...
 

Frco dodrbal 2. pilier

ale kedže je člen Smeru, skutok sa nestal...
BTW, Olympic - to mal byť ktorý "posledný koncert"?
:)
 

Nepleť

si to s Elánom. To je ich špecialita. Olympic nevyhlasoval nejaký posledný koneert.
 

to si asi nepamätáš

situáciu v 90-tych rokoch ;)
 

 

Písal som o tých "posledných" koncertoch Olympicu i Elánu nižšie.

Možno boli deklarované ako posledné asi len z finančných dôvodov, aby naň nalákali čo najviac ľudí, a aby čo najviac zarobili.

Možno by niekto uspel, ak by sa obrátil na súd, aby im zakázal ďalšie koncerty, prípadne sa domáhal nejakej majetkovej i nemajetkovej ujmy.
Ale možno by zas oni povedali, že to deklarovala len nejaká agentúra bez ich súhlasu, ktorá na to nemala poverenie. :-)
 
Hodnoť

 

aha..takze ja vyhlasim ze bude koncert One Direction. Predam listky a potom vyhlasim,ze koncert nebude a tym sa nedopustim trestneho cinu hej?

Znie to ako vyborny podnikatlsky plan. Slovensko je rajom pre zlodejov..
 
Hodnoť

Dôchodca si

odtrhne hrozno na ochutnávku a môžu ho trestne stíhať. Tu sa niekto nabalí a nič. Zrejme na Slovensku platí: Čím viac nakradneš, tým skôr si beztrestný. Dúfam, že táto „dáma” bude organizovať aj ďalšie akcie a nič sa jej nestane.
 

 

Vari nechceš, aby sa človeku, ktorý sa snaží kultúrne obohatiť národ nič neušlo aspoň za snahu. Čím viac čítam takéto novinky, tým menej sa chcem vrátiť späť domov.
 

Tiež by som si rád od teba

odtrhol na ochutnávku a mám skupinu priateľov.
 

?

Tak pánko už predtým pár krát ochutnával a dokonca bol právoplatne odsúdený za krádež. Takže bol zlodej. To je bez debaty. Pri kvalifikácii podľa § 212 ods. 2 písm. f. Trestného zákona sa nevyžaduje aby ukradol niečo nad 266,- Eur. Tento paragraf pridali po tom, čo neprispôsobiví vyberali ľuďom záhrady a polia, pričom kradli len do výšky 266,- Eur. Takto tam ale prišli niekoľkokrát po sebe a úroda bola fuč. Za to dostali pár pokút do 30,- Eur, ktoré aj tak nezaplatili a nič sa im nestalo. Preto sa z „opakovanej“ malej krádeže urobil trestný čin za ktorý hrozí aj basa ak to robíš opakovane.
Na vec sa musíme pozrieť aj z druhej roviny, aby sme vedeli byť objektívni, teda zo strany poškodeného. Keby to bolo tvoje hrozno a každý kto ide okolo si odtrhne 3 bobule, ako by si reagoval?
Druhá vec je debata o tom, aký je primeraný trest pre dôchodcu, ktorý permanentne kradne.
 

 

Ešte by som ťa doplnil, že šlo o vysokoškolsky vzdelaného dôchodcu, takže je smutné že v jeho veku musí kradnúť. Ďalšia vec, ktorú spomínali aj reportéri STV, že nikto neskúmal psychický stav toho pána, nemal tuším ani príbuzných a proste ho zavreli - čo ak nebol v poriadku? Ono vrahov púšťajú za procesné chyby a dôchodcu za hrozno zavrú. Samozrejme chápem zákon a a jeho aplikáciu, ale toto je vážne dosť absurdný prípad.
 

Čo k tomu dodať ?

Kedy bolo Slovensko právny štát ???? A často používaný termín, skutok sa nestal v Europe ba ani na svete nepoznajú , buď sa trestný čin stal , alebo nedošlo ani k priestupku . Na Slovensku je možné všetko ......
 

?

Tak v tomto konkrétnom prípade bol zákon prísny, to uznávam. Lenže sudca nemal inú možnosť, zákon musí platiť pre všetkých rovnako. Aspoň by to tak malo byť. Možno sa mohol aktivovať pán prezident s milosťou, ale ten dôchodca asi nebol dostatočne zaujímavý, aby sa ním zaoberal... O jeho duševnom stave nič neviem, ťažko posúdiť...
 
Hodnoť

?

Vidím, že všetci tu už majú jasno, kde sa stala chyba, tak skúsim niečo aj ja k tomu. Pri trestnom čine podvodu je potreba preukázať úmysel usporiadateľky, že už pri vyberaní peňazí na lístky alebo počas toho výberu vedela, že koncert nebude. Ako vždy tu na SME máme k dispozícii len čiastkové informácie, takže budem iba dedukovať. Ak usporiadateľ preukáže, že koncert chcel zorganizovať, ale pre objektívne príčiny sa mu to nepodarilo, vo veci sa bude jednať o občiansko-právny spor a nie o trestný čin. Je jasné, že seriózny usporiadateľ vrátil peniaze bez nejakých prieťahov, ale tu sa zjavne jedná o typickú slovenskú podnikateľku s divným prístupom.
Z hľadiska trestnoprávneho sa teda táto podnikateľka nemusela dopustiť žiadneho trestného činu. A preto môže byť postup vyšetrovateľa správny a zákonný. Je irelevantné, že jej konanie bolo nemorálne a neseriózne, bavíme sa tu o trestnom čine. Toto rozhodnutie polície ale nemení nič na fakte, že si ľudia môžu tie peniaze vymáhať v občiansko-právnom konaní.
To, že v prvotnom štádiu sa jednalo o priestupky je treba rozumieť tak, že keď príde na X oddelení oznámiť X ľudí v rôznych časoch takéto protiprávne konanie pri ktorom im bola spôsobená škoda do 266,- Eur, nemôže sa to kvalifikovať inak. Predpokladám, že tie lístok nestál viac ako tých 266,- Eur, takže policajt, ktorý prijímal oznámenie od jednej osoby nemohol vedieť, že o dva dni príde na iné oddelenie ďalší a potom ďalší, atď. Ak tam ale prišli viacerí naraz a policajti to nespojili do jedného konania hneď, ide jednoznačne o ich pochybenie. Ale zase nič sa nedeje, ak je to prijaté ako priestupok, následným objasňovaním priestupkov bola vec už kvalifikovaná správne a odovzdaná do vyšetrovania.
 

 

Mala vôbec pipinka eseročku? To by situácia bola jasnejšia.
 

1 2 3 4 > >>

Už ste čítali?